Skip to content

Arealstatistikk for Norge

Updated: 27.02.18

Her finner du størrelsen på norsk landareal, samt hvilke kommuner og fylker som er Norges største og minste.

Størrelsen på Norge:

  • Fastlands-Norge: 323 808 km²
  • Svalbard (inkl. Bjørnøya): 61 022 km²
  • Jan-Mayen: 377 km²
  • Kongeriket Norge: 385 207 km²

Landareal per kommune:

  • Størst: Guovdageaidnu – Kautokeino 9707,34 km2
  • Minst: Kvitsøy 6,29 km2

Innsjøareal i kommunene:

  • Guovdageaidnu – Kautokeino, 705,35 km2
  • Relativt mest: Hole 30,1 %
  • Minst: Kvitsøy 0,01 km2
  • Relativt minst: Hvaler 0,07 %

Finn arealet for ditt fylke eller kommune

I tabellen under kan du se det totale arealet for din kommune sammen med arealet for noen utvalgte områder. Tallenes verdi er kvadratkilometer (km2).

Du kan også laste ned arealstatistikken i pdf eller excel i følgende inndeling:

Tips: I tabellen under kan du sorter kolonnene i stigende eller synkende rekkefølge ved å trykke på titlene. Du kan også søke i tabellen.

KommunenavnTotalt arealFastland og øyerHavflateÅpent områdeSnø, is og breInnsjøElv med tørrfallMyrSkogDyrket markBy- og tettbebyggelseIndustriområdeAnnet
Halden661.4642.319.110.80464626.9482.163.49.61.61
Moss125.163.661.54.905.45.41.1366.47.41.50.6
Sarpsborg427.1405.621.521.5025.325.34.624776.915.82.41.6
Fredrikstad559.1292.6266.627.702.32.31.6154.970.622.63.92.5
Hvaler518.690.1428.430.700.10.10.453.64.2100.2
Aremark319.3319.301.1037378.7249.622.20.200.2
Marker412.9412.902.1045.145.113.3309.641.70.80.10.1
Rømskog183.1183.100.5024.124.17.7146.93.60.10.10
Trøgstad204.4204.4014.3016.616.62.5106.962.11.400.5
Spydeberg14214205.907.47.42.785.137.21.50.50.5
Askim69.269.207.601.51.50.22627.34.10.40.4
Eidsberg235.9235.9012.70443.9134.5742.50.21
Skiptvet101.2101.205.400.30.3153.132.80.700.1
Rakkestad434.7434.709.308.68.611.7283.5112.62.30.50.7
Råde158.9118.840.17013.413.41.354.636.32.50.43.2
Rygge12774.252.86.704.34.30.227.727.63.70.33.6
Våler25725705.3017.917.94192.635.71.10.10.1
Hobøl140.4140.405.300.80.81.3101.230.11.300.2
Vestby151.513417.58.900.30.30.584.135.43.30.80.7
Ski165.5165.506.303.83.82.2105.239.66.11.60.8
Ås104.1103.118.501.81.80.349.238.14.60.20.3
Frogn115.485.729.73.60110.660.316.23.50.10.6
Nesodden116.661.555.12.400.70.70.746.65.85.100.1
Oppegård45.5378.42.202.82.80.123.81.36.300.7
Bærum216.7192.324.412.20332.9126.814.826.61.93.7
Asker131100.730.27.603.83.80.860.511.515.80.10.5
Aurskog-Høland961.7961.7011.4066.966.954.5714.8106.84.50.61.1
Sørum206.6206.60401.71.71.1113.975.84.30.40.4
Fet176.4176.409.2032322.197.425.72.70.10.4
Rælingen71.771.703.5013.713.71.642.35.13.60.10.2
Enebakk232.6232.608037373.415327.82.500.7
Lørenskog70.570.50503.33.31.546.26.46.50.31.4
Skedsmo77770800.50.50.831.320.89.53.80.9
Nittedal186.2186.202.905.95.95.2145.218.15.50.71.9
Gjerdrum83.283.20100.60.63.648.227.51.500.4
Ullensaker252.5252.507.501.81.81.8121.695.28.31.214.7
Nes637.4637.405.3013.613.629.4417.8149.950.21.4
Eidsvoll456.5456.5014.7064.864.814.4296.551.87.10.70.3
