Hopp til innhold

Kontaktpersoner bruksenhetsnummer (bolignummer)

Oppdatert: 28.08.17

Benytt søkefunksjonen i tabellen under for å finne en kontaktperson i din kommune som kan være behjelpelig med å finne frem til ditt bolignummer.

Kommuner som ønsker å gjøre endringer i kontaktinformasjonen, kan melde dette til matrikkelhjelp@kartverket.no.

K-nrKommune-HeradFornavnEtternavnPostadresseEtatEpostTelefonTelefaksSentralbord
1622AgdenesLeif M. Nordvik7316 LensvikNæring og driftleif.nordvik@agdenes.kommune.no*72 49 22 2272 49 22 00
1820Alstahaug Tom Johansen8800 Sandnessjøen*post@alstahaug.kommune.no75 07 02 0075 07 50 01*
2012AltaVadimNandsenPostboks 1403 9506 AltaOppmålingenvana@alta.kommune.no78 45 51 0578 45 50 16*
438Alvdal Cornelis Hendrik ReindersTorvgata 1 2500 TynsetPlan byggesak og geodataeric.reinders@tynset.kommune63 48 52 2663 48 52 21*
1871AndøyOle Benberg8480 Andenes*postmottak@andoy.kommune.no76 14 15 1176 11 57 21*
118Aremark Berit Skibenes1798 AremarkTeknisk etatberit.skibenes@aremark.kommune.no69 19 96 1269 19 96 0169 19 96 00
906ArendalThorsteinSnøløsPostboks 780 Stoa, 4809 ArendalKart og Oppmålingthorstein.snolos@arendal.kommune.no37 01 39 0237 01 30 1337 01 30 00
220Asker**Postboks 353, 1372 AskerTeknisk sektorservicetorget@asker.kommune.no**66 90 90 00
124Askim Klaus LandfaldKirkegaten 5 1830 AskimTeknisk etatklaus.landfald@askim.kommune.no69 81 92 8369 88 40 9169 81 91 00
1428Askvoll Kjellfrid Ask HellePostboks 174 6988 Askvoll*kjellfrid.helle@askvoll.kommune.no*57 73 17 1157 73 07 00
1247AskøyEinar SkårPostboks 323 5323 Kleppestø*einar.skar@askoy.kommune.no56 15 81 1356 15 83 90*
1027Audnedal Karsten ValandPostboks 68 4525 KonsmoTeknisk etatkarsten.valand@audnedal.kommune.no38 28 20 6138 28 20 99*
1547AukraArild Grønsberg6480 Aukra*arild.gronsberg@aukra.kommune.no71 17 15 6071 17 15 51*
1576AureBjørg Fladseth6690 AureTekniskbjorg.fladseth@aure.kommune.no71 64 74 5071 64 74 56*
1421Aurland Jan Olav MøllerVangen 1 5745 Aurland*jan.moller@aurland.kommune.no*57 63 29 0157 63 29 00
221Aurskog-HølandLise LotteLieRådhusveien 3, 1940 Bjørkelangen*Lise.Lotte.Lie@ahk.no63 85 27 1863 85 27 02*
1244Austevoll Lars Erling Horgen5392 Storebø*lars-erling.horgen@austevoll.kommune*56 18 07 4455 08 10 00
1264Austrheim Rolf Henning Myrmel5943 Austrheim*rolf.henning.myrmel@austrheim.kommune.no*56 16 97 9556 16 20 00
1264Austrheim Per AtleSæle5943 Austrheim***56 16 97 9556 16 20 00
1554Averøy Jarl Flemmen6530 Averøy*jarl.flemmen@averoy.kommune.no71 51 35 5871 51 35 59*
1418Balestrand Łsmund MyklebustPostboks 13 6898 Balestrand*aasmund.myklebust@balestrand.kommune.no57 69 47 0057 69 12 05*
1854Ballangen Svein Karlsen8540 Ballangen*post@ballangen.kommune.no76 92 91 5476 92 90 01*
1933Balsfjord Helga GåreRådhusgata 11 9050 StorsteinnesPlan og forvaltninghelga.gare@balsfjord.kommune.no77 72 21 1277 72 20 0177 72 20 00
817Bamble Brit StorbergetPostboks 80 3993 LangesundSamfunnsutviklingbrit.storberget@bamble.kommune.no*35 96 50 9035 96 50 00
1922Bardu Steinar DanielsenPostboks 401 9365 BarduEnhet tekniske tjenestersteinar.danielsen@bardu.kommune.no77 18 52 9377 18 52 0177 18 52 00
1839Beiarn TorbjørnGrimstad8110 Moldjord*post@beiarn.kommune.no91 88 97 9775 56 90 01*
1929Berg Odd-EilifOlsen9385 SkalandTeknisk avdelingodd.olsen@berg.kommune.no90 58 33 1877 85 90 0177 85 90 00
1201Bergen John MonsenPostboks 7700 5020 BergenRådhusetjohn.monsen@bergen.kommune.no55 56 65 4055 56 63 33*
1201Bergen **Postboks 7700 5020 BergenRådhuset*55 56 65 3655 56 63 33*
2024BerlevågMay-Randi NilsenRådhusgata 2 9980 BerlevågServicekontoretmay.randi.nilsen@berlevag.kommune.no 45 87 98 1378 98 21 0178 78 20 00Ê
1811Bindal Stig Nygård8940 Terråk*postmottak@bindal.kommune.no75 03 25 5375 03 40 50*
928BirkenesOle Andreas RamletPostboks 115, 4795 BirkelandTeknisk etatole.andreas.ramlet@birkenes.kommune.no37 28 15 6437 27 62 90*
1114Bjerkreim Margunn HellandPostboks 17 4389 VikesåTeknisk etatpostmottak@bjerkreim.kommune.no51 20 11 6151 20 11 0151 20 11 00
1627BjugnGeir Øyvind Hassel7160 Bjugn*geir.oyvind.hassel@bjugn.kommune.no72 51 95 8072 51 95 01*
1804Bodø Jørgen HansenPostboks 319 8001 BodøGIS-seksjonen - Geodatakontoretmatrikkel_adresse@bodo.kommune.no75 55 53 73*75 55 50 00
1145Bokn Jan-Reidar HusePostboks 94 5575 AksdalTeknisk etatjan-reidar.huse@tysver.kommune.no52 75 72 17 52 75 70 0152 75 70 00
1438Bremanger Kristin MyklebustPostboks 104 6721 SvelgenPlan og forvaltningkristin.myrold.myklebust@bremanger.kommune.no*57 79 63 0157 79 63 00
1813Brønnøy Bjørn MortenJohansen8900 Brønnøysund*postmottak@bronnoy.kommune.no75 01 25 2175 01 22 31*
938ByglandRandi TjomslandTeknisk etat, 4745 ByglandTeknisk etatrtjomsland@bygland.kommune.no37 93 47 1737 93 52 28*
941BykleFolke NeslandTeknisk etat, 4754 BykleTeknisk etatfolke.nesland@bykle.kommune.no 37 93 85 4637 93 81 56*
219BærumAnitaZachariassenPostboks 700, 1304 SandvikaPlan- og bygningsetatenanita.zachariassen@baerum.kommune.no67 50 44 7766 90 13 5866 90 90 90
1867JohanFredriksen8475 Straumsjøen*post@boe.kommune.no76 11 43 0576 11 43 01*
821Anna Svalbjørg3800 Bø i TelemarkTeknisk eining oppmålingsavdelingenAnna.Svalbjorg@bo.kommune.no35 05 91 6435 05 91 79*
1219Bømlo Magne Nesse5430ÊBremnes*magne.nesse@bomlo.kommune.no*53 42 30 0153 42 30 00
2028Båtsfjord Bjørg RyanPostboks A 9991 BåtsfjordTeknisk sektorbjorg.ryan@batsfjord.kommune.no78 98 53 0078 98 32 60*
511Dovre Grete Wilding2662 DovrePlan- og driftsavdelinggrete.wilding@dovre.kommune.no*61 24 21 0161 24 21 00
602Drammen Mette-Lise BøhnEngene 1 3008 DrammenKart og geodataMette.Lise.Bohn@drmk.no32 04 62 7332 80 62 64*
817Drangedal Håvard Hagen3750 DrangedalTeknisk etathaavard.hagen@drangedal.kommune.no*35 99 62 0935 99 70 00
1926Dyrøy Britt Janne K.WangbergDyrøytunet 1 9311 BrøstadbotnEnhet for tekniskbritt.wangberg@dyroy.kommune.no77 18 92 3477 18 92 1077 18 92 00
1827Dønna OleSalamonsen8820 Solfjellsjøen*post@donna.kommune.no75 05 22 4775 05 52 19*
1443Eid Kåre OsPostboks 98 6771 Nordfjordeid*kare.os@eid.kommune.no57 88 58 6957 88 58 02*
1551Eide Harald Mork6490 Eide*harald.mork@eide.kommune.no*71 29 91 0171 29 91 00
1232Eidfjord Katrine MyklatunSimadalsvegen 1 5783Ê Eidfjord*postmottak@eidfjord.kommune.no*53 66 54 8353 67 35 00
125Eidsberg Ernst SjursenOrdfører Voldens vei 1 C 1850 MysenTeknisk etaternst.sjursen@eidsberg.kommune.no69 70 20 0069 70 20 0169 70 20 00
