Skip to content

Arealstatistikk for Norge

Updated: 09.03.20

Her finner du størrelsen på norsk landareal, samt hvilke kommuner som er Norges største og minste.

Størrelsen på Norge:

  • Fastlands-Norge: 323 808 km²
  • Svalbard (inkl. Bjørnøya): 61 022 km²
  • Jan-Mayen: 377 km²
  • Kongeriket Norge: 385 207 km²

Landareal per kommune:

  • Størst: Guovdageaidnu – Kautokeino 9707,34 km2
  • Minst: Kvitsøy 6,29 km2

Innsjøareal i kommunene:

  • Guovdageaidnu – Kautokeino, 704,22 km2
  • Relativt mest: Hole 30 %
  • Minst: Kvitsøy 0,01 km2
  • Relativt minst: Hvaler 0,07 %

Finn arealet for din kommune

I tabellen under kan du se det totale arealet for din kommune. Tallenes verdi er kvadratkilometer (km2).

Du kan også laste ned arealstatistikken i excel på Geonorge (velg "Åpne nedlastinger").

Tips: I tabellen under kan du sorter kolonnene i stigende eller synkende rekkefølge ved å trykke på titlene. Du kan også søke i tabellen.

KommunenavnTotalt arealFastland og øyerHavflateÅpent områdeSnø, is og breInnsjøElv med tørrfallMyrSkogDyrket markBy- og tettbebyggelseIndustriområdeAnnet
Oslo480.75454.1226.6451027.110.616.59289.137.9562.264.445.02
Eigersund1061.64432.48629.15271.59043.81.295.3288.816.943.40.680.66
Stavanger776.16262.52513.6493.970603.5886.2743.724.523.171.32
Haugesund365.672.68292.9237.1704.3103.2914.662.569.4110.27
Sandnes1140.541040.5699.98633.56095.511.499.29224.9654.9415.3732.44
Sokndal868.16294.98573.18172.98027.030.82.781.955.521.1402.85
Lund408.42408.420179.65053.950.565.54153.7613.910.9700.09
Bjerkreim650.56650.560412.41071.022.238.41131.723.590.5600.63
1060.46257.99802.47141.1609.740.471.4712.4686.834.640.640.59
Klepp546.68113.49433.1919.39010.860.270.693.7773.453.71.010.35
Time183.19183.190105.17012.090.222.9613.343.844.350.540.72
Gjesdal626.5617.988.52425.87057.652.126.03103.5919.012.760.270.68
Sola565.3469.05496.2922.1300.2200.452.529.815.052.965.92
Randaberg90.7224.7166.016.2400.600.041.3314.141.670.450.24
Strand392.64261.69130.9587.25025.860.221.91126.2114.983.650.321.28
Hjelmeland1162.761067.7894.98589.690117.722.0119.68316.2321.30.320.20.64
Suldal1909.021736.65172.37924.711.46150.743.3919.68614.6419.291.120.181.45
Sauda564.76546.5618.2351.08037.911.144.59144.923.961.780.530.63
Kvitsøy362.446.29356.165.1500.010000.90.2100.01
Bokn188.6247.17141.4534.7102.602.383.363.820.2600.05
Tysvær635.7425.48210.22142.96025.63012.36215.2424.762.141.950.43
Karmøy1347.71229.961117.75135.36010.410.0112.9224.9129.4912.171.792.91
Utsira859.576.32853.255.4300.0300.120.090.590.0500.01
Vindafjord765.04620.59144.45197.7021.160.715.21332.9750.461.740.40.24
Kristiansund669.4687.44582.0220.8201.230.047.3146.793.435.51.191.12
Molde1991.751503.36488.39785.976.6765.562.8777.49510.4343.437.441.142.36
Ålesund2521.92632.421889.5229.64024.790.3122.16296.9340.9315.130.961.57
Vanylven483.59385.2298.37263.92019.630.299.171.0519.440.340.091.36
Sande458.0593.21364.8568.9803.0401.311.327.990.410.030.13
Herøy1193.29119.521073.7690.7101.5101.7315.977.281.950.230.16
Ulstein256.6297.2159.4265.4802.3201.2321.853.662.10.460.11