Nannestad34134103.9015.615.610.7252.452.82.901.6
Hurdal28528503.9023.723.79.2239.97.10.600.3
Oslo480.8454.126.750.3027.127.16.6289.48.362.34.74.9
Kongsvinger1036.51036.5011.1071.971.943.2835.8564.70.61.4
Hamar350.9350.9025.4012.412.470.2182.448.69.210.9
Ringsaker1280.11280.1095.50155.7155.7166.5657.8174.99.11.916.9
Løten369.4369.408.406.66.640.5262.747.92.10.10.6
Stange724.3724.3013.5082.782.734.3481.1105.25.40.51.2
Nord-Odal508.1508.106.5031.831.825.8414.127.80.80.20.2
Sør-Odal516.7516.705.5029.829.825.1379.665.91.90.60.4
Eidskog640.4640.405.70363631.9522.141.11.70.40.5
Grue837.2837.206.5050.550.552.664769.21.10.50.4
Åsnes1040.91040.905.9025.725.787798.4110.71.20.20.5
Våler705.3705.305.4020.220.287530.453.110.50.2
Elverum1229.31229.3010.708.48.4156.498151.86.60.81.9
Trysil3014.43014.40332.3056.756.7439.9213329.71.90.43.6
Åmot1339.91339.9064.8034.134.1196.41007.520.11.30.33
Stor-Elvdal2165.82165.80479.8021.521.5210.31411.423.11.10.20.3
Rendalen3179.53179.50955.40109.2109.2319.2176123.90.600.6
Engerdal2196.52196.50640.20275.5275.5217.11044.813.80.10.10.6
Tolga1122.61122.60515.7022.522.5121.8428.630.40.30.10.3
Tynset1880.51880.50768.705151204785.960.81.50.31
Alvdal942.1942.10393016.316.342.4450.232.70.30.30.3
Folldal1276.91276.90751.1012.312.379398.8300.50.20.4
Os1040.41040.40447.5028.428.4125.240430.70.300.5
Lillehammer478.2478.2046.70252559.430430.38.10.32
Gjøvik672.2672.2026041.341.334493.566.88.20.80.8
Dovre1364.41364.401007.61.911.811.851.4259.327.11.100.6
Lesja2259.52259.501740.92283.683.622.3338.7440.300.9
Skjåk2075.52075.501578.7120.897.797.76.2244.816.50.40.20.3
Lom1968.61968.601539.9127.564.164.113.5189.517.70.500.1
Vågå133013300815.928.371.971.925.7354.226.70.70.30.6
Nord-Fron1141.51141.50421.1042.742.779.4547.641.61.70.30.7
Sel904.9904.90442.4010.110.128.3382.4321.60.41.2
Sør-Fron742.2742.20286.9026.226.254.8333.834.70.900.5
Ringebu1247.61247.60468.5018.718.7142.8560.446.81.40.41.2
Øyer639.9639.90150.1018.818.8135.3294.930.11.30.24.3
Gausdal1191.21191.20275.1042.242.2182.1627.458.71.50.11.4
Østre Toten562.6562.6015.50777714.7339111.53.90.40.5
Vestre Toten249.5249.507.9017.917.93.4154.359.250.80.7
Jevnaker225.7225.705031.231.27.1164.315.22.30.30.2
Lunner291.8291.808.5020205.4226.628.62.30.10.3
Gran756.7756.7017.5099.999.929.7528.677.13.20.10.5
Søndre Land728.4728.4010.5068.968.940.4581.424.51.60.10.7
Nordre Land955.3955.3069.9031.731.791.7720.735.51.50.50.7
Sør-Aurdal110911090118.5035.335.3102.1827.619.10.40.20.4
Etnedal459.1459.1034.8015.115.146.9348.312.50.100.1
Nord-Aurdal906.5906.50162.4055.155.1147.1505.830.31.50.11.9
Vestre Slidre463.3463.30127.2041.841.843.9223.825.80.100.2
Øystre Slidre963.1963.10469.8080.580.5127.7257.223.50.402.2
Vang1505.41505.401057.19.919219228200.215.30.200.5
Drammen146138.27.88.201.51.51.594.113.714.41.61.3
Kongsberg793.1793.1034.1031.231.223.3645.242.17.10.62
Ringerike1555.11555.10580119.4119.441.21235.575.37.22.52.2
Hole192.7192.707057.757.71.9101.921.71.500.6