420Eidskog Otto RuudPostboks 94 2230 SkotterudTeknisk enhetotto.ruud@eidskog.kommune.no62 83 36 7362 83 36 72*
237EidsvollEinarOrdahlPb. 160, 2081 Eidsvoll*einar.ordahl@eidsvoll.kommune.no66 10 71 5066 10 70 01*
1101Eigersund Jonny MonsenPostboks 580 4379 EigersundKart oppmålingjohnny.monsen@eigersund.kommune.no51 46 83 17 51 46 83 3951 46 80 00
427Elverum Brede Aspen2418 ElverumPlan- utbygging- og næringsavdelingbrede.aspen@elverum.kommune.no62 43 31 3162 43 31 00*
229EnebakkNinaBergsethPrestegårdsveien 4 1912 EnebakkTeknisk avdelingnina.bergseth@enebakk.kommune.no*64 99 20 0964 99 20 00
434Engerdal Roar Moren2440 EngerdalPlan og teknikkroar.moren@engerdal.kommune.no62 45 80 0062 45 80 54*
1211Etne Bjørn EikemoPostboks 54 5591 Etne*bjorn.eikemo@etne.kommune.no*53 75 63 5553 75 80 00
541Etnedal Einar Helland2890 EtnedalTeknisk etate.helland@etnedal.kommune.no*61 12 13 0161 12 13 00
1853Evenes EdnaNoranfjell8533 Bogen*postmottak@evenes.kommune.no77 08 15 0076 98 15 10*
937Evje og HornnesDragana ZekicTeknisk kontor 4735 EvjeTeknisk kontordzekic@e-h.kommune.no37 93 23 3337 93 23 48*
1003Farsund Øystein EgelandPB 100 4550 FarsundOppmålingsavdelingenOystein.Egeland@farsund.kommune.no38 38 20 3638 38 20 21*
1841Fauske JanDahlen8200 Fauske*postmottak@fauske.kommune.no75 60 07 7075 60 06 20*
1841Fauske *****75 60 07 6175 60 06 20*
1265Fedje Øyvind Tolleshaug5947 Fedje*Oyvind.tolleshaug@fedje.kommune.no56 16 62 0056 16 43 85 56 16 51 00
227FetJaneAlvestadPb. 100, 1901 FetsundGeodatajane.alvestad@fet.kommune.no63 88 62 6663 88 44 05*
1141Finnøy Else May Sevheim4160 JudabergTeknisk etatelse.may.sevheim@finnoy.kommune.no51 71 47 8151 71 47 0151 71 47 00
1222Fitjar Gro HellandPostboks 83 5418 Fitjar*gro.helland@fitjar.kommune.no*53 45 85 0153 45 85 00
1429Fjaler Leif-Helge RivedalPostboks 54 6961 Dale i Sunnfjord*leif.rivedal@fjaler.kommune.no*57 73 80 0157 73 80 00
1246Fjell ÅgeOpheim5353 StraumeKart og oppmålingage.opheim@fjell.kommune.no*56 32 65 0055 09 60 00
1246Fjell JanneByrkjeland (vara)5353 StraumeKart og oppmålingjanne.byrkjeland@fjell.kommune.no*56 32 65 0055 09 60 00
1859Flakstad GørilLarsen8380 Ramberg*postmottak@flakstad.kommune.no76 05 22 1976 05 22 09*
1749Flatanger Anne Laukvik7840 Flatanger*anne.laukvik@flatanger.kommune.no74 22 11 4574 22 11 80*
1004Flekkefjord Helge DjuphagenKirkegaten 50 4400 FlekkefjordTeknisk forvaltninghelge.djuphagen@flekkefjord.kommune.no*38 32 37 6638 32 80 00
631Flesberg KnutLetmoli3623 LampelandOppmålingsavdelingenknut.letmolie@flesberg.kommune.no31 02 26 1031 02 20 0131 02 20 00
1401Flora **Markegata 51 6905 FlorøKart og oppmålingpostmottak@flora.kommune.no*57 75 60 0157 75 60 00
615Flå VidarSeterstøen3532 FlåOppmålingsavdelingenvidar.seterstoen@flaa.kommune.no32 05 36 1632 05 36 01*
439Folldal Odd Roar Hovde2580 FolldalTeknisk Landbruk og Utviklingodd.roar.hovde@folldal.kommune.no62 49 10 0062 49 05 68*
1129Forsand Kjell Pettersen4110 ForsandTeknisk etatkjp@forsand.kommune.no51 70 01 3551 70 00 0251 70 00 00
1748Fosnes Stig Bjøru7815 Jøa*stig.bjoru@fosnes.kommune.no74 28 64 3074 28 64 01*
106Fredrikstad Servicetorget*Postboks 1405 1602 FredrikstadPlan og miljøtorget@fredrikstad.kommune.no69 30 60 0069 30 56 9769 30 60 00
215FrognCarl ErikHagenPostboks 10, 1441 DrøbakByggesak og geodatacarl.erik.hagen@frogn.kommune.no64 90 61 4364 90 61 01*
919FrolandKåre TreldalTeknisk etat, 4820 FrolandTeknisk etatkaare.treldal@froland.kommune.no37 23 55 0637 23 55 50*
1717Frosta Lars E Runningen7633 Frosta*lars.runningen@frosta.kommune.no*74 80 88 0974 80 88 00
1548Fræna Finn KjetilVikenRådhuset, 6440 Elnesvågen*finn.viken@frana.kommune.no71 26 81 77*71 26 81 00
1620FrøyaTor Gunnar Eriksen7260 Sistranda*tor.gunnar.eriksen@froya.kommune.no*72 46 32 0172 46 32 00
1241Fusa Jan Egil LeirsteinPostboks 24 5649 Eikelandsosen*Jan.Egil.Leirstein@fusa.kommune.no56 58 01 35 40 41 55 5656 58 01 02*
831Fyresdal Marit Dahle3870 FyresdalTeknisk etatpostmottak@fyresdal.kommune.no*35 04 12 0335 06 71 00
1432Førde Sissel VedvikPostboks 338 6802 FørdeByggesak og arealforvaltningsissel.vedvik@forde.kommune.no*57 72 20 1057 72 20 00
2023Gamvik Helge Johan PedersenVevikveien 6 9770 MehamnTeknisk sektorhelge.johan.pedersen@gamvik.kommune.no78 49 63 1578 49 63 01*
1430Gaular Trond HegrestadPostboks 34 6971 Sande*trond.hegrestad@gaular.kommune.no57 71 61 0557 71 65 45*
522Gausdal Lars Graedler2651 Østre GausdalTeknisk etatlars.graedler@gausdal.kommune.no*61 22 09 5461 22 44 00
1838Gildeskål BjørnarThoresen8140 Inndyr*postmottak@gildeskal.kommune.no75 75 72 0075 75 75 11*
1532Giske Dagny Rødland6050 ValderøyaRådhusetdaro@giske.kommune.no*70 18 80 0170 18 80 00
1557Gjemnes Vigdis Grefstad6631 BatnfjordsøraKommunehusetvigdis.grefstad@gjemnes.kommune.no71 29 12 1671 29 11 99*
234GjerdrumGro HNordalPb. 10, 2024 GjerdrumTekniskGro.Nordal@gjerdrum.kommune.no66 10 61 0666 10 60 0166 10 60 00
911GjerstadFinn Pettersen4980 GjerstadEnhet for samfunn og teknikkFinn.Pettersen@gjerstad.kommune.no37 11 97 2037 11Ê97Ê02*
1122Gjesdal Gerd Karin EspedalRettedalen 1 4330 lgårdTeknisk etatgerd.karin.espedal@gjesdal.kommune.no51 61 11 8151 61 89 5651 61 11 00
502Gjøvik Postboks 630 2810 GjøvikPlan og utbygging Byggesakpostmottak@gjovik.kommune.no61 18 95 0061 18 97 64*
1445Gloppen Ola FørdeFirdavegen 6 6823 Sandane*ola.forde@gloppen.kommune.no57 88 38 4857 88 38 01*
617Gol Sigrid BreivikGamlevegen 4 3550 GolUtbyggingsavdelingasigrid.breivik@gol.kommune.no*32 02 90 1032 02 90 00
534Gran Fredrik Hägnemark2770 JarenOppmålingFredrik.Hagnemark@gran.kommune.no61 33 85 2661 33 85 7561 33 84 00
1825Grane Trond EmilAanesIndustriveien 2 8680 TroforsTeknisk næringtrem@grane.kommune.no*75 18 12 6375 18 22 20
1234Granvin Asbjørn Helleve5736 Granvin*asbjorn.helleve@granvin.kommune.no*56 52 54 4456 52 40 00
1919Gratangen ErlisAnderzénÅrstein 9470 GratangenAstafjord kart og oppmålingerlis.anderzen@gratangen.kommune.no77 02 18 3177 02 18 0577 02 18 00
904GrimstadUnniSkrettingPostboks 123 4891 GrimstadTeknisk etatunni.skretting@grimstad.kommune.no37 25 04 3437 04 95 22*
1742Grong Otto Mogstad7870 Grong*otto.mogstad@grong.kommune.no74 33 21 5074 33 21 01*
423Grue Johny Solvang2260 KirkenærTeknisk sektorjohny.solvang@grue.kommune.no62 94 20 5762 94 20 01*
