Hopp til innhold

Arealstatistikk for Norge

Oppdatert: 08.04.16

Størrelsen på Kongeriket Norge:

  • Fastlands-Norge: 323.781 km²
  • Svalbard (inkl. Bjørnøya): 61 022 km²
  • Jan-Mayen: 377 km²
  • Kongeriket Norge: 385 180 km²

Landareal per kommune:

  • Størst: Guovdageaidnu – Kautokeino 9707,34 km2
  • Minst: Kvitsøy 6,18 km2

Innsjøareal i kommunene:

  • Guovdageaidnu – Kautokeino, 705,35 km2
  • Relativt mest: Hole 30,1 %
  • Minst: Kvitsøy 0,01 km2
  • Relativt minst: Hvaler 0,07 %

Finn arealet for ditt fylke eller kommune

I tabellen under kan du se det totale arealet for din kommune sammen med arealet for noen utvalgte områder. Tallenes verdi er kvadratkilometer (km2).

Du kan også laste ned arealstatistikken i pdf eller excel i følgende inndeling:

Tips! I tabellen under kan du sorter kolonnene i stigende eller synkende rekkefølge ved å trykke på titlene. Du kan også søke i tabellen.

KommunenavnTotal arealFastland og øyerHavflateÅpent områdeSnø, is og breInnsjøElv med tørrfallMyrSkogDyrket markBy- og tettbebygg#Industriomr#Annet
Halden661,43642,2319,210,88046,030,826,86482,1663,459,431,591,02
Moss125,1163,5761,544,9505,350,211,1536,036,387,391,480,64
Sarpsborg427,08404,9822,121,53025,299,954,6247,0476,9115,732,391,55
Fredrikstad559,15286,72272,4327,6902,270,681,64155,0570,6622,33,962,48
Hvaler518,5790,12428,4530,6900,0600,3753,664,230,9100,2
Aremark319,27319,2701,06037,020,328,72249,5722,170,1700,25
Marker412,9412,902,05045,090,1613,31309,6141,690,820,050,12
Rømskog183,14183,1400,51024,090,167,73146,933,60,050,060,01
Trøgstad204,45204,45014,26016,620,152,49106,9662,141,3500,48
Spydeberg142,04142,0405,9407,371,182,6985,1137,231,470,520,53
Askim69,1569,1507,6301,511,570,2326,0927,274,10,360,4
Eidsberg235,91235,91012,74043,163,87134,4873,982,460,231
Skiptvet101,2101,205,3900,37,860,9653,132,840,660,020,07
Rakkestad434,71434,7109,2708,645,4111,66283,61112,632,230,540,71
Råde158,86118,7640,17,02013,410,011,3154,636,352,510,393,16
Rygge126,9574,1952,766,7104,340,110,1527,7127,643,640,323,57
Våler256,96256,9605,27017,890,194,01192,635,691,120,080,1
Hobøl140,39140,3904,9700,810,191,26101,4830,221,220,020,22
Vestby151,47133,9717,498,900,270,050,4584,1235,193,260,850,89
Ski165,53165,5306,203,790,032,16105,439,676,071,570,64
Ås104,12103,11,028,501,8300,3349,2638,144,550,230,26
Frogn115,3785,729,673,5501,0100,5660,2816,193,450,060,6
Nesodden116,5561,4655,092,4400,7200,7346,575,625,0900,29
Oppegård45,4737,048,422,1702,760,020,0623,791,286,2400,74
Bærum216,71192,2624,4512,1903,050,482,92126,7814,826,471,93,66
Asker130,96100,7130,257,5903,830,050,8260,5611,5415,740,110,48
Aurskog-Høland961,66961,66011,51066,951,0354,54714,81106,84,380,591,05
Sørum206,61206,610401,685,031,12113,9175,824,230,430,39
Fet176,36176,3609,17031,996,812,1397,4425,682,630,090,41
Rælingen71,6871,6803,56013,711,581,6442,325,13,520,080,17
Enebakk232,58232,5807,97037,030,13,38153,0327,782,540,030,72
Lørenskog70,5570,5504,9103,260,021,4846,26,486,490,311,39
Skedsmo77,0377,0307,9600,461,550,8231,2820,99,483,670,92