Flå704.4704.40146.3030.130.144.1472.87.20.100.2
Nes809.7809.70114.6032.132.188.5553.3131.10.20.9
Gol532.5532.5066.8016.516.571.9354.418.41.70.10.8
Hemsedal753.5753.50471.9038.938.936.6186.714.30.70.11.5
Ål1174.91174.90558.90.291.691.6107.8387.424.31.70.30.8
Hol1854.61854.601153.38.5196.2196.290.7385.511.31.60.12.4
Sigdal842.3842.30103.4029.129.151.9619.834.90.40.20.6
Krødsherad374.5374.5029.4034.234.210.3287.89.80.40.11.9
Modum517.2517.209048.848.88.9388.750.74.50.21
Øvre Eiker456.7456.7010.6035.835.89.1336.754.950.51.1
Nedre Eiker121.8121.803.405.55.52.292.18.76.50.50.6
Lier307.6301.75.99.1018.818.86.4216.442.85.10.91.2
Røyken143.1112.630.55.701.21.21.181.216.75.80.20.6
Hurum260.7163.397.54.906.96.91.5131.113.73.10.81.2
Flesberg561.9561.9033.9019.619.636.8452.113.90.30.20.6
Rollag449.3449.3035.9016.116.145.2337.910.30.20.10.3
Nore og Uvdal2502.32502.301339.40230.7230.7191.4717.816.20.300.9
Horten149.570.479.24.501.81.80.134.221.76.80.41
Tønsberg163.811053.86.800.60.60.44244.912.11.90.9
Sandefjord606.5422.3184.315.307.57.52.6266.3108.315.32.44.1
Svelvik77.557.719.82.201.51.50.946.84.21.90.10.1
Larvik1559.4812.9746.531.9033.433.410.8599.6108.811.435.9
Sande199.9178.321.66.203.83.82.2131.331.62.300.6
Holmestrand257.5249.28.32.9016.216.21.2185.7374.20.71.1
Re249.7224.7255.802.32.30.8134.978.51.60.40.4
Færder855.1100755.120.600.20.20.15514.28.70.11
Porsgrunn199164.434.614.303.13.11.1121.27.912.12.71.5
Skien783.4779.24.235.1057.557.511.4609.243.515.22.22.4
Notodden918.7918.7090.7063.863.830.170519.93.90.61
Siljan21421402011.211.27.4184.57.40.500.3
Bamble370.8304.466.413.5021.921.94.9248.59.64.31.40.3
Kragerø1059.8305.5754.328.8016.416.44.6245.95.52.50.21.2
Drangedal1062.81062.8055066.166.128.9897.212.610.10.5
Nome429.7429.7012.4039.439.45.4335.528.92.10.30.9
263.2263.2027.103.53.53.6201.323.71.60.30.7
Sauherad320.5320.507.3029.329.35248.227.61.100.2
Tinn2045.12045.101002.50194.1194.1140.9690.910.21.70.61.2
Hjartdal791.6791.60172.90535360.2492.111.700.10.2
Seljord715.1715.10166.6044.544.538451.412.40.50.20.1
Kviteseid708.5708.5070.1083.683.621520.510.20.400.9
Nissedal905.2905.20131.90117.6117.644.2604.44.90.20.20.2
Fyresdal1280.11280.10204.80171.2171.264.2829.57.70.30.10.2
Tokke984.5984.50232.8077.677.634.8625.510.10.800.5
Vinje3105.83105.801772.50.8372.9372.9158776.314.210.21.8
Risør584.7193391.810.8013.813.81.3160.14.91.80.10.1
Grimstad941.8303.6638.215.5030.930.96.1222.921.35.40.50.7
Arendal918.8270.2648.612.5014143.1206.318.812.61.20.6
Gjerstad322.1322.1012.1013.813.816.2271.77.20.200.1
Vegårshei355.7355.702.6033.333.317.1298.23.60.200.1
Tvedestrand609.8215394.76.1010.810.82.81867.41.200.5
Froland644.5644.5023.4039.939.946.8520.68.510.30.4
Lillesand850.7190.4660.312010103.2155.372.30.30.4
Birkenes674.2674.2018.3041.141.151.2548.510.20.90.10.6
Åmli1130.61130.60101.8062.862.867.8877.410.50.40.20.2
Iveland261.6261.603.5014.714.721.7218.12.90.100
Evje og Hornnes550.2550.2048.7029.629.657.6399.87.30.80.10.4
Bygland1311.71311.70462.50156.3156.360.66197.60.400.2