Hareid135.0782.2752.842.1805.430.021.0627.354.291.40.160.4
Ørsta788.27661.58126.69377.13.4411.240.7110.06230.4824.372.980.330.87
Stranda944.37865.8778.5566.1215.720.390.8412.48233.614.641.250.220.64
Sykkylven400.6337.862.8148.143.48.960.37.63152.6613.961.80.350.59
Sula122.9858.5164.4724.2101.4501.5726.132.612.210.250.09
Giske907.7740.54867.2321.9700.6600.42.9210.932.2701.39
Vestnes466.41351.7114.71138.820.044.410.1112.32172.7419.92.260.380.72
Rauma1635.111502.15132.96932.9716.5254.066.1236.77416.9535.032.030.621.08
Aukra515.9160.64455.2725.6700.1014.0411.657.220.651.220.11
Averøy718.59175.68542.967.3402.790.0213.7870.3120.680.560.020.19
Gjemnes470.61381.6388.97104.61010.260.2935.3206.7323.880.350.050.15
Tingvoll504.81336.8116851.55015.150.0422.82228.3418.080.520.030.28
Sunndal1799.591713.3786.221239.929.2760.195.1924.21347.2423.442.220.810.88
Surnadal1453.251366.0587.19720.910.8243.797.2586.41467.437.590.940.310.63
Smøla2154.49271.911882.58142.38010.760.06103.232.5812.320.320.030.23
Aure1048.31641.39406.92222.29019.140.5233.3343.1721.840.350.670.12
Volda998.58876.87121.71483.883.0742.810.4417.12298.8927.132.50.210.84
Fjord1260.221190.5869.64802.8527.3644.462.0612.79285.5614.250.530.050.66
Hustadvika1568.68521.91046.78156.16013.940.2768.48206.3371.833.040.291.57
Bodø4826.71395.273431.42647.530.35831.359.68559.4728.148.471.375.97
Narvik4091.783432.17659.62137.03107.38230.636.0859.3862.7319.595.161.312.96
Bindal1905.541266.07639.47746.140.0570.53.3420.5412.8112.190.4400.08
Sømna790.1195.2594.971.403.490.14.4785.9929.060.60.020.06
Brønnøy2099.161046.011053.16599.06045.131.9919.2349.7926.432.280.211.9
Vega2921.38164.792756.59128.5402.140.1111.5311.4310.690.2100.13
Vevelstad661.15539.05122.1380.390.4121.751.064.23123.967.140.0800.04
Herøy2262.164.462197.6452.2200.5701.736.382.980.5100.07
Alstahaug585.22188.12397.188.6300.960.015.3965.424.262.330.540.6
Leirfjord596.17465.26130.91267.37013.510.9318.36143.5521.070.2500.22
Vefsn2030.31929.41100.89993.55580.6710.6173.72731.0329.23.010.991.63
Grane2004.162004.160998.445.72109.812.89111.19755.469.690.5900.36
Hattfjelldal2684.322684.3201374.2112.35261.8711.32133.63872.2118.080.320.060.28
Dønna759.31192.55566.75124.2606.20.0311.0337.4713.5000.06
Nesna402.82183.19219.6394.2901.870.033.0369.0713.950.6500.29
Hemnes1653.171589.5163.66747.4755.21153.575.8656.4254820.641.710.240.39
Rana4588.214460.19128.022706.08207.96232.824.39103.131139.8728.017.343.277.34
Lurøy1337.69265.191072.51158.4406.870.095.4787.067.080.0900.09
Træna1793.8116.511777.316.2200.0600.01000.180.030.01
Rødøy3103.06711.292391.77467.4445.4425.020.459.51155.97.430.0300.07
Meløy2746.28873.831872.45388.78165.9374.61.1611.4215.4414.511.120.260.63
Gildeskål1502.25664.7837.55403.914.2741.870.579.44194.789.070.3700.43
Beiarn1239.281222.3216.96766.3358.7835.867.7227.53315.949.950.1100.1
Saltdal2245.952216.1929.761463.515.29121.7810.4856.77544.8111.341.430.360.42
Fauske1293.981196.9897621.98105.3586.572.9237.54319.8318.643.030.310.81
Sørfold1829.741637.42192.32928.6533.26162.532.7926.45475.517.260.450.30.23
Steigen3484.481009.252475.23450.652.945.150.5431.69449.5328.360.2200.22