1411Gulen Per Hellesund5967 Eivindvik*per.hellesund@gulen.kommune.no*57 78 20 9957 78 20 00
1866Hadsel EvaBjørganRådhusgata 5 8450 StokmarknesTeknisk etateva.bjorgan@hadsel.kommune.no76 16 40 8076 16 40 0176 16 40 00
101Halden Kai SkjeklesætherSvenskegt 6 1776 HaldenTeknisk driftkai.skjeklesaether@halden.kommune.no69 17 47 35*69 17 45 00
1571Halsa Robert SørlieLiabøen 6683 VåglandRådhusetRobert.sorlie@halsa.kommune.no*71 55 96 0171 55 96 00
403Hamar Geir Haugland2317 HamarByggesak og oppmålinggeir.haugland@hamar.kommune.no62 56 32 0562 51 06 10*
1849Hamarøy Svein MortenSandnes8294 Hamarøy*postmottak@hamaroy.kommune.no75 77 02 0075 76 51 39*
2004Hammerfest Lars Halvor UthusPB 1224 K 9616 HammerfestPlan og utviklinglars.halvor.uthus@hammerfest.kommune.no78 40 25 5978 40 26 02*
1534Haram Bente Fjørtoft Klokk6270 Brattvåg*bente.klokk@haram.kommune.no70 20 76 1570 20 75 01*
1517Hareid Olav Helt Brubakk6060 Hareid*olav.brubakk@hareid.kommune.no*70 09 51 0770 09 50 00
1903Harstad Arnt HoffPostmottak, postboks 1000, 9479 HarstadAreal- og byggesaksenhetenarnt.hoff@harstad.kommune.no*77 02 60 0677 02 60 00
2015Hasvik Kim-Are WalsøFjellveien 6 9593 BreivikbotnTeknisk sektorkimare.teknisk@hasvik.kommune.no78 45 27 4378 45 27 01*
1826Hattfjelldal Karl-OlavBostad8690 Hattfjelldal*post@hattfjelldal.kommune.no41 51 82 0075 18 48 99*
1106Haugesund Kjell OlsenKirkegaten 85 5528 HaugesundOppmålingsavd.kjell.olsen@haugesund.kommune.no52 74 32 6052 74 32 5252 74 30 00
1612HemneJarle Tøndel7200 Kyrksæterøra*jarle.tondel@hemne.kommune.no*72 46 00 6172 46 00 00
1832Hemnes Kjetil Sjåvik8646 Korgen*postmottak@hemnes.kommune.no75 19 10 0075 19 71 01*
618Hemsedal Randi Birgitte Lien3560 HemsedalPlan og ressursrandi.b.lien@hemsedal.kommune.no31 40 88 0031 40 88 30*
1818HerøyElin Nilsen8850 Herøy*elin.nilsen@heroy-no.kommune.no*75 06 81 0175 06 80 00
1515Herøy IreneDahlSilvalveien 1 8850 Herøy*irene.dahl@heroy-no.kommune.no75 06 81 02**
1617HitraIdaNesset7240 HitraRådhusetida.nesset@hitra.kommune.no72 44 17 0872 44 19 6572 44 17 00
827Hjartdal ge JohannesJamtveit3692 SaulandPlan, bygg og oppmålingaage.johannes.jamtveit@hjartdal.kommune.no**35 02 80 40
1133Hjelmeland Torild NatlandVågen 4130 HjelmelandForvaltningtorild.natland@hjelmeland.kommune.no40 43 91 2151 75 70 7051 75 70 00
138Hobøl Tore Bjørnerød1827 HobølTeknisk etattore.bjornerod@hobol.kommune.no911 67Ê54669 92 44 0169 92 44 00
714Hof Øivind GulliksenRådhusgaten 11 3081 HolmestrandPlan og byggoyvind.gulliksen@holmestrand.kommune.no33 06 41 7533 05 96 05*
620Hol Kari Lieng3576 HolOppmålingsavdelingenkari.lieng@hol.kommune.no32 09 23 4932 09 21 10*
612Hole Trude BjerkeHole herredshus 3530 RøyseAreal byggesak miljøtrude.bjerke@hole.kommune.no32 16 11 67*32 16 11 00
702Holmestrand Per SørensenRådhusgaten 11 3081 HolmestrandPlan og byggPer.Sorensen@holmestrand.kommune.no33 06 41 4533 05 36 67*
702Holmestrand Kristin AnderssonRådhusgaten 11 3081 HolmestrandPlan og byggkristin.andersson@holmestrand.kommune.no33 06 41 6433 05 36 67*
1644HoltålenInger Grøtli7380 len*inger.grotli@holtalen.kommune.no*72 41 76 1872 41 76 00
1444Hornindal Anita Brenna Muldsvorpostboks 24 6771 Hornindal*anita.brenna@hornindal.kommune.no57 87 98 2657 87 98 01*
701Horten Laila StavenjordPostboks 10 3191 Horten*laila.stavenjord@horten.kommune.no*33 08 50 0133 08 50 00
239HurdalEven AndersTosterudMinneåsvegen 3, 2090 HurdalKart og oppmålingeven.anders.tosterud@hurdal.kommune.no*63 92 01 2863 92 01 00
628Hurum Jan SommerstadNordre Sætrevei 1, 3475 SætrePlan og byggJan.Sommerstad@hurum.kommune.no32 27 82 19*32 79 71 00
111Hvaler Siw BankerudStorveien 32 1680 SkjærhallenTeknisk etatsiwb@hvaler.kommune.no69 37 50 4769 30 16 3469 37 50 00
1413Hyllestad Margun Hyenes6957 Hyllestad*margun.hyenes@hyllestad.kommune.no*57 78 86 9557 78 95 00
1034Hægebostad Ola SkeiePostboks 25 4595 TingvatnTeknisk etatteknisk@haegebostad.kommune.no38 34 91 4038 34 91 01*
1416Høyanger Randi NorevikPostboks 159 6991 Høyanger*randi.norevik@hoyanger.kommune.no*57 71 15 0157 71 15 00
1743Høylandet Sissel Almås7977 HøylandetAdministrasjonsissel.almaas@hoylandet.kommune.no74 32 48 2474 32 48 01*
1119Sigmund LangerakPostboks 24 4368 VarhaugTeknisk etatsla@ha.kommune.no51 79 31 0551 43 11 1851 79 30 00
1917Ibestad TrondHanssenKommunehuset 9450 HamnvikPNU-seksjonentrond.hanssen@ibestad.kommune.no9173616777 09 90 1077 09 90 00
1756Inderøy Jarle E Rennan7670 Inderøy*jarle.rennan@inderoy.kommune.no74 12 42 8574 12 42 89*
935IvelandKnut Gunnar SolbergTeknisk etat, 4724 IvelandTeknisk etatknut-gunnar.solberg@iveland.kommune.no37 96 12 1537 96 27 30*
532Jevnaker Trond Henriksen3521 JevnakerPlansjeftrh@jevnaker.kommune.no930 38 763 - 930 04 02361 31 58 50*
1227Jondal Trygve Vik5627Ê JondalKommunehusettrygve.vik@jondal.kommune.no*53 66 87 1753 66 95 00
1431Jølster Tor Arild Segtnan6843 Skei*tor.segtnan@jolster.kommune.no*57 72 61 0157 72 61 00
2021KarasjokTor-Georg NæssRådhusgata 4 9730 KarasjokTeknisk sektortor.georg.naess@karasjok.kommune.no78 46 80 6678 46 62 12*
1936Karlsøy Bjørnar Sørensen9130 HansnesDrift - og utviklingsenhetenbjornar.sorensen@karlsoy.kommune.no77 74 60 3277 74 60 0177 74 60 00
1149Karmøy Bente Færøvik HansenRådhuset 4250 KopervikTeknisk etatbfh@karmoy.kommune.no52 85 72 5152 85 72 5052 85 75 00
2011Kautokeino SveinSolheimGartnetluohkka 3 9520 KautokeinoTeknisk enhetsvein.solheim@kautokeino.kommune.no78 48 71 6392 25 95 20*
1120Klepp Olav NygårdLindåsPostboks 25 4358 KleppeLokal utviklingolav.nygard.lindas@klepp.kommune.no*51 42 98 2251 42 98 00
1662KlæbuOddrun Hembre7540 Klæbu*oddrun.hembre@klabu.kommune.no72 83 35 5072 83 35 01*
604Kongsberg Hanne EldevikPostboks 115 3602 KongsbergKart og geodataseksjonhanne.eldevik@kongsberg.kommune.no32 86 64 6732 86 64 0232 86 60 00
402Kongsvinger Tom Linde2226 KongsvingerTeknisk forvaltningtom.linde@kongsvinger.kommune.no90 60 87 3962 80 81 70*
815Kragerø Jon HirstiRådhusgata 5 3770 Kragerø*jon.hirsti@kragero.kommune.no35 98 62 4735 98 59 45*
1001Kristiansand Stein CowardServiceboks 417 4604 KristiansandPlan, bygg og oppmålingstein.coward@kristiansand.kommune.no38 24 31 5138 07 55 74*
1505Kristiansund Hans Ohrstrand6509 Kristiansund*hans.ohrstrand@kristiansund.kommune.no*71 58 61 4471 57 40 00
622Krødsherad ErikHagen3536 NoresundOppmålingsavdelingenerik.hagen@krodsherad.kommune.no32 15 00 1232 14 93 02*