Valle1265.31265.30604.90131.3131.350.3466.57.40.20.10.5
Bykle1467.11467.109200209.5209.543.4285.42.30.402.4
Kristiansand776.3276.9499.417.3015.115.14.9206.97.418.322.3
Mandal1095.6222.8872.821.8010.210.23.7171.39.33.50.90.2
Farsund1252.7262.5990.258.7010.710.77.915326.72.80.52.2
Flekkefjord859.2543.5315.797.4060.960.913.8357.610.72.10.20.1
Vennesla384.5384.509.3021.621.628.4310.79.73.50.40.1
Songdalen215.9215.905.109.29.216.4172.69.51.410.2
Søgne549.1151.4397.711.406.96.94.3120.45.62.20.20.1
Marnardal395395011.7016.616.632.3320.111.30.40.10.1
Åseral887.5887.50458.1086.986.940.2291.46.5001.5
Audnedal251.5251.508.3014.414.413.9204.78.60.30.10.2
Lindesnes802.3316.5485.932.7017.717.712.623713.61.20.20.1
Lyngdal626.6391.4235.345.6019.219.215.2293.8132.10.30.1
Hægebostad461.3461.30129.8036.136.124.8262.17.400.10.1
Kvinesdal971.7963.28.5357.5069.869.842.2466.218.210.50.8
Sirdal1554.81554.801100.80177.6177.625.1235.59.10.50.12.1
Eigersund1061.6432.5629.2271.7044.244.25.388.7173.40.70.7
Sandnes354.230450.2106.2018.618.64.3108.547.114.92.41.6
Stavanger140.171.468.821.403.43.407.511.523.531.1
Haugesund365.672.7292.937.104.34.33.314.72.69.410.3
Sokndal868.2295573.2173027272.7825.51.102.9
Lund408.4408.40178.6054545.5154.114.6100.1
Bjerkreim650.6650.60412.1071718.4131.424.20.600.6
1060.5258802.5141.409.79.71.512.686.64.60.60.6
Klepp546.7113.5433.220010.910.90.83.7733.70.90.3
Time183.2183.20105.9012.112.1313.243.14.30.50.7
Gjesdal626.56188.5428057.757.76.2103.317.12.80.10.7
Sola565.369496.322.700.20.20.52.529.74.92.75.9
Randaberg90.724.7666.200.60.601.414.21.70.50.2
Forsand846.4780.166.3546.2080.180.15.2139.76.90.300.6
Strand332.6218.1114.571.3022.722.71.8103.113.93.60.31.3
Hjelmeland1195.21088.8106.4593.10118.2118.220.4332.421.70.30.20.6
Suldal1909.21736.9172.4925.31.5150.7150.719.761519.10.90.21.1
Sauda564.5546.318.2350.8037.937.94.6144.941.80.50.6
Finnøy388.3104.4283.931.701.51.51.454.215.40.300
Rennesøy215.365.5149.837.600.60.61.58.716.10.800.2
Kvitsøy362.46.3356.25.2000000.90.200
Bokn188.647.2141.534.802.62.62.43.43.80.200
Tysvær635.7425.4210.3142.8025.625.612.4215.524.62.11.90.4
Karmøy1347.72301117.8135.4010.410.41324.929.5121.83
Utsira859.66.3853.35.40000.10.10.6000
Vindafjord765.1620.6144.5197.7021.221.215.2333.350.31.60.40.3
Bergen570.2464.7105.5169.7019.619.66.818915.254.93.65.8
Etne813.6735.378.3404.139.3434315.7208.921.610.20.4
Sveio374246.1127.880.2021.921.917.6113.411.90.60.10.5
Bømlo1657.3246.61410.8139.2011.111.19.279.65.41.70.20.1
Stord225.8143.782.137.906.26.2581.55.26.21.20.5
Fitjar240.6142.498.282.5088639.65.60.700
Tysnes482.5255.1227.439.409.99.96.81917.70.100.1
Kvinnherad1505.81090.7415.1496.697.147.247.28.1409.725.93.80.90.7
Jondal331247.183.9125.7312.212.23.598.83.30.100.2
Odda1627.91615.9121197.7621371378.81994.11.90.81
Ullensvang1531.41398.5132.91082.213.4110.6110.627.3149.2120.70.10.2
Eidfjord1518.61491.527.11127.553.1103.1103.193.7103.530.30.20.6
Ulvik74772225527.423.657575.9100.75.40.300.2