Lødingen1043.93527.41516.52293.50.9419.40.3514.05193.154.930.80.040.25
Evenes390.34252.78137.5660.50.4210.640.5417.82150.358.930.290.023.26
Røst3371.410.123361.288.9500.3400.7700000.07
Værøy1824.2418.641805.6117.6500.0400.610.0100.2100.12
Flakstad1172.4178.39994.01155.4209.310.014.366.62.30.2100.18
Vestvågøy2109.64424.561685.08279.95017.590.0234.9260.1127.983.110.10.78
Vågan2087.48479.171608.3266.880.119.130.130.06150.638.992.30.030.95
Hadsel1184.41566.55617.86265.251.3415.88027.04232.0821.832.7300.41
1825.74246.71579.05108.7011.83023.9588.3213.060.500.34
Øksnes1815.17319.571495.61166.8308.880.0236.2598.827.191.2800.3
Sortland1093.03721.93371.1286.810.0824.380.2274.62310.2421.373.0801.13
Andøy2793.08656.152136.94218.73039.040.37216.38155.0618.761.8605.95
Moskenes1592.36118.791473.57108.3708.3200.121.2300.7400.01
Hamarøy2816.52020.45796.061133.879.18180.632.2147.12635.0711.310.750.080.23
Halden661.43642.3119.1310.78046.090.8726.86482.0463.419.631.591.02
Moss252.06137.77114.2911.6909.690.331.363.4333.9211.361.854.21
Sarpsborg427.07405.621.4722.09025.2810.564.7246.2776.5315.982.541.65
Fredrikstad559.15292.56266.5927.302.256.521.64154.870.5722.894.152.44
Drammen345.22317.6827.5413.9208.54.064.67232.9826.4822.992.11.97
Kongsberg793.09793.09033.72031.177.5123.31645.3542.117.280.751.9
Ringerike1555.111555.11058.130119.4113.8441.161235.1675.247.262.712.19
Hvaler518.5690.12428.4430.0500.0600.3754.234.230.9800.2
Aremark319.27319.2701.05037.010.328.72249.7921.960.1700.25
Marker412.9412.902.55045.060.1713.35309.2741.440.850.050.15
Indre Østfold791.93791.93045.19030.316.2410.51453.15231.3510.81.482.91
Skiptvet101.2101.205.400.37.860.9653.0632.840.70.020.06
Rakkestad434.71434.7109.4608.645.4111.66283.27112.622.340.550.75
Råde158.86118.7740.17.01013.410.011.2754.536.352.590.493.14
Våler256.96256.9605.43017.880.194.03192.3935.611.230.080.12
Vestby151.47133.9717.499.1300.270.050.4582.8435.283.811.490.66
Nordre Follo211.422038.428.9206.550.052.21128.7240.9412.51.641.47
Ås103.7102.681.028.7601.8400.3348.7337.894.60.230.3
Frogn115.3785.729.673.9401.0100.5659.9416.063.510.060.62
Nesodden116.5661.4655.092.5400.7200.7146.475.725.1800.12
Bærum216.72192.2924.4312.1803.050.482.88126.5814.5626.831.963.78
Asker534.81376.62158.218.65011.90.283.44271.8841.7125.531.22.02
Aurskog-Høland1144.81144.8011.93091.031.1961.99861.72110.584.690.661.02
Rælingen71.6871.6803.58013.711.531.6442.175.123.660.080.2
Enebakk232.58232.5807.82037.030.13.38152.8727.962.610.030.79
Lørenskog70.5570.5505.2303.260.021.4846.016.286.610.311.35
Lillestrøm456.61456.61022.31033.912.84.06240.14120.8116.244.41.94
Nittedal186.23186.2303.2205.940.855.22144.9717.895.570.741.82
Gjerdrum83.1983.1901.2400.620.43.5848.0227.31.5700.45
Ullensaker252.45252.45010.7301.830.261.8121.6593.738.411.2212.82
Nes640.77640.7707.41013.5615.2727.52418.46151.065.490.431.57
Eidsvoll456.5456.5014.96064.836.1114.39296.451.597.170.720.34
Nannestad340.98340.9804.12015.631.1110.64252.2652.663.010.041.52
Hurdal284.95284.9504023.650.289.21239.917.010.570.030.29
Hole192.68192.6806.98057.630.421.93101.9421.661.520.040.57