2017Kvalsund Svein Tore KristoffersenRådhusveien 18 9620 KvalsundTeknisk avdelingsvein.tore.kristoffersen@kvalund.kommune.no78 41 55 5578 41 55 50*
1238Kvam BjørnVik5600 Norheimsund**56 55 31 8656 55 30 0156 55 30 00
1037Kvinesdal Jens Helge TrælandNesgata 11 4480 KvinesdalPlan- og miljøenhetenjens.helge.traeland@kvinesdal.kommune.no*38 35 77 0138 35 77 00
1224Kvinnherad Johan Feet5470 RosendalRådhusetjohan.feet@kvinnherad.kommune.no*53 48 19 5053 48 31 00
829Kviteseid Gunn Elisabeth Strand3850 KviteseidTeknisk etatgestr@nissedal.kommune.no35 04 84 3935 06 81 01*
1144Kvitsøy Helge Koll-Frafjord4180 KvitsøyPlan- og utviklingsavdelingenHelge.Koll.Frafjord@kvitsoy.kommune.no51 73 63 1551 73 63 0151 73 63 00
1911Kvæfjord Jan-OttoØynesBygdeveien 26 9475 BorkenesTeknisk kontorjan.otto.oynes@kvafjord.kommune.no77 02 31 2477 02 30 0177 02 30 00
1943Kvænangen Bernt Mathiassen9161 BurfjordTeknisk kontorbernt.mathiassen@kvanangen.kommune.no77 77 88 4077 77 88 0777 77 88 00
1940Kåfjord John JohansenPostboks 74 9148 OlderdalenUtviklingjohn.johansen@kafjord.kommune.no77 71 92 5677 71 90 0177 71 92 00
728Lardal Per O RunningenRådhuset 3275 Svarstad*per-olav.runningen@lardal.kommune.no33 12 80 0533 12 86 45*
709Larvik Ingebjørg GøystdalPostboks 2020 3255 LarvikPlan, byggesak, landbruk og geodataIngebjorg.goystdal@larvik.kommune.no33 17 18 74-98 23 18 74*33 17 10 00
1920Lavangen ErlisAnderzénNessveien 7 9357 TennevollAstafjord kart og oppmålingerlis.anderzen@gratangen.kommune.no77 02 18 3177 17 65 9577 17 65 00
2022Lebesby Birger WalleniusStrandveien 152 9790 KjøllefjordTeknisk sektorbirger.wallenius@lebesby.kommune.no78 49 95 6878 49 95 66*
1419Leikanger Runar StadheimSkrivarvegen 7 6863 Leikanger*runar.stadheim@leikanger.kommune.no*57 65 56 0857 65 56 00
1822Leirfjord Rolf IngeMartnes8890 Leirfjord*postmottak@leirfjord.kommune.no75 07 42 0675 07 40 01*
1755Leka Anette T Pettersen7994 LekaGeodataavdelingenannette.pettersen@leka.kommune.no74 38 70 1974 38 70 10*
1718Leksvik Jan Dahl7121 Leksvik*jan.dahl@leksvik.kommune.no74 85 51 4974 85 51 41*
1931Lenvik Harald BjørhusdalPostboks 602 9306 FinnsnesPlan og tekniske tjenesterharald.bjorhusdal@lenvik.kommune.no77 87 12 0877 87 10 8177 87 10 00
512Lesja Ola Erik Mølmen2665 LesjaRessurs og næringola-erik.molmen@lesja.kommune.no61 24 41 4661 24 41 04*
1719Levanger Gunnar VatnLevanger rådhus Håkon Den Godes gt 30 7800 Levanger*gva@innherred-samkommune.no74 04 82 1774 04 82 0274 04 82 00
1721Verdal Ola SkroveLevanger rådhus Håkon Den Godes gt 30 7800 LevangerOppmålingola.a.skrove@innherred-samkommune.no74 04 85 1074 04 82 0274 04 82 00
626Lier Per Erik KristiansenPostboks 205 3401 LierPlanseksjonenper-erik.kristiansen@lier.kommune.no32 22 04 5432 22 01 01*
1738Lierne Mariell Olsen7882 Nordli*mariell.olsen@lierne.kommune.no74 34 34 3274 34 34 10*
501Lillehammer AnitaBakkestuenServiceboks 2626 LillehammerAreal og milj?anita.bakkestuen@lillehammer kommune.no61 05 09 2161 05 05 0161 05 05 00
926LillesandUnn-Rita LindtvedtPostboks 23, 4791 LillesandTeknisk etatunn.rita.lindtveit@lillesand.kommune.no37 26 16 1137 26 16 49*
1029Lindesnes Rolf StøleRådhuset 4520 Sør-AudnedalTeknisk etatros@lindesnes.kommune.no38 25 51 1638 25 51 01*
1263Lindås Tommy VelandKvernhusmyrane 20 5914 IsdalstøGeodataavdelingatve@lindas.kommune.no56 37 56 3856 35 28 0056 37 50 00
514Lom Leif MortenPlassenSognefjellsvegen 6, 2686 LomMiljø, Teknisk og Næringleif.morten.plassen@lom.kommune.no46 82 18 6361 21 17 7061 21 73 00
2014LoppaFred Arne UlriksenParkveien 1 9550 ØksfjordTeknisk sektorfred.arne.ulriksen@loppa.kommune.no78 45 32 1678 45 32 11*
1112Lund Solfrid Birkeland4460 MoiPlan Næring og Miljøsolfrid@lund.kommune.no51 40 47 8051 40 47 8151 40 47 00
533Lunner Thor-Einar Olsen2740 RoaKommunalteknisk avdelingthor.einar.olsen@lunner.kommune.no61 32 41 0061 32 40 09*
1834Lurøy Atle Henriksen8750 Tonnes*atle.henriksen@luroy.kommune.no75 09 35 3375 09 15 08*
1426Luster Anne Britt KilenRådhuset 6868 Gaupne*Anne.Britt.Kilen@luster.kommune.no*57 68 55 0157 68 55 00
1032Lyngdal Torhild HessevikEikelandPostboks 353 4577 LyngdalPlankontoretpost@lyngdal.kommune.no*38 33 40 2138 33 40 00
1938Lyngen Edmund SkogStrandveien 24 9060 LyngseidetPlan, næring og teknikkedmund.skog@lyngen.kommune.no40 02 85 1377 71 00 1677 70 10 00
1422Lærdal Jan Olav ÅsarmoenMøllerPostboks 83 6886 LærdalByggesak, kart og oppmålingJan.Olav.Moller@laerdal.kommune.no459 78 52257 64 12 0157 64 12 00
1851Lødingen ElisabethHoel8550 Lødingen*postmottak@lodingen.kommune.no76 98 66 1876 98 66 75*
230LørenskogElisabethBråthenHasselveien 6 1470 LørenskogUtbyggingstjenestenean@lorenskog.kommune.no67 93 42 6567 92 95 39*
415Løten MagnusClausenPostboks 113 2340 LøtenTeknisk forvaltningmagnus.clausen@loten.kommune.no62 56 40 4762 59 30 01*
1663MalvikAsbjørn FiskvikPB 140 7551 Hommelvik*asbjorn.fiskvik@malvik.kommune.no73 97 20 7073 97 20 5173 97 20 00
1663MalvikAnders DrøyliPB 140 7551 Hommelvik*anders.droyli@malvik.kommune.no73 97 20 6173 97 20 5173 97 20 00
1663MalvikAnders StrandPB 140 7551 Hommelvik*anders.strand@malvik.kommune.no73 97 20 7273 97 20 5173 97 20 00
1002Mandal Bjørg GjerdahlPostboks 905 4509 MandalTeknisk forvaltingBjorg.gjerdahl@mandal.kommune.no38 27 34 2238 27 34 01*
119Marker Eva HeedPostboks 114 1871 ØrjePlan og miljøeva.heed@marker.kommune.no41 67 80 8569 81 06 6669 81 05 00
1021Marnardal HåkonHeddeland4534 MarnardalTeknisk etathakon.heddeland@marnardal.kommune.no41 49 98 2438 28 90 99*
1266Masfjorden Anne Kristin Rafoss5981 Masfjordnes*anne.k.rafoss@masfjorden.kommune.no*56 16 62 0156 16 62 00
1256Meland Anngunn MarieGullbråPb 79 5906 FrekhaugGeodataanngunn.gullbra@meland.kommune.no56 17 11 8156 17 78 2056 17 10 00
1636MeldalBjørn M Landrø7336 Meldal*bjorn.landro@meldal.kommune.no*72 49 51 0172 49 51 00
1653MelhusRoar Dørum7224 Melhus*roar.dorum@melhus.kommune.no72 85 81 7172 85 80 5872 85 80 00
1837Meløy Frank HoldalGammelveien 5 8150 Ørnes*frank.holdal@meloy.kommune.no75 75 40 1175 71 05 77*
1711Meråker Arild Overrein7530 Meråker*arild.overrein@meraker.kommune.no74 81 32 2574 81 33 90*
1545Midsund Oddny Gangstad6475 Midsund*oddny.gangstad@midsund.kommune.no71 27 95 0071 27 90 74*
1648Midtre Gauldal Odd Wilhelmsen7090 Støren*owi@midtre-gauldal.kommune.no72 40 31 2872 40 30 0172 40 30 00