Granvin227.3211.316750.27.47.411.1112.44.90.10.10.1
Voss1808.51805.82.71002.33.271.271.247.9624463.30.52
Kvam762616.5145.5312.7035.535.511.423716.420.20.6
Fusa507.1377.8129.2106.5023.923.93.7233.79.30.20.20.1
Samnanger290.1269.121130.5011.211.22.6119.92.50.401.5
Os245.5139.610619.405.95.91.51035.43.50.30.3
Austevoll947.1117.2829.9770335.229.92.1000.1
Sund564.999.5465.478.504.94.91.911.31.610.20.1
Fjell768.9148.2620.8120.30772.38.716.71.90.2
Askøy219.6101.1118.542.306.76.72.736.12.19.61.10.5
Vaksdal756.8715.441.4409.7030.130.14.4260.96.1100.2
Modalen418.64126.7271.5031.731.71.5103.720.100.3
Osterøy311.6255.156.565.6011.411.43.5161.411.81.20.10.1
Meland130.592.637.9340551.944.95.11.20.10.5
Øygarden98666.8919.254.502.42.41.84.80.70.81.80.1
Radøy209.8111.498.361.104.64.68.8288.30.600.1
Lindås637475162166.6018.418.414.3253.816.22.52.20.5
Austrheim161.957.6104.438.500.70.77.17.730.30.20.1
Fedje465.99.3456.68.200.30.30.50.100.200
Masfjorden641.7556.185.6261.9045.845.84237.26.1000.3
Flora2140.2693.11447.2340.17.4454513.9269.811.730.90.7
Gulen983.1597.2385.9323.2021.921.914.822511.30.20.10.6
Solund1747.7228.21519.5201.809.19.14.811.60.80.100
Hyllestad384.2258.9125.378.3011113.6157.28.20.20.10.1
Høyanger1116.7907.7209531.70.269.969.912.6280.110.21.30.30.3
Vik970.6833.3137.2534.210.937.437.411.3224.613.80.600.2
Balestrand535.1429.7105.4270.56.318.418.40.9128.14.70.500
Leikanger217.6180.137.4100.21.92.42.42.968.72.80.700.1
Sogndal852.7745.8106.9310.2599.39.36.3339.418.51.70.20.7
Aurland1516.51467.748.81135.811.588.388.38.3213.86.10.500.3
Lærdal1406.31342.563.8981.71.263.663.67274.610.30.700.3
Årdal1009976.632.4696.311.544.944.95.5212.91.41.60.50.2
Luster2805.92706.299.71657.4386.4100.3100.313.1502.838.310.21.2
Askvoll1588.6326.21262.4208.20.213.213.25.983.314.80.300.1
Fjaler488.2416.671.5135.3025.625.612.5225.516.10.500.2
Gaular588.7581.86.9278.5040.240.213.3224.522.30.500.5
Jølster670.9670.90377.259.850.150.18.4150.722.50.700.4
Førde604.558618.5298.117.331.331.310.9205.816.82.90.80.6
Naustdal398.1369.528.7200.40.112.512.515.5125.113.90.400.1
Bremanger1931.7833.11098.6564.718.945.745.78.8183.310.10.60.20.6
Vågsøy820.9176.7644.2122.805.45.44.236.46.31.40.10.2
Selje1041.3226.1815.2184.606.26.24.120.5100.400.2
Eid549.7469.280.5183.10.148.348.314.3201.818.51.50.20.7
Hornindal191.6191.6090.90.712.812.8869.29.30.200.2
Gloppen1095.21030.564.7558.147.1656524.2302.229.61.600.7
Stryn1455.31377.278.1669.7238.754.954.919.1362.629.31.30.10.4
Molde585.1362.7222.461.506.86.844223.517.56.50.91.6
Ålesund194.698.795.92005.55.51.854.94.410.60.80.7
Kristiansund669.587.4582.121.101.21.27.646.93.45.40.80.9
Vanylven483.6385.298.4263.9019.619.69.171.119.40.30.11.4
Sande458.193.2364.968.90331.311.380.400.1
Herøy1193.3119.51073.790.701.51.51.7167.31.90.20.2
Ulstein256.697.2159.465.402.32.31.221.93.72.10.50.1
Hareid135.182.352.842.105.45.41.127.44.31.40.20.4
Volda656.5547.2109.3299.80.422.622.67.9198.215.32.20.20.6
Ørsta943.6804.4139.14715.518.618.611.5265.727.130.30.9