Nittedal186,23186,2302,9105,950,865,22145,2218,055,350,681,99
Gjerdrum83,1983,1900,7700,620,43,5948,1827,731,4900,4
Ullensaker252,46252,4607,0801,850,271,81122,0295,398,061,2914,7
Nes637,35637,3505,46013,5614,8629,38417,88149,944,850,241,19
Eidsvoll456,5456,5014,56064,886,1114,4296,6551,896,970,730,33
Nannestad340,98340,9803,84015,631,0610,69252,6552,882,70,041,51
Hurdal284,95284,9503,91023,660,339,21239,97,090,570,030,26
Oslo480,76454,0926,6749,94027,090,636,61289,578,2662,224,814,97
Kongsvinger1036,451036,45010,96071,8411,8143,14835,8256,314,590,591,38
Hamar350,94350,94025,25012,430,970,15182,8448,849,20,540,79
Ringsaker1280,091280,09099,810155,681,86167,15669,47174,068,781,61,67
Løten369,44369,4407,8506,740,5640,35263,3548,142,050,130,29
Stange724,27724,27012,13082,720,6434,28482,08105,695,250,451,04
Nord-Odal508,14508,1406,54031,840,8925,8141427,830,840,20,18
Sør-Odal516,74516,7405,5029,837,8725,12379,6865,891,920,540,39
Eidskog640,39640,3905,52036,021,0231,91522,740,551,630,370,68
Grue837,18837,1806,53050,519,2552,6646,9669,261,120,550,41
Åsnes1040,941040,9405,86025,7211,386,98798,4110,761,180,210,52
Våler705,28705,2805,36019,977,6486,96530,5153,130,980,490,24
Elverum1229,281229,2807,3108,3411,77156,5983,5752,896,710,281,9
Trysil3014,373014,370332,34056,6816,97439,952133,0529,711,880,383,42
Åmot1339,911339,91063,5034,1312,51196,661008,3620,671,260,282,55
Stor-Elvdal2165,792165,790480,13021,4618,19210,41410,6223,41,10,180,31
Rendalen3179,523179,520955,050109,179,69319,141761,2124,10,6500,51
Engerdal2196,542196,540640,240275,454,3217,121044,8113,820,10,150,56
Tolga1122,61122,60515,88022,492,92121,94428,7229,960,340,080,25
Tynset1880,51880,50768,60517,27204,03786,3760,51,360,341,04
Alvdal942,15942,150392,73016,356,6742,37450,5532,610,290,260,34
Folldal1276,881276,880751,09012,274,5378,98398,8430,080,530,190,36
Os1040,411040,410447,57028,383,75125,41404,6329,920,300,45
Lillehammer478,17478,17047,61025,012,2959,44304,9530,177,870,320,51
Gjøvik672,25672,25025,97041,340,8833,96494,1166,328,120,750,8
Dovre1364,391364,3901007,481,911,793,4651,43259,4927,031,150,040,61
Lesja2259,52259,501740,922,0283,596,7722,35338,7343,880,2900,96
Skjåk2075,532075,5301578,75120,8197,79,966,19244,716,510,420,210,27
Lom1968,561968,5601539,83127,5664,1115,7313,53189,4617,730,4800,14
Vågå133013300815,9328,2871,915,825,67354,1726,690,720,290,54
Nord-Fron1141,481141,480420,71042,656,5179,36547,9441,641,740,260,66
Sel904,93904,930442,57010,126,4428,29382,5332,061,570,410,94
Sør-Fron742,18742,180286,78026,174,4154,79334,1434,550,870,030,43
Ringebu1247,581247,580468,46018,747,35142,82560,5246,721,390,381,19
Øyer639,91639,910150,05018,814,82135,37297,5730,151,280,221,64
Gausdal1191,161191,160275,49042,242,55182,12627,4758,491,490,091,21
Østre Toten562,57562,57015,5076,980,114,69339,01111,53,90,380,5
Vestre Toten249,52249,5207,9017,890,283,41154,3859,214,990,770,69
Jevnaker225,72225,7205,13031,20,157,1164,2915,222,150,30,17
Lunner291,84291,8408,41019,990,155,36226,6428,642,280,10,28