1252Modalen Kjell Langeland5729 Modalen*kjell.langeland@modalen.kommune.no56 59 90 2256 59 97 5056 59 90 00
623Modum Rune KlevstadPostboks 38 3370 VikersundOppmålingsavdelingenrune.klevstad@modum.kommune.no32 78 94 1332 78 94 01*
1502Molde Sylvi Farstad6413 Molde*Sylvi.Iren.Farstad@Molde.Kommune.No71 11 13 3071 25 78 89*
1874Moskenes JarleJohansen8390 Reine*postmottak@moskenes.kommune.no76 05 31 0076 05 31 50*
104Moss Susann AndersenKirkegata 15 1531 MossTeknisk etatsusann.andersen@moss.kommune.no69 24 81 4369 24 81 3169 24 80 00
1924Målselv MartaMlodzianowskaKommunehuset 9321 MoenEnhet for utviklingmarta.mlodzianowska@malselv.kommune.no45 47 14 5577 83 77 0177 83 77 00
2018Måsøy Stein KristiansenTorget 1 9690 HavøysundTeknisk sektorStein.Kristiansen@masoy.kommune.no78 42 47 9778 42 47 90*
1725Namdalseid ToveFosslandGløttvegen 2,7733 Namdalseid*tove.fossland@namdalseid.kommune.no74 22 72 0074 22 72 90*
1703Namsos CarlDanielsenPb 333 7801 NamsosOppmålingsavdelingencarl.danielsen@namsos.kommune.no90 98 66 7774 21 72 71*
1740Namsskogan Inger M B Myrvold7890 Namsskogan*inger.marie.bagli.myrvold@namsskogan.kommune.no74 33 32 8274 33 32 70*
238NannestadBjørn AageNordalTeiealleen 31, 2030 NannestadKart og oppmålingBjorn.aage.nordal@nannestad.kommune.no66 10 51 2666 10 50 10*
1805Narvik Gunn Inger Larsen8512 NarvikPlan-og oppmålingsavdareal-byggesak@narvik.kommune.no76 91 35 2576 91 35 01*
1433Naustdal Magnar HellebustPostboks 43 6806 Naustdal*magnar.hellebust@naustdal.kommune.no57 81 61 2857 81 61 01*
625Nedre Eiker Rune MartinHeggenPostboks 399, 3051 MjøndalenSamfunnsutviklingrune.heggen@nedre-eiker.kommune.no32 23 26 2232 23 25 99*
236NesPerLinnerudPb 114 2151 rnesGeodataper.linnerud@nes-ak.kommune.no63 91 12 05**
616Nes Jan Børre ØienNes kommunehus 3540 NesbyenOppmålingsavdelingenjan.borre.oien@nes-bu.kommune.no32 06 83 3532 06 83 22*
1828Nesna BjørnSundsfjord8700 Nesna**75 06 71 0975 06 70 01*
216NesoddenØyvindØdegardVardenbakken 99, 1450 Nesoddtangen*oeyvind.oedegaard@nesodden.kommune.no66 96 44 2366 96 47 90*
2027Nesseby Ronny Olsen9840 VarangerbotnTeknisk sektorronny.olsen@nesseby.kommune.no40 44 05 2578 95 95 90*
1543Nesset KariGussiås6460 Eidsvåg*sentraladm@nesset.kommune.no*71 23 11 7771 23 11 00
1543Nesset Håvard Sørvik6460 Eidsvåg*sentraladm@nesset.kommune.no*71 23 11 7771 23 11 00
830Nissedal Gunn Elisabeth Strand3855 TreungenDU-etatengestr@nissedal.kommune.no35 04 84 3935 04 84 10*
233NittedalDagWagenMoveien 1, 1482 NittedalGeodataavdelingendag.wagen@nittedal.kommune.no67 05 91 5267 07 22 7067 05 90 00
233NittedalMaritEngMoveien 1, 1482 Nittedal*marit.eng@nittedal.kommune.no67 05 91 5167 07 22 7067 05 90 00
819Nome InckenMandt-UtbøenRingsevja 30 3838 UlefossTeknisk etat / ArealforvaltningsavdelingenIncken.Mandt-Utboen@nome.kommune.no*35 94 88 8135 94 62 00
542Nord-Aurdal Jo Dalen2900 FagernesTeknisk etatjo.dalen@nord-aurdal.kommune.no61 35 90 4761 35 90 01*
1524Norddal Lars Kjell Smoge6210 Valldal*post@norddal.kommune.no*70 25 88 0170 25 88 00
516Nord-Fron Ola Aspeslåen2640 VinstraPlan- og utviklingsetatenola.aspeslaen@nord-fron.kommune.no61 21 61 6561 21 61 61*
2019Nordkapp Reidar JohansenPostboks 403 9751 HonningsvågTeknisk sektorreidar.johansen@nordkapp.kommune.no91 82 84 2778 47 66 09*
418Nord-OdalIngunSolbergHerredsvegen 2, 2120 SagstuaEiendom- og samfunnsetateningun.solberg@nord-odal.kommune.no62 97 81 6362 97 81 81*
538Nordre Land Arnfinn Bøhle2870 DokkaSektor for landbruk miljø og teknikkarnfinn.bohle@nordre-land.kommune.no61 11 60 8561 11 60 01*
1942Nordreisa Torgeir LundePostboks 174 9156 StorslettDrift og utviklingtorgeir.lunde@nordreisa.kommune.no77 77 07 6477 77 07 0177 58 80 00
633Nore og Uvdal Simen HaakestadBjerkholt3630 RødbergOppmålingsavdelingen simen.haakestad.bjerkholt@nore-og-uvdal.kommune.no31 02 46 0531 02 40 01*
807Notodden Jan Idar FunnerPb 193 3672 NotoddenSeksjon for landbruk areal og byggesakjan-idar.funner@notodden.kommune.no35 01 20 2235 01 20 05*
1751Nærøy Gretha FossengIdrettsvn 1 7970 Kolvereid*gretha.fosseng@naroy.kommune.no74 38 27 3274 38 93 00*
722Nøtterøy Svein K GamlemsvikTinghaugveien 14 3140 Borgheim*svein-kare.gamlemsvik@notteroy.kommune.no95 98 57 83*33 40 21 00
1228Odda Torvald KambestadOpheimsgata 31 5750 Odda*torvald.kambestad@odda.kommune.no53 65 46 7753 64 40 77*
1634OppdalStine Mari Måren ElverhøyInge Krokanns veg 2 7340 OppdalPlan, byggesak, oppmålingstine.elverhoi@oppdal.kommune.no72 40 18 1772 40 10 0172 40 10 00
217OppegardTorunnSætherPostboks 510 1411 Kolbotn*torunn.saether@oppegard.kommune.no66 81 93 9566 81 93 1266 81 90 90
1638OrkdalTor Wongraven7300 Orkanger*tor.wongraven@orkdal.kommune.no72 48 32 4172 48 30 01*
1243Os Torbjørn Steffensen5200 Os*torbjoern.steffensen@os-ho.kommune.no*56 30 24 8356 57 50 00
441Os i ØsterdalenHegeNarbuvoll2550 Os i ØsterdalenInfotorgethege.narbuvoll@os.kommune.no62 49 76 0162 47 03 40*
441Os i ØsterdalenBjørgModgunn Holte2550 Os i ØsterdalenInfotorgetbjorg.modgunn.holte@os.kommune.no62 49 76 0162 47 03 40*
441Os i ØsterdalenLivTollan Ryen2550 Os i ØsterdalenInfotorgetliv.t.ryen@os.kommune.no62 49 76 0162 47 03 40*
1633OsenKnut Solstad7740 SteinsdalenUtvikling og miljøknut.solstad@osen.kommune.no72 57 82 6772 57 82 5572 57 82 00
301OsloKontakt boligmerkerOslo kommune Plan og bygningsetaten Matrikkelenheten PB 364 Sentrum 0102 OsloMatrikkelenhetenboligmerker@pbe.oslo.kommune.no23 49 10 0023 49 10 012180
1253Osterøy Marit Edvardsdal5282 Lonevåg*marit.edvardsdal@osteroy.kommune.no*56 19 21 0156 19 21 00
1744Overhalla AnnbjørgEidheim7863 Overhalla*annbjorg.eidheim@overhalla.kommune.no41 53 65 2774 28 00 01*
2020Porsanger Trond Paulsen9712 LakselvForvaltningsavdelingentrond.paulsen@porsanger.kommune.no78 46 04 7678 46 00 01*
805Porsgrunn Sucro DizdarevicPostboks 128 3901 PorsgrunnGeoDatasucro.dizdarevic@porsgrunn.kommune.no35 54 74 8535 54 70 00*
1260Radøy Robert Mjøs5936 Manger*robert.mjos@radoy.kommune.no*56 34 90 0156 34 90 00
128Rakkestad Arne GjerbergRådhusveien 8 1890 RakkestadTeknisk etatarne.gjerberg@rakkestad.kommune.no69 22 56 7569 22 55 0166 22 55 00
1833Rana Trude FridtjofsenPostboks 173 8601 Mo i Rana*postmottak@rana.kommune.no75 14 52 2275 14 50 01*
1127Randaberg Olav AsbjørnThorsbergPostboks 40 4096 RandabergPlan og ForvaltningOlav.Asbjorn.Thorsberg@randaberg.kommune.no51 41 41 7951 41 97 9751 41 41 00