Ørskog153.8132.421.457.303.23.2560.35.70.500.1
Norddal986.7943.543.2659.427.341.641.68.1194.610.40.300.3
Stranda944.4865.978.556615.720.420.412.5233.714.61.20.20.6
Stordal273.6247.126.5143.502.82.84.790.93.90.20.10.3
Sykkylven400.6337.862.8148.13.4997.6152.7141.80.30.6
Skodje156.912036.915.409.39.33.484.65.810.10.4
Sula12358.564.524.201.41.41.626.22.62.10.20.1
Giske907.840.5867.221.800.70.70.4311.32.101.3
Haram1063.3261.1802.2126.806.86.87.895.421.32.500.4
Vestnes466.7352114.713904.44.412.317319.92.20.30.7
Rauma1635.11502.1133932.916.554.154.136.84173520.61.1
Nesset1131.61046.185.5672.86.7585831253.819.80.70.10.7
Midsund275.194.6180.551.600.80.82.633.26.20.200.1
Sandøy1007.121.4985.710.800.10.14.21.84.20.200.1
Aukra461.859.1402.724.400.10.11411.670.61.20.1
Fræna1123.5369.7753.711107.67.652.9143.151.72.30.30.6
Eide445.1152.129344.906.36.315.663.420.20.700.9
Averøy718.6175.7542.967.302.82.813.870.320.70.600.2
Gjemnes470.6381.689104.6010.310.335.3206.723.90.400.2
Tingvoll504.8336.816851.5015.115.122.9228.5180.500.2
Sunndal1799.71713.486.21239.99.360.260.224.2347.323.52.20.80.9
Surnadal1453.3136687.2724.60.843.843.882.3467.937.60.90.30.6
Rindal631.8631.80290.90.417.717.768.7224.526.70.50.10.2
Halsa383.3300.582.89108.28.217.6168.514.80.200.1
Smøla2154.5271.91882.5142.5010.810.8104.52.610.90.300.2
Aure1048.3641.4407222.3019.119.133.3343.321.80.30.60.1
Bodø4826.71395.33431.4647.60.3838359.7559.428.18.41.46.1
Narvik2223.62023200.61402.255.6114.2114.233.8397.17.64.41.21.9
Bindal1905.51264.3641.3745.50.169.169.120.3413.712.20.400.1
Sømna790.1195.3594.869.503.43.44.389.128.20.600.1
Brønnøy2099.21046.41052.8627.9143.343.314.6330.722.62.301.5
Vega2921.4164.82756.6128.502.12.111.511.410.70.200.1
Vevelstad661.1538.9122.2411.40.320.920.93.695.85.7000
Herøy2262.164.42197.754.600.60.62.43.92.50.400.1
Alstahaug585.2187.6397.6104.700.90.96.851.819.72.30.50.9
Leirfjord596.2465.2130.9276.1013.313.320.5132.321.80.200.2
Vefsn2030.31929.1101.21021.75.379.379.372.2706.128.42.90.81.6
Grane2004.22004.201027.813.6108.1108.198.8732.99.60.600.3
Hattfjelldal2684.32684.301384.312.8259.8259.8125.4872.218.10.30.10.3
Dønna759.3191.9567.412605.65.611.535.413.4000.1
Nesna402.8183.2219.697.501.81.83.46514.60.700.2
Hemnes1653.21589.563.7747.555.2153.6153.656.454820.61.70.20.4
Rana4588.24459.7128.52705.9208.1233.3233.3103.11139.928.17.33.47.1
Lurøy1337.7265.21072.5158.406.96.95.587.17.10.100.1
Træna1793.816.51777.316.200.10.10000.200
Rødøy3103.1711.32391.8467.445.824.924.99.5155.77.4000.1
Meløy2746.3873.81872.5388.716674.674.611.4215.514.51.10.30.6
Gildeskål1502.3664.7837.6403.94.341.941.99.4194.89.10.400.4
Beiarn1239.31222.317766.358.835.935.927.5315.99.90.100.1
Saltdal2245.92216.229.81463.65.3121.8121.856.8544.811.31.40.40.4
Fauske1293.91204.889.1622105.494.894.837.5319.718.630.30.8
Sørfold1829.81637.4192.4928.733.3162.5162.526.5475.57.30.40.30.2
Steigen3484.51009.22475.2450.62.945.145.131.7449.528.40.200.2
Hamarøy1562.51033.6528.9460.85.1107.8107.833.94159.10.600.2