Flå704.41704.410146.42030.113.5744.08472.797.180.0800.19
Nesbyen809.63809.630114.6032.185.988.52553.1713.031.10.170.97
Gol532.5532.5066.87016.511.9371.89353.9518.441.660.081.17
Hemsedal753.52753.520471.840.0438.892.8836.61186.6514.280.710.081.54
Ål1174.981174.980559.010.291.581.91107.8387.424.321.660.260.83
Hol1854.541854.5401153.298.53196.165.0590.7385.4811.251.540.112.43
Sigdal842.36842.360103.44029.062.0151.89619.8334.910.420.170.62
Krødsherad374.48374.48029.44034.150.5710.32287.89.770.430.161.84
Modum517.24517.2408.96048.885.228.9388.5350.674.590.471.03
Øvre Eiker456.69456.69010.11035.763.029.09336.8354.935.130.471.36
Lier307.53301.655.889.18018.721.036.3821642.685.360.91.39
Flesberg561.92561.92033.84019.64.5336.82452.1713.840.290.210.61
Rollag449.29449.29035.85016.153.3345.18337.9410.350.150.050.28
Nore og Uvdal2502.162502.1601339.30230.665.71191.37717.7416.170.3500.86
Jevnaker225.71225.7104.79031.20.157.1164.2715.222.350.390.23
Lunner291.84291.8408.47019.980.155.38226.5928.552.370.080.27
Kongsvinger1036.451036.45011.27071.8411.8143.21835.6155.894.730.631.46
Hamar350.94350.94025.7012.430.8970.15182.1348.599.271.010.77
Lillehammer478.16478.16047.130252.2459.38304.7530.38.120.540.69
Gjøvik672.25672.25026.02041.330.8933.99493.2766.828.290.80.85
Ringsaker1280.091280.09097.380155.691.86166.62669.99175.589.191.941.84
Løten369.44369.4408.5406.590.5640.47262.7447.922.140.150.33
Stange724.27724.27014.38082.660.6434.26480.11105.145.480.531.08
Nord-Odal508.14508.1406.52031.820.8925.81414.0727.80.850.20.18
Sør-Odal516.74516.7406.24029.837.8724378.0667.621.980.660.48
Eidskog640.39640.3905.52036.021.0231.92522.4341.061.680.320.43
Grue837.18837.1806.64050.499.1152.59646.9569.321.120.550.41
Åsnes1040.931040.9305.78025.7111.1687798.37110.951.20.210.55
Våler705.29705.2905.43020.157.4486.9529.9953.730.980.490.18
Elverum1229.281229.28011.2108.3711.77156.41980.5526.690.791.53
Trysil3014.413014.410332.35056.6816.97439.942132.9829.711.920.413.45
Åmot1339.921339.92064.85034.1312.48196.351007.8520.031.290.222.73
Stor-Elvdal2165.782165.780474.22021.6117.18200.271427.5123.131.080.340.44
Rendalen3179.523179.520942.770109.249.44313.591779.0724.230.6500.53
Engerdal2196.552196.550615.750276.424.24200.691084.3914.240.10.150.59
Tolga1122.61122.60511.99022.692.65122.57431.4330.580.350.080.27
Tynset1880.51880.50758.92051.036.77204.28794.8261.81.560.320.98
Alvdal942.15942.150389.82016.336.7442.21452.9433.210.290.270.33
Folldal1276.881276.880751.09012.274.5378.98398.5330.310.530.190.44
Os1040.411040.410426.94030.063.61129.53418.1631.140.2900.68
Dovre1364.391364.3901006.051.911.793.3852.09260.3427.081.150.040.55
Lesja2259.52259.501740.9122.0283.596.7722.31337.9444.520.3101.12
Skjåk2075.522075.5201564.03118.5797.8710.898.09256.4918.550.430.250.35
Lom1968.561968.5601511.52129.164.7814.6519.02209.4419.310.5900.16
Vågå133013300790.9828.2871.885.5629.78374.227.530.770.30.73
Nord-Fron1141.331141.330414.15043.386.1878.06555.0741.171.840.41.08
Sel905.05905.050442.62010.326.425.67384.5932.11.670.411.27
Sør-Fron742.21742.210284.44026.584.0855.33336.49340.920.030.34