1539Rauma Arvid Meyer6300 Åndalsnes*arvid.meyer@rauma.kommune.no*71 16 66 2171 16 66 00
716Re Kristin AnderssonRådhusgaten 11 3081 HolmestrandPlan og byggkristin.andersson@holmestrand.kommune.no33 06 41 6433 06 03 73*
432Rendalen Knut Nordseth2485 RendalenBygg og eiendomknut.nordseth@rendalen.kommune.no62 46 84 5362 46 85 01*
1635RennebuEirik Rønningsgrind7391 Rennebu*eirik.ronningsgrind@rennebu.kommune.no*72 42 81 5372 42 81 00
1142Rennesøy Wenche Lerbakk VoldPostboks 24 4159 RennesøyPlan- og forvaltningwenche.lerbakk.vold@rennesoy.kommune.no 51 72 02 63 51 72 02 50 51 72 02 00
1567Rindal Grunde Njøs6657 Rindal*grunde.njos@rindal.kommune.no90 57 20 3371 66 47 0171 66 47 00
520Ringebu Jon HelgeSilli2630 RingebuOppmåling, Plan og Tekniskjon.helge.silli@ringebu.kommune.no61 28 30 6961 28 32 0061 28 30 00
605Ringerike Trond Olav VassdalPostboks 123 sentrum 3502 HønefossMiljø og Arealforvaltning oppmålingTrond.Olav.Vassdal@ringerike.kommune.no32 11 74 8332 11 77 1332 11 74 00
412Ringsaker Olav FredlundPostboks 64 2381 BrumunddalKart og byggesakolav.fredlund@ringsaker.kommune.no62 33 52 0662 33 53 01*
1624Rissa Tove Gravås7100 RissaKart og oppmålingtove.gravaas@rissa.kommune.no73 85 27 5273 85 27 9973 85 27 00
901RisørSveinRoslandPostboks 158, 4951 RisørTeknisk etatsvein.rosland@risor.kommune.no37 14 96 4337 14 96 01*
1632RoanReidar Haugerud7180 RoanTeknisk og landbrukreidar.haugerud@roan.kommune.no72 51 00 1672 51 00 9972 51 00 00
632Rollag Olaug Tveiten3626 RollagOppmålingsavdelingenolaug.tveiten@rollag.kommune.no31 02 36 01*31 02 30 00
136Rygge Torgeir BergsengLarkollveien 9 1570 DillingTeknisk etattorgeir.bergseng@rygge.kommune.no69 26 43 0069 26 44 5169 26 43 00
228RælingenTorHauglandPostboks 100 2025 FjerdingbyUtbyggingsservicetor.haugland@ralingen.kommune.no63 83 52 0563 83 52 33*
1836Rødøy Rolf Jørgensen8185 Vågaholmen*rjj@rodoy.kommune.no75 09 81 0075 09 80 01*
121Rømskog Kjell Flenstad1950 RømskogTeknisk etatkjell.flenstad@romskog.kommune.no69 85 91 7769 85 92 8469 85 91 77
1640RørosTerje Riseth Larsen7374 Røros*terje.riseth.larsen@roros.kommune.no72 41 94 5972 41 94 05*
1856Røst Tom Pedersen8024 Røst*postkasse@rost.kommune.no76 09 62 2176 05 05 01*
627Røyken Børth Aadne Sætrenes3440 RøykenOppmålingsavdelingen Borth-Aadne.Saetrenes@Royken.Kommune.no31 29 61 7331 28 32 99*
1739Røyrvik Kjell Skålvoll7898 Limingen*kjell.skalvoll@royrvik.kommune.no74 33 63 8774 33 63 01*
135Råde Knut FrammarsvikRådhuset 1640 RådeTeknisk etatknut.frammarsvik@rade.kommune.no69 29 50 7669 28 54 1169 29 50 00
1923Salangen ErlisAnderzénPostboks 77 9355 SjøveganAstafjord kart og oppmålingerlis.anderzen@gratangen.kommune.no77 02 18 3177 17 21 6577 17 20 00
1840Saltdal Liv Røli8250 Rognan*liv.roeli@saltdal.kommune.no*75 68 20 0175 68 20 00
1242Samnanger Bente L BogeTyssevegen 217 5650 Tysse*bente.boge@samnanger.kommune.no*56 58 62 6056 58 74 00
1514SandeRonny Prozenko6084 Larsnes*ropr@sande-mr.kommune.no*70 02 67 0170 02 67 00
713SandeJoachim LieBrasøyPostboks 300 3071 SandeAreal-næring og miljøjoachim.lie.brasøy@sande-ve.kommune.no33 78 70 7433 78 74 51*
710Sandefjord Trond KristiansenPostboks 2025 3237 Sandefjord*trond.kristiansen@sandefjord.kommune.no33 41 63 1033 41 63 99*
1102Sandnes Bjørn JohannessenPostboks 583 4305 SandnesOppmålingsavd.bjorn.johannessen@sandnes.kommune.no51 33 56 23 51 33 54 35 51 33 50 00
1546Sandøy Vidar Bakke6487 Harøy*vidar.bakke@sandoy.kommune.no71 27 65 0071 27 61 10*
105Sarpsborg Frank SchanderPostboks 237 1702 SarpsborgTeknisk etatfrank.schander@sarpsborg.com69 10 88 3769 15 00 1369 10 80 00
1135Sauda Harald EikremPostboks 44 4201 SaudaTeknisk etatharald.eikrem@sauda.kommune.no52 78 62 27 52 78 15 65 52 78 62 00
822Sauherad Bård T Rønningen3812 AkkarhaugenOppmålingbard.ronningen@sauherad.kommune.no35 95 70 35 mobil 90 28 21 6235 95 81 95*
517Sel Kåre GravåBotten Hansens gate 9 2670 OttaTeknisk forvaltningkare.grava@sel.kommune.no61 23 10 0061 23 11 72*
1664SelbuJim Reitan7580 Selbu*jim.reitan@selbu.kommune.no*73 81 67 1073 81 67 00
1441Selje Anja Midttun6740 Selje*anja.midttun@selje.kommune.no*57 85 85 0157 85 85 00
828Seljord Knut Dyrland3840 SeljordTeknisk etatknutdy@online.no35 06 51 6335 05 09 48*
621Sigdal Gudrun Bjerke3350 Prestfoss*gudrun.bjerke@sigdal.kommune.no32 71 14 25*32 71 14 00
811Siljan Tove Fagerbæk3748 SiljanTeknisk etattove.fagerbak@siljan.kommune.no*35 94 25 0235 94 25 00
1046Sirdal Rune RisnesTonstad 4440 TonstadSektor for Teknikk Landbruk og Miljørune.risnes@sirdal.kommune.no38 37 90 5138 37 90 01*
1657SkaunMaritKvisethPb. 74, 7358 Børsa*marikvis@skaun.kommune.no*72 86 72 0172 86 72 00
231SkedsmoThorbjørnSmådahlPostboks 313, 2001 LillestrømGeodataavdelingenthorbjorns@skedsmo.kommune.no66 93 84 7166 93 84 90*
231SkedsmoJonasHelsethPostboks 313, 2001 LillestrømGeodataavdelingenjonhels@skedsmo.kommune.no66 93 84 8566 93 84 7166 93 80 00
213SkiMagneRustePb. 3010, 1402 SkiGeodata og oppmålingsavdelingenmagne.ruste@ski.kommune.no64 87 85 5664 87 85 59*
806Skien Kari D GundersenPb 3004 Handelstorget 3707 SkienByutviklingkari-d.gundersen@skien.kommune.no*35 58 12 9735 58 10 00
127Skiptvet Elin FossenStorveien 28 1816 SkiptvetTeknisk driftelin.fossen@skiptvet.kommune.no69 80 60 8369 80 84 9769 80 60 00
1941Skjervøy Eivind MathisenPostboks 145 9189 SkjervøyTeknisk etateivind.mathisen@skjervoy.kommune.no77 77 55 2677 77 75 0177 77 55 00
513Skjåk SimonStadeløkken2690 SkjåkTeknisk kontorsimon.stadelokken@skjaak.kommune.no90 36 68 4061 21 70 01*
1529Skodje Bent Leite6260 Skodje*bent.leite@skodje.kommune.no*70 24 40 0170 24 40 00
1913Skånland Hans MartinFløystadPostboks 240 9439 EvenskjerTekniske tjenesterhans.martin.floystad@skanland.kommune.no77 08 95 8277 08 95 0177 08 95 00
1573SmølaTom R Høibjerg6570 SmølaBygg & Forvaltningtom.hoibjerg@smola.kommune.no91 80 22 7171 54 46 0171 54 46 00
1613SnillfjordOle MartinHilstad7257 SnillfjordTeknisk, næring og miljøolemartin.hilstad@snillfjord.kommune.no72 45 71 3672 45 55 97*
1736Snåsa Ola Sørhøy7760 Snåsa*ola.sorhoy@snasa.kommune.no74 13 82 4574 13 82 62*
1420Sogndal Svein AalhusPostboks 153 6851 Sogndal*Svein.Aalhus@sogndal.kommune.no57 62 96 1657 62 96 01*
1111Sokndal Linda Lindås MydlandGamleveien 20 4380 Hauge i DalaneTeknikk- og miljøetatllm@sokndal.kommune.no51 47 06 33 51 47 06 01 51 47 06 00