Tysfjord19291463.7465.3946.632.1104.3104.315.8359.72.70.60.20.6
Lødingen1044527.4516.5293.50.919.419.414193.14.90.800.3
Tjeldsund444.8319.3125.5180.10.39911.9111.75.70.20.10.1
Evenes390.3252.8137.660.50.410.610.617.8150.48.90.303.3
Ballangen1193.1932.2260.946124.284.984.922.932611.50.300.5
Røst3371.410.13361.38.900.40.40.800000.1
Værøy1824.218.61805.517.60000.6000.200.1
Flakstad1172.4178.4994155.409.39.34.46.62.30.200.2
Vestvågøy2109.6424.61685.1280017.617.63560.127.93.10.10.8
Vågan2087.5479.21608.32670.119.119.130.2150.68.92.300.9
Hadsel1184.4566.6617.9265.21.315.915.927232.121.82.700.4
1825.7246.71579108.7011.811.82488.313.10.500.3
Øksnes1815.2319.51495.7166.808.98.936.398.87.21.300.3
Sortland1093721.9371.1286.80.124.424.474.6310.321.33.101.1
Andøy2793.1656.12137219.103939216.4155.118.31.906.1
Moskenes1592.5118.81473.7108.408.38.30.11.200.700
Tromsø5287.92521.32766.61631.648.143.743.7112.7635.827.112.71.54.2
Harstad1520.4445.21075.2166.5016.616.620.8210.322.36.60.71.2
Kvæfjord701.6512.6189247.20.715.115.125.221112.30.700.2
Skånland580.749585.8194.4429.329.323.6229.812.40.500.2
Ibestad592.7241.1351.791.90.76.96.910.8120.69.70.400.1
Gratangen374.7312.761.9156.91.27.17.116.3126.83.90.100.2
Lavangen324.6301.622.9168.70.54.84.815.61065.10.100.1
Bardu2703.92703.901759.615.9173.7173.787.8634.215.81.400.8
Salangen521.645863.6184.70.318.318.318.3221.912.10.60.10.2
Målselv3356.43326.230.22036.516.98989103.71008.535.71.70.34
Sørreisa391361.229.9118.70.613.213.226.1193.970.30.10.1
Dyrøy469.8288.5181.286.10.211.211.217.8163.29.40.100.2
Tranøy938.4523.9414.6196.50.123.323.349.4243.79.40.100.1
Torsken1076.1243.4832.7144.408.18.18.181.70.60.400.1
Berg1130.5293.9836.7184.60.217.217.29.880.80.50.300
Lenvik1586.7892.7694274.9042.342.384.1460.226.12.60.20.8
Balsfjord1741.71496.9244.86884.753.553.564.3627.1550.90.30.5
Karlsøy5888.31091.64796.7760.90.240.540.539.72454.30.300.3
Lyngen1299.6812.6487.1514.458.916.216.223.3182160.80.10.4
Storfjord1605.41542.862.61168.310.358.658.611.3280.56.60.500.3
Gáivuotna1115.3991.2124.2795.93.839.639.64.1135.810.20.300.2
Skjervøy1561.7473.71088368.83.48.48.417.173.31.20.800.3
Nordreisa3681.23437.5243.725518.486.586.598.3657.818.51.600.5
Kvænangen2682.52109.55731613.720.2969642.53265.90.100.2
Vardø2487.5600.61886.9531.1012.612.649.82.210.900.6
Vadsø19631257.8705.11043.5020.420.489.989.37.32.50.40.8
Hammerfest3227.8848.32379.5728.42.129.529.59.972.61.72.41.20.4
Kautokeino9707.39707.3037760704.5704.51586.53601.73.70.600.4
Alta4557.63849.5708.22679.911.118418489.2838.724.55.70.33.5
Loppa2808.6688.92119.7545.33817.817.88.278.70.30.300.1
Hasvik2767.9555.62212.3515.9021.521.56.410.800.400.4
Kvalsund2143.71844.3299.41494.40.597.497.491.9149.91.90.20.10.5
Måsøy3882.61135.82746.81043.2067.167.115.38.40.20.400.1
Nordkapp4098.5925.73172.8854.6033.233.2314.800.900.3
Porsanger59964872.61123.43345.40209.8209.8262.31016.112.31.20.22.8
Karasjok5452.95452.901342.40204204538.33317.110.50.80.10.4
Lebesby5729.23459.42269.82814.60218.3218.380.3334.81.90.300.3