Ringebu1247.581247.580457.87018.887.1122.94588.9348.441.490.391.53
Øyer639.92639.920152.29018.854.82135.16294.8930.51.320.251.84
Gausdal1191.161191.160275.12042.242.55182.1627.4458.71.550.121.31
Østre Toten562.57562.57015.45076.990.114.67338.97111.544.010.390.44
Vestre Toten249.52249.5207.99017.890.283.41154.1659.25.120.780.69
Gran756.65756.65017.66099.90.0829.65528.2977.013.20.380.48
Søndre Land728.36728.36010.5068.890.3240.36581.424.481.650.060.69
Nordre Land955.32955.32069.87031.663.1791.7720.6835.541.510.460.73
Sør-Aurdal1109.051109.050118.46035.295.52102.08827.6519.090.40.190.38
Etnedal459.15459.15034.79015.11.346.89348.3112.530.0700.15
Nord-Aurdal906.48906.480162.54055.12.28147.05505.7930.511.50.081.62
Vestre Slidre463.3463.30127.16041.790.4943.91223.7825.810.1400.21
Øystre Slidre963.1963.10456.38080.551.81137.7261.823.560.430.020.85
Vang1505.451505.4501057.159.85192.042.3127.96200.1515.280.1700.53
Horten150.1370.9679.174.5801.850.010.0634.3221.886.870.381.01
Holmestrand487.27432.3654.9110.090200.543.41319.31706.680.871.45
Tønsberg383.02329.2653.7611.7502.790.371.19173.24122.113.912.251.67
Sandefjord606.56422.26184.315.2607.470.542.63265.88108.1915.582.654.05
Larvik1559.42812.89746.5332.15033.437.9410.83599.42108.7711.512.985.87
Porsgrunn199.04164.4534.5914.2803.090.581.11121.147.912.142.681.53
Skien783.39779.24.1835.17057.452.7111.45609.0943.4515.292.172.43
Notodden983.89983.89091.01068.143.7532.54760.8421.534.370.661.04
Færder855.0899.95755.1320.8500.2400.1354.7414.148.770.11
Siljan213.96213.9602.03011.170.597.43184.547.370.510.040.27
Bamble370.81304.3766.4513.5021.890.14.9248.449.574.291.370.31
Kragerø1059.8305.47754.3328.77016.410.424.6245.895.52.50.211.16
Drangedal1062.781062.78055.01066.11.3928.9897.1912.561.030.050.54
Nome429.68429.68012.42039.434.845.37335.5128.892.090.270.87
Midt-Telemark518.51518.51033.85028.393.056.2393.5349.72.650.250.89
Tinn2045.132045.1301002.580194.063.06140.87690.8510.211.720.581.21
Hjartdal791.61791.610172.8052.961.5260.15492.0111.680.160.070.25
Seljord715.09715.090166.73044.531.2938451.3612.30.560.190.14
Kviteseid708.47708.47070.06083.61.8221.03520.4910.220.350.050.85
Nissedal905.17905.170131.940117.641.6344.15604.374.890.190.150.23
Fyresdal1280.131280.130204.760171.242.0964.21829.517.740.280.110.2
Tokke984.48984.480232.77077.572.3334.82625.5110.150.780.050.51
Vinje3105.853105.8501772.470.81372.898.12157.98776.3514.161.020.221.82
Risør584.73192.97391.7610.73013.850.11.27160.024.921.820.130.14
Grimstad941.83303.59638.2416.19030.90.336.04221.8621.275.650.540.81
Arendal918.82270.21648.6113.44013.961.113.06205.0518.9212.821.220.62
Kristiansand1541.22644.16897.0534.66031.193.4225.57498.8622.4122.193.312.56
Lindesnes2293934.321358.6866.54044.595.8548.6728.0634.175.031.090.38
Farsund1252.74262.56990.1758.77010.660.057.86153.0126.722.790.472.23
Flekkefjord859.79544.07315.7297.35061.070.8213.74357.9210.782.10.160.13
Gjerstad322.14322.14012.15013.780.7116.25271.627.240.2400.14
Vegårshei355.65355.6502.62033.280.617.1298.23.630.1600.06
Tvedestrand609.79215.05394.746.17010.820.282.76185.947.351.1900.52