1124Sola Bjørg ElinSlettjord SimensenPostboks 99 4097 SolaSeksjon Kart og oppmåling, Avd. Arealbrukbjorg.elin.slettjord.simensen@sola.kommune.no 51 65 34 18* 51 65 33 00
1412Solund May Sissel StrandPostboks 14 6921 Hardbakke*postmottak@solund.kommune.no*57 78 62 0157 78 62 00
1017Songdalen Eyvind DanielsenPostboks 53 4685 NodelandTeknisk EnhetEyvind.danielsen@songdalen.kommune.no38 18 33 82**
1870Sortland Robert Nagy8400 Sortland*postmottak@sortland.kommune.no76 10 90 63/467 27 865*76 10 90 00
123Spydeberg Lindy HansenStasjonsveien 35 1820 SpydebergNæring etatlindy.hansen@spydeberg.kommune.no69 83 35 5569 83 35 5169 83 35 50
417Stange Per HaugePostboks 214 2336 StangeSIF bygg og oppmålingper.hauge@stange.kommune.no62 57 36 0662 57 35 50*
1103StavangerIren N PallesenPostboks 8001 4068 StavangerGeodataipallese@stavanger.kommune.no 51 50 75 36 51 50 70 274005
1103StavangerJan Inge TorgersenPostboks 8001 4068 StavangerGeodatajan.inge.torgersen@stavanger.kommune.no 51 50 76 22 51 50 70 274005
1848Steigen Jan H Vindenes8083 Leinesfjord*postmottak@steigen.kommune.no75 77 08 0075 77 88 10*
1702Steinkjer Bjørn GildeServiceboks 2530 7729 Steinkjer*bjorn.gilde@steinkjer.kommune.no74 16 91 1874 16 91 02*
1714Stjørdal Eli Balsvik Berg7500 Stjørdal*eli.balsvik@stjordal.kommune.no74 83 39 2774 83 38 99*
1221Stord Tone JRiisnespostboks 304 5402 Stord*tone.riisnaes@stord.kommune.no53 49 68 1753 41 26 5653 49 66 00
1526Stordal Einar Lied6250 Stordal*einar.lied@stordal.kommune.no*70 27 91 0170 27 91 00
430Stor-Elvdal Rikard Østmoe2480 KoppangPlan og næringrikard.ostmoe@stor-elvdal.kommune.no62 46 46 0062 46 46 07*
1939Storfjord BirgerLarsenHatteng 9046 OterenDriftsetatenbirger.larsen@storfjord.kommune.no77 21 28 1977 21 28 0177 21 28 00
1130Strand Anne Grete RavnaasPostboks 115 4126 JørpelandPlan og Forvaltninganne.grete.ravnaas@strand.kommune.no 51 74 30 52 51 74 83 86 51 74 30 00
1525Stranda Sigmund Alme6200 Stranda*sigmund.alme@stranda.kommune.no70 26 00 4470 26 10 86*
1449Stryn Anita MyklebustTonningsgata 4 6783 Stryn*anita.myklebust@stryn.kommune.no*57 87 47 01S57 87 47 00
1531Sula TerjeHavnegjerde6030 Langevåg*terje.havnegjerde@sula.kommune.no *70 19 37 4070 19 91 00
1134Suldal Hilde BergjordEidsvegen 7 4230 SandBygdeutviklingHilde.Bergjord@suldal.kommune.no 52 79 24 27 52 79 24 0552 79 22 00
1245Sund Anne Grethe Hagenes5382 Skogsvåg*anne.g.s.hagenes@sund.kommune.no*56 32 75 0156 32 75 00
1563Sunndal Sigurd Stangvik6600 Sunndalsøra*sigurd.stangvik@sunndal.kommune.no*71 69 90 0171 69 90 00
1566Surnadal Sølvi Irene Fuglås6650 Surnadal*solvi.irene.fuglas@surnadal.kommune.no71 65 58 6471 65 58 0171 65 58 00
1216Sveio Bjarne Hetlesæter5550 Sveio*bjarne.hetlesaeter@sveio.kommune.no*53 74 80 0153 74 80 00
711Svelvik Thor Arne BergRådhuset 3060 Svelvik*Thor.Arne.Berg@svelvik.kommune.no33 78 02 6333 78 02 80*
1528Sykkylven SindreBrunvold6230 Sykkulven*sindre.brunvold@sykkylven.kommune.no*70 24 65 0170 24 65 00
1018Søgne Einar SøbergPostboks 1051 4682 SøgneArealenheteneinar.soberg@sogne.kommune.no95 88 61 04**
1812Sømna TorOttesen8924 Vik**75 01 50 3475 01 50 51*
536Søndre Land Svein Andreassen2860 HovNæringsetatensvein.andreassen@sondre-land.kommune.no*61 12 34 7061 12 64 00
540Sør-Aurdal Bjørn Gustavsen2930 BagnAvdeling for plan næring og tekniskbjorn.gustavsen@sor-aurdal.kommune.no61 34 63 0061 34 65 31*
1845Sørfold Margrete Myran8226 Straumen*post@sorfold.kommune.no75 69 72 2575 68 53 61*
519Sør-Fron Aud HelenBredeveienKommunevegen 1 2647Ê Sør-FronByutviklingaud.helen.bredeveien@sor-fron.kommune.no61 29 90 6461 29 90 51*
419Sør-Odal Velaug HerudPostuttak 2100 SkarnesTeknisk forvaltningpostmottak@sor-odal.kommune.no*62 96 80 8862 96 80 00
1925Sørreisa Lennart FagernesStorveien 20 9310 SørreisaTeknisk etatlennart.fagernes@sorreisa.kommune.no95 88 80 6777 86 14 9577 87 50 00
226SørumIngunn ServoldPb. 113, 1920 SørumsandGeodatatjenesteringunn.servold@sorum.kommune.no 63 86 98 3163 82 26 21*
2030Sør-VarangerElisabeth MietinenPostboks 406, 9915 KirkenesPlan og utviklingelisabeth.mietinen@sor-varanger.kommune.no78 97 74 8878 97 76 81*
2025Tana Veselina JakobsenRådhusveien 3 9845 TanaUtviklingsavdelingenveselina.jakobsen@tana.kommune.no46 40 02 6678 92 53 09*
1121Time Edith Bø NygaardPostboks 38 4349 BrynePlan og forvaltningEdith.Bo.Nygaard@time.kommune.no51 77 61 1951 77 61 01 51 77 60 00
1560Tingvoll Per Gunnar Løset6630 Tingvoll*per.gunnar.loset@tingvoll.kommune.no71 53 24 2871 53 24 01*
826Tinn Else Marie Miland3660 RjukanTeknisk etatElse_Marie.Miland@tinn.kommune.no35 08 25 41**
1852Tjeldsund Inger Kristoffersen9444 Hol*post@tjeldsund.kommune.no76 93 76 8876 91 91 01*
723Tjøme Bernt Ole Gyth DehliRødsgata 36 3145 Tjøme*bgd@tjome.kommune.no33 06 78 8533 06 78 01*
833Tokke Ove Geir Nevestveit3880 DalenTeknisk etatove.nevestveit@tokke.kommune.no35 07 52 6435 07 71 33*
436Tolga Per Urseth2540 TolgaTeknisk plan og miljøper.urseth@tolga.kommune.no62 49 65 0462 49 65 97*
1928Torsken KåreVilvangKommunehuset 9380 GryllefjordTeknisk avdelingkare.vilvang@torsken.kommune.no91 71 41 29*40 00 15 02
1927Tranøy Estela GarciaNovoVangsvikveien 298 9304 VangsvikForvaltningEstela.Garcia.Novo@tranoy.kommune.no91 14 39 0077 87 40 0177 87 40 00
1902Tromsø Guri WollRådhuset, postboks 6900, 9299 TromsøByutviklingguri.woll@tromso.kommune.no77 79 01 1877 79 00 0177 79 00 00
1902TromsøGeir Ulf JohansenRådhuset, postboks 6900, 9299 TromsøByutviklinggeir.ulf.johansen@tromso.kommune.no77 79 03 9777 79 00 0177 79 00 00
1601TrondheimAud Sæther7004 TrondheimKart- og oppmålingskontoretaud.sather@trondheim.kommune.no72 54 28 59**
428Trysil Kjetil NorderhaugPostboks 200, 2420 TrysilPlan-, bygg- og miljøavdelingenkjetil.norderhaug@trysil.kommune.no47 47 29 6721 55 76 1162 45 77 00
1835Træna Wenke Myhre8770 TrænaTeknisk sektorPost@trana.kommune.no75 09 58 0075 09 58 01*
122Trøgstad Petter VinæsKirkeveien 50 1860 TrøgstadTeknisk etatpetter.vinaes@trogstad.kommune.no69 82 44 8369 82 44 9069 82 44 00
914TvedestrandHelge WroldsenPostboks 38, 4901 TvedestrandTeknisk forvaltning og eiendomsdrifthelge.wroldsen@tvedestrand.kommune.no37 19 95 6337 19 95 05*
1665TydalEgil Steinar Slind7590 TydalTeknikk og miljøegil.steinar.slind@tydal.kommune.no73 81 59 2673 81 59 9073 81 59 00
437Tynset Finn MortensenTorvgata 1 2500 TynsetPlan byggesak og geodatafinn.mortensen@tynset.kommune.no62 48 52 2662 48 52 21*