Gamvik3105.31416.31688.91276.2058.458.446.930.70.40.500.2
Berlevåg2440.91121.81319.21043.3036.236.220.616.80.70.50.10.8
Tana43664051.3314.62409.80158.2158.2212.51180.827.70.400.6
Nesseby1637.41436.9200.5784.5068.368.3136.1442.23000.1
Båtsfjord2814.21434.71379.51393015159.112.50.10.700.5
Sør-Varanger5107.33971.61135.71572.40496.1496.1386.71473.411.42.61.111
Trondheim527.8342.2185.630.4018.118.118.3165.865.532.45.73.5
Steinkjer1619.61564.555.1160.80137.6137.6200.9889.1164.94.31.21.5
Namsos1040.2778.6261.6200020.820.856.9470.319.13.210.6
Hemne789.3669.9119.4243.1032.732.753.2315.122.21.10.20.2
Snillfjord648.5508.1140.3202.1018.418.441.2231.713.80.100.1
Hitra1397.7680.4717.3325.3036.136.1109.6195.712.50.500.3
Frøya5291.6241.35050.3200.1011.411.422.13.240.500.1
Ørland335.373.2262.118.300.10.12.27.538.81.205.1
Agdenes462.5317.3145.294.6020.420.427156.118.60.100.1
Bjugn1173.2383.8789.4110.5027.627.627.8180.136.11.100.2
Åfjord1411.3954.7456.7463055.355.379320.431.70.80.10.2
Roan974.7374.6600208.3018.718.732.7103.410.70.100.1
Osen1751.9387.21364.7208.7016.116.132119.49.30.100.2
Oppdal2274.12274.101606.43.467.867.8122.1421.142.52.40.43.2
Rennebu947.9947.90312.4018.918.9126.7451.6330.60.20.6
Meldal613.4613.40104.3016.716.7101.5355.230.21.40.10.4
Orkdal639.9594.345.699.3027.327.390.8323.745.93.210.6
Røros1956.51956.50689.20194.7194.7228.6807.827.420.31
Holtålen1209.51209.50665.3033.233.2160.6324.820.10.200.5
Midtre Gauldal1860.51860.50645.5044.144.1297.1803.858.91.20.30.5
Melhus696.5694.42.164035.135.1110.339876.930.51.2
Skaun252.8224.228.615.1010.910.923.1140.332.81.60.10.1
Klæbu186.4186.4018.209.89.834.4110.110.11.300.9
Malvik232.7168.464.36.206.36.312.4125.214.13.50.30.3
Selbu1234.81234.80337.7088.188.1151.6613.436.70.70.20.6
Tydal1329.21329.20691.10.1108.1108.1197.4319.87.90.300.5
Meråker1273.41273.40544.2082.882.8233.5397.611.30.400.7
Stjørdal1000.6938.362.4101.6018.518.5136.1577.988.84.60.73.8
Frosta247.476.31713.80221.243.725.10.200.2
Levanger837645.8191.237034.834.878.2360.71284.20.90.7
Verdal1564.71547.816.9520.8061.761.7224.8638.886.13.11.71.8
Verran676.3601.774.6210.80434376258.61110.40.3
Namdalseid805.6769.636210.2031.831.892.9400.830.10.20.10.2
Snåsa2342.72342.701004.10182.8182.8276.6833.335.20.50.10.3
Lierne2961.72961.701095.50322.9322.9387.91132.414.80.100.6
Røyrvik1584.81584.80791.20.1249.2249.2126.5409.74.40.200.4
Namsskogan1417.21417.20745.2048.648.6117.7482.47.80.200.3
Grong1136.21136.20370.7022.322.3113.8591.719.80.700.9
Høylandet759.2754.74.6316.1049.249.255.1313.517.50.100.3
Overhalla729.8729.80210.7030.630.659.5371.945.60.80.30.7
Fosnes681.4544.3137.2239.1069.869.821.1202.510.5000.1
Flatanger1283.6458.7824.9230.4024.524.517.9174.89.90.300.1
Vikna3292.2318.72973.5223.207.57.5254813.41.10.10.3
Nærøy1553.31067.5485.7372.4052.352.347.655141.110.30.6
Leka1704.91101594.96801.71.72.929.57.9000.1
Inderøy561.2365.7195.517.2014.414.417.9259.455.21.20.10.2
Indre Fosen1382.11051.6330.5234.4061.661.6110.8561.378.41.90.30.5