Froland644.54644.54023.35039.853.6646.76520.678.461.030.280.48
Lillesand850.75190.43660.3212.5109.980.063.2154.566.962.370.420.37
Birkenes637.36637.36013.24038.223.0747.53523.799.90.880.130.6
Åmli1130.611130.610101.87062.799.3967.75877.3110.610.420.230.23
Iveland261.63261.6303.51014.720.6121.69218.112.90.0600.02
Evje og Hornnes587.08587.08053.84032.436.0761.27424.517.620.840.080.41
Bygland1311.751311.750462.590156.315.0960.57618.997.610.400.18
Valle1265.261265.260604.930131.354.150.3466.437.370.180.090.5
Bykle1467.11467.10920.320209.543.6443.35285.982.330.440.051.46
Vennesla384.48384.4809.74021.60.8328.36310.379.673.520.280.12
Åseral887.52887.520458.57086.852.9540.21291.436.460.0501.01
Lyngdal878.07642.8235.2754.19033.573.129.08498.3521.452.390.430.24
Hægebostad461.33461.330129.8036.10.9724.78262.097.350.050.090.09
Kvinesdal971.74963.228.52357.57069.756.9842.09465.9418.511.010.550.82
Sirdal1554.291554.2901100.880177.334.0924.99234.849.440.490.062.17
Bergen570.2464.71105.48169.46019.580.146.77189.2215.1255.063.625.74
Kinn2893.7812.32081.4434.177.3447.750.5516.46283.8115.924.4410.85
Etne813.62735.2878.34404.1539.28431.1215.71208.921.580.970.210.36
Sveio374246.15127.8480.19021.88017.57113.3811.890.630.060.54
Bømlo1657.34246.571410.77139.3011.110.019.1879.525.41.720.20.13
Stord225.84143.7382.137.906.210.074.9681.315.246.161.360.52
Fitjar240.6142.4698.1482.5907.980.015.9639.615.610.660.010.04
Tysnes482.48255.12227.3739.3809.910.036.831917.720.1400.11
Kvinnherad1505.831090.75415.08496.5697.0647.240.848.13409.7725.893.820.750.69
Ullensvang3445.663236.63209.032397.4578.35259.746.6939.52430.9318.852.810.841.45
Eidfjord1518.581491.527.081127.5653.09103.076.4393.71103.543.020.290.160.64
Ulvik747.02722.0125.02527.3823.55571.615.92100.665.380.270.040.17
Voss2080.472041.9738.51084.183.3778.65.5159752.1551.413.580.583.59
Kvam762.01616.93145.07312.730.0335.930.611.42237.0216.431.990.220.56
Samnanger290.08269.0721.02130.48011.220.442.63119.862.50.40.031.5
Bjørnafjorden752.61517.41235.2126.11029.830.365.18336.4714.653.810.60.39
Austevoll947.09117.19829.977.0302.9505.1629.92.07000.07
Øygarden2319.81314.512005.3253.15014.1705.9824.933.338.633.90.43
Askøy219.64101.12118.5242.2306.690.012.6736.072.119.651.150.54
Vaksdal756.79715.3841.42409.8030.452.664.37260.816.070.990.040.19
Modalen418.65411.996.66271.51031.781.141.48103.731.970.1400.26
Osterøy311.65255.1256.5365.58011.380.043.52161.1311.941.30.110.12
Alver977.36679.05298.3256.3028.070.4824.84331.2429.624.532.781.21
Austrheim161.9557.56104.3938.4200.730.017.067.732.970.320.240.08
Fedje465.899.27456.628.1500.3300.480.0900.200.01
Masfjorden641.71556.0985.62261.88045.80.823.97237.236.07000.32
Gulen983.15597.22385.93323.22021.860.2414.74224.9911.270.180.140.57
Solund1747.71228.211519.5201.7809.1104.7611.630.750.140.030
Hyllestad384.21258.9125.3178.31011.010.133.57157.258.250.160.10.13
Høyanger1249.091003.04246.05563.020.672.370.7223.05330.1611.241.310.250.32
Vik970.56833.23137.33518.4110.8937.890.3118.53231.9114.460.5600.28
Sogndal1472.821257.89214.93615.1967.44270.912.68504.8625.592.890.221.12