1850Tysfjord Gretha NilssenPostboks 104 8591 KjøpsvikTeknisk etatgretha.nilssen@tysfjord.kommune.no75 77 55 1975 77 55 5575 77 55 00
1223Tysnes Fredrik WintherRådhuset 5685 Uggdal*fredrik.winther@tysnes.kommune.no53 43 71 1053 43 71 08*
1146Tysvær Bjørg Tone VikshålandPostboks 5575 AksdalResultatområde Kommuneutviklingbjorg.tone.vikshaland@tysver.kommune.no 52 75 72 06 52 75 70 01 52 75 70 00
704Tønsberg Britt Jorunn NæssTollbodgata 22 3111 TønsbergGeodataavdelingenbritt.jorunn.nass@tonsberg.kommune.no33 34 86 7933 34 86 40*
235UllensakerKontaktbolignummertelefonenPostboks A, 2051 JessheimArealpostmottak@ullensaker.kommune.no66 10 80 0066 10 80 02*
1231Ullensvang Sentralbord* *5780 Kinsarvik*postmottak@ullensvang.herad.no*53 67 15 0153 67 15 00
1516Ulstein Kjetil Ulstein6065 Ulsteinvik*kjetil.ulstein@ulstein.kommune.no70 01 76 0070 01 76 01*
1233Ulvik Torstein LjoneSkeiesvegen 3 5730Ê Ulvik*torstein.ljone@ulvik.kommune.no*56 52 65 9156 52 70 00
1151Utsira Atle Grimsby5547 UtsiraTeknisk etatatgrims@online.no 52 75 01 14 52 75 01 35 52 75 01 00
2003Vadsø Steinar IttelinPostboks 614 9811 VadsøPlan og forvaltning steinar.ittelin@vadso.kommune.no78 94 24 5078 94 24 59*
1251Vaksdal Anders BogeKonsul Jebsensgate 16 5722 Dalekvam*anders.boge@vaksdal.kommune.no*56 59 67 3556 59 44 00
940ValleLiv Elin Frøysnes BergUtviklingsavdelinga, 4747 ValleUtviklingsavdelingalef@valle.kommune.no37 93 75 3537 93 75 15*
545Vang Kari Birgit Lien2975 Vang i ValdresTeknisk etatkari.birgit.lien@vang.kommune.no61 36 84 1361 36 85 01*
1511Vanylven Marit Skår6143 Fiskåbygd*postmottak@vanylven.kommune.no70 02 37 0070 02 37 37*
2002VardøJan Sverre UlleKirkegata 2 9950 VardøTeknisk sektorjan.sverre.ulle@vardo.kommune.no78 94 34 5378 94 34 59*
1824Vefsn Gunnhild NygardPostboks 560 8651 MosjøenPlan og Utviklingpost@vefsn.kommune.no75 10 18 2575 10 10 01*
1815Vega Kjell-Tore NedrelidRådhuset 8890 VegaTeknisk avdelingkjell.t.nedrelid@vega.kommune.no75 03 50 00 - 75 03 58 6475 03 51 01Ê*
912VegårsheiAgnar Tore Vaaje4985 VegårsheiTeknisk etatagnar.tore.vaaje@vegarshei.kommune.no37 17 02 2437 17 02 01*
1014Vennesla Kjersti SimonstadPostboks 25 4701 VenneslaTeknisk etatkjersti.simonstad@vennesla.kommune.no38 13 72 3238 15 79 19*
1724Verran Alf Petter ReitanLiaveien 1 7790 Malm*alf.petter.reitan@verran.kommune.no98 25 34 2874 15 70 33*
211VestbyToreBarlaup1540 VestbyPlan Bygg Geodatatore.barlaup@vestby.kommune.no64 98 02 6264 98 01 01*
1535Vestnes Magne Heggen6390 Vestnes*magne.heggen@vestnes.kommune.no*71 18 40 0171 18 40 00
543Vestre Slidre Lars Brestad2966 SlidreTeknisk etatlars.brestad@vestre-slidre.kommune.no61 34 50 2161 34 50 50*
529Vestre Toten Pål AndreasHoel2830 RaufossPlanavdelingentepah@vestre-toten.kommune.no61 15 34 2961 15 34 34*
1860Vestvågøy Lillian Nyborg8370 Leknes*postmottak@vestvagoy.kommune.no*76 05 60 0176 05 60 00
1816Vevelstad BeateAndorsen8976 Forvik*post@vevelstad.kommune.no75 03 80 6575 03 80 01*
1417Vik Arve HønsiPostboks 134 6891 Vik i Sogn*arve.honsi@vik.kommune.no*57 69 82 0158 69 82 00
1750Vikna Ingunn Lauritzen Lysø7900 Rørvik*ingunn.lauritzen@vikna.kommune.no74 39 33 9074 39 00 70*
1160Vindafjord Marianne Rørtveit5585 SandeidTeknisk byggmarianne.roertveit@vindafjord.kommune.no 53 65 61 25 53 65 61 01 53 65 65 65
834Vinje Solveig Hagen3890 Ytre VinjeSektor for plan og næringsolveig.hagen@vinje.kommune.no35 06 23 4035 06 23 69*
1519Volda Bjørn Reite6100 Volda*Bjorn.Reite@volda.kommune.no*70 05 87 5170 05 87 00
1235Voss Zehra CausevicUttrågata 9 pb 145 5701 Voss*Postmottak@voss.kommune.no56 51 96 2656 51 96 51*
1857Værøy Bergeton Solås8020 Værøy*postmottak@varoy.kommune.no76 09 51 5076 05 15 01*
1865Vågan ConnieAamodt8300 Svolvær*connie.aamodt@vagan.kommune.no75 42 02 1375 42 00 02*
1439Vågsøy Ole Morten D ErviksæterPostboks 294 6701 Måløy*ole.morten.ervikseter@vagsoy.kommune.no*57 84 50 5157 84 50 00
515Vågå Svein VoleEdvard Storms veg 2 2680 VågåNærings- og driftssektorensvein.vole@vaga.kommune.no61 23 20 0061 23 20 01*
137VålerKnutFrammarsvikHerredshuset Kjosveien 1 1592 Våler i ØstfoldTeknisk avdelingknut.frammarsvik@valer-of.kommune.no69 28 91 3869 28 91 0169 28 91 00
426Våler Odd EgilSkolegårdenPostboks 34 2436 Våler i SolørTeknisk avdelingodd.egil.skolegarden@vaaler-he.kommune.no*62 42 05 15 62 42 03 00
1868Øksnes Unni Klæbo Berglund8430 Myre*unni.berglund@oksnes.kommune.no76 18 50 5676 18 50 01*
1621Ørland Hugo Beer-JohansenPostuttak 7129 Brekstad*Hugo.Beer-Johansen@orland.kommune.no**72 51 40 00
1523Ørskog Beate Furstrand6240 Ørskog*befu@orskog.kommune.no70 27 00 0070 27 06 86*
1520Ørsta Guttorm Øye6150 Ørsta*guttorm.oye@orsta.kommune.no70 04 97 7770 04 97 61*
528Østre Toten Inger Karin Sørum JohnsrudPostboks 24 2850 LenaSamfunnsenheteniks.johnsrud@ostre-toten.kommune.no61 14 15 4861 14 15 60*
624Øvre Eiker Linn Kristin L Oulie Stasjonsgata 24 3300 HokksundGeodataavdelingenlinn-k.oulie@ovre-eiker.kommune.no32 25 13 4232 25 13 90*
521Øyer Johnny Høglien2636 ØyerBygg-Areal-Geomatikkjohnny.hoglien@oyer.kommune.no61 26 81 24*61 26 81 00
1259Øygarden Sigrid Hjelme5336 Tjeldstø*sigrid.hjelme@oygarden.kommune.no*56 38 20 5056 38 20 00
544Øystre Slidre GunnarKværne Amundsen2940 HeggenesSektor for kultur utvikling og næringgunnar.amundsen@oystre-slidre.kommune.no61 35 25 8361 35 25 01*
1630ŁfjordErlend Aune7170 Łfjord*erlend.aune@afjord.kommune.no*72 53 23 0172 53 23 00
619ŁlAnne-Marit RusåsTorget 1 3570 Åloppm.ing.anne-marit.rusaas@aal.kommune.no99 28 78 6032 08 50 9932 08 50 00
1504Łlesund Knut Helge SkareRådhuset 6025 Ålesund*knut.helge.skare@alesund.kommune.no70 16 26 0470 16 26 3470 16 20 00
929ŁmliTor Hallvard TaxeråsTeknisk etat, 4865 ÅmliTeknisk etattor.hallvard.taxeras@amli.kommune.no37 18 52 5537 08 15 53*
429Łmot Thore G Hanssen2450 RenaPlan landbruk næringthore.gustu.hanssen@amot.kommune.no62 43 40 0062 43 40 04*
1424Łrdal Trude JohnsgaardStatsråd Evensensveg 4, 6885 Łrdalstangen*tdo@ardal.kommune.no*57 66 50 1557 66 50 00
214Łs Stian Lundanes Pb. 195, 1431 Ås*stian.lundanes@as.kommune.no 64 96 24 32 64 96 24 09 64 96 20 00
1026Łseral Odin Refsnes4540 ÅseralTeknisk etatodin.refsnes@aseral.kommune.no38 28 58 3438 28 58 01*
425Łsnes Stein M Moen2270 FlisaSeksjon Teknikk miljøstein.magnus.moen@asnes.kommune.no62 95 66 6962 95 66 61*