Aurland1516.521467.748.821135.7611.4688.363.078.34213.756.140.510.020.29
Lærdal1406.311342.5363.79981.711.2163.593.086.98274.5810.350.6900.34
Årdal1008.96976.5932.38693.6711.5244.841.695.73215.421.351.610.530.23
Luster2806.032706.3599.671650.3386.23100.465.4313.34509.2938.481.050.291.49
Askvoll1588.6326.231262.37208.220.2513.250.095.8883.3314.770.30.020.12
Fjaler488.16416.5971.56135.35025.580.9412.52225.4816.060.4800.19
Sunnfjord2262.22208.1354.071126.1576.87134.686.1954.42727.5675.314.520.841.6
Bremanger1931.7833.11098.59557.4418.8845.980.1910.38188.859.930.630.220.59
Stad1658.4752.78905.62393.590.1357.190.7420.44247.0330.611.990.190.86
Gloppen1095.281030.5764.71531.2145.8565.711.8831.79321.7429.971.640.050.74
Stryn1460.131382.0678.07670.67238.4654.941.1919.23366.0729.411.210.130.76
Trondheim714.2528.6185.645.8028.213.9242.63288.2775.5133.935.554.78
Steinkjer2250.152122.06128.09350.270180.014.85277.411126.53174.375.411.661.56
Namsos2595.112132.63462.49661.290123.8210.75171.591099.460.253.481.140.91
Frøya5291.56241.315050.25199.96011.39021.983.144.050.630.010.15
Osen1751.85387.11364.75208.65016.111.3731.93119.389.30.1300.22
Oppdal2274.122274.1201598.583.0567.844.83130.9420.3442.482.440.443.23
Rennebu947.96947.960288.02020.243.87148.27453.8932.160.630.250.64
Røros1956.461956.460662.220194.675.42219.63843.7927.382.020.261.09
Holtålen1209.491209.490607.59034.34.74200.04343.8918.250.190.040.46
Midtre Gauldal1860.511860.510576.45047.889.32314.4853.2257.11.180.350.6
Melhus696.5694.412.0948.21036.274.8667.01461.971.133.080.551.41
Skaun252.81224.2128.614.84010.930.119.49145.0431.991.610.070.12
Malvik232.71168.4464.276.0606.350.2212.36125.1414.173.560.320.26
Selbu1234.851234.850309.12089.245.67166.13627.5135.730.680.210.56
Tydal1328.591328.590681.920.01107.543.73190.49336.018.010.350.040.48
Meråker1273.941273.940542082.932.95235.5398.1911.270.4200.68
Stjørdal1000.62938.2762.35101.52018.476.35136.09577.7888.874.660.73.83
Frosta247.3676.32171.043.8702.0401.1943.7425.070.170.030.21
Levanger836.98645.81191.1737.13034.821.2578.2360.61127.884.320.870.73
Verdal1564.731547.7716.96438.11064.188.74277.65666.286.243.131.691.83
Snåsa2342.662342.660930.710187.259.71331.69845.5136.90.510.110.27
Lierne2961.712961.7101086.010323.647.63393.351135.6314.80.0600.58
Røyrvik1584.751584.750751.740.06252.063.06150.92421.944.470.1500.36
Namsskogan1417.161417.160723.46049.1314.92118.29503.037.670.250.10.32
Grong1136.171136.170326.01024.3116.55134.72613.7619.330.640.040.81
Høylandet759.25754.684.57316.14049.212.8355.11313.5417.440.120.040.24
Overhalla729.79729.790204.45031.19.6158.09379.3645.370.790.290.71
Flatanger1283.63458.71824.92230.47024.530.6717.95174.799.920.260.030.1
Leka1704.94110.131594.8167.9801.7902.9229.497.87000.08
Inderøy561.22365.67195.5517.24014.420.117.9259.3855.131.190.060.25
Indre Fosen1427.861095.98331.88245.96062.852.72113.34587.9280.171.920.290.81
Heim1238.351024.58213.77358.22041.882.2374.48506.4739.381.40.190.33
Hitra1546.29755.89790.4354.94040.20.42113.32230.0615.960.5500.43
Ørland1508.5457.071051.43129.05027.730.3430.04187.4874.642.330.035.44
Åfjord2386.071329.421056.65671.43073.984.86111.71423.742.490.90.070.29
Orkland2149.851906.26243.59430.6081.66.94257.581020.55101.884.811.051.25
Nærøysund4777.521346.163431.36583.74058.880.9771.97573.3253.932.120.360.86
Rindal631.95631.950280.10.0417.822.1982.21222.2526.660.470.050.16
Tromsø5287.932521.272766.651631.7348.1143.683.81112.71635.727.0112.841.54.17
Harstad1520.38445.211075.17166.38016.610.1820.76210.122.646.610.651.28
Alta4557.653849.6708.05268011.08184.0412.7489.18838.224.665.780.343.57
Vardø2487.53600.611886.91531.14012.632.449.852.151.040.8700.55
Vadsø1962.981257.85705.131043.29020.383.7289.7989.167.732.490.360.93
Hammerfest5371.522692.572678.952222.772.59126.917.62101.74222.523.552.61.350.93
Kvæfjord701.62512.61189.01247.10.6615.110.2125.23211.0412.420.700.15
Tjeldsund1025.57814.33211.24374.484.2838.351.0635.48341.518.090.660.080.35
Ibestad592.72241.07351.6591.960.726.880.0210.77120.719.580.3500.08
Gratangen374.67312.7561.92156.931.217.050.2916.31126.753.930.100.18
Lavangen324.56301.6322.93168.410.464.780.7515.44106.465.110.1400.09
Bardu2703.892703.8901706.1614.11175.8114.48104.07671.315.821.400.75
Salangen521.5645863.57174.950.4218.641.4425.85223.8911.990.60.080.15
Målselv3356.543326.3430.21941.716.4492.2430.19170.221034.1535.521.880.33.69
Sørreisa391.03362.9528.08111.280.6215.30.9827.96198.877.150.460.150.19
Dyrøy469.75288.54181.2185.850.211.210.3718.01163.29.430.0800.18
Senja4731.641953.812777.84800.510.3390.973.16151.8866.8735.283.570.321
Balsfjord1741.711496.96244.75686.134.6953.762.6165.62628.0454.430.880.30.51
Karlsøy5888.351091.594796.76760.90.1840.50.3839.75244.974.310.3400.28
Lyngen1299.64812.56487.07514.3758.8616.20.6823.31181.9415.990.770.060.38
Storfjord1605.381542.7862.61168.2410.2658.576.4211.32280.56.610.5200.35
Gáivuotna - Kåfjord 1115.4991.24124.16795.983.8139.651.24.08135.810.20.3400.17
Skjervøy1561.7473.71088368.83.418.420.2917.1173.331.210.80.030.3
Nordreisa3681.283437.57243.722551.158.3686.5214.8898.32657.8118.461.5900.48
Kvænangen2682.372109.375731613.6320.295.994.8442.493265.880.150.010.18
Kautokeino9707.359707.3503776.050704.2234.261586.463601.733.660.5900.37
Loppa2808.58688.882119.71545.3538.0217.850.098.2278.750.270.2600.06
Hasvik2767.91555.572212.35515.91021.470.056.4510.8300.4300.43
Måsøy3882.61135.832746.771043.16067.061.2715.338.370.210.3600.08
Nordkapp4098.47925.693172.78854.58033.250.8531.024.8500.8600.28
Porsanger5995.964872.581123.383345.520209.822.49262.281015.8912.241.220.212.93
Karasjok5452.955452.9501342.380204.0539.44538.273316.9910.50.820.080.42
Lebesby5729.233459.422269.812814.610218.288.8180.35334.811.940.3500.28
Gamvik3105.291416.341688.941276.24058.43.0746.8730.720.420.4500.17
Berlevåg2440.921121.781319.141043.34036.152.8620.5816.810.680.490.080.78
Tana4365.974051.35314.6224100158.2260.93212.441180.4628.130.530.010.63
Nesseby1637.391436.94200.44784.88068.342.68135.63442.043.180.0600.14
Båtsfjord2814.181434.781379.411393.1015.033.79.112.540.090.6800.54
Sør-Varanger5106.983971.421135.561572.260491.0121.57386.681473.1611.472.661.0711.53