Gran756,65756,65017,38099,910,0829,67528,7977,163,160,110,4
Søndre Land728,35728,35010,49068,890,3140,36581,4124,491,640,060,69
Nordre Land955,31955,31069,88031,663,1791,7720,6835,521,510,460,73
Sør-Aurdal1109,041109,040118,43035,285,53102,09827,6619,110,370,190,38
Etnedal459,15459,15034,79015,11,346,89348,3212,520,0700,15
Nord-Aurdal906,52906,520162,37055,122,28147,08505,8730,371,50,091,84
Vestre Slidre463,25463,250127,02041,80,4943,88223,8825,820,1400,22
Øystre Slidre963,1963,10469,64080,481,87127,7257,2823,540,4302,15
Vang1505,451505,4501057,189,85192,042,3127,96200,2515,240,1600,47
Drammen145,96137,018,958,2801,540,681,5594,1313,6714,381,491,29
Kongsberg793,09793,09034031,317,5223,21645,2942,127,080,621,96
Ringerike1555,081555,08057,770119,4213,8441,161235,7275,347,152,562,12
Hole192,69192,6907057,660,421,93101,9521,681,450,040,56
Flå704,41704,410146,33030,133,5744,08472,827,210,0800,19
Nes809,67809,670114,59032,155,988,55553,312,951,10,180,95
Gol532,49532,49066,91016,511,9371,92354,418,331,630,080,77
Hemsedal753,54753,540471,70,0438,892,8836,64186,9414,190,70,081,47
Ål1174,931174,930558,910,291,581,91107,8387,4624,371,660,260,77
Hol1854,631854,6301153,388,53196,175,0590,7385,511,261,560,112,38
Sigdal842,28842,280103,44029,072,0151,88619,8934,850,350,170,62
Krødsherad374,51374,51029,45034,150,5710,32287,849,770,430,141,84
Modum517,18517,1809,17048,845,218,91388,7750,584,530,220,95
Øvre Eiker456,69456,69010,09035,763,029,1337,1555,0450,471,07
Nedre Eiker121,76121,7603,3805,492,22,2492,138,726,50,470,61
Lier307,57301,595,989,08018,760,966,39216,7142,475,050,791,38
Røyken143,14112,6330,515,6101,190,181,1281,3316,735,680,220,59
Hurum260,71163,2697,454,9506,880,041,5131,0713,723,070,81,23
Flesberg561,92561,92033,86019,64,5336,82452,0713,930,290,210,6
Rollag449,28449,28035,9016,153,3345,18337,9510,350,150,050,22
Nore og Uvdal2502,292502,2901339,420230,85,61191,38717,7616,170,30,030,83
Horten149,5570,3779,184,4701,850,010,0634,1721,676,820,360,96
Holmestrand94,3986,068,341,3401,810,030,2857,6220,563,390,420,61
Tønsberg160,19106,6853,516,6700,250,250,4340,4444,5511,341,880,87
Sandefjord299,2121,22177,999,0102,430,040,4854,8138,2612,161,452,59
Larvik1281,73534,97746,7630,39028,955,214,71361,2485,2711,162,685,37
Svelvik77,5157,7219,792,2501,4700,8846,854,231,870,070,1
Sande199,89178,3321,566,2203,760,312,2131,3731,592,2500,62
Hof163,12163,1201,54014,340,20,92128,1116,460,770,320,45
Re249,68224,6725,025,7802,2900,75135,0678,461,480,380,45
Andebu185,9185,901,8402,740,361,42150,227,981,030,180,14
Stokke125,04118,376,674,1702,620,151,1362,9242,492,720,841,33
Nøtterøy202,8260,56142,269,2400,1300,0831,4411,627,220,060,78
Tjøme652,2539,4612,8611,3500,1100,0623,622,581,410,040,22
Lardal277,69277,6901,5104,492,516,12238,4623,570,260,270,48
Porsgrunn199,04163,8635,1814,203,0901,11121,237,9312,142,661,51
Skien783,38778,065,3235,06057,451,5611,45609,2343,5915,152,152,4
Notodden918,66918,66090,63063,763,730,1705,0619,93,920,610,99
Siljan213,96213,9602,03011,170,597,43184,547,370,510,040,27
Bamble370,81304,3666,4513,4021,90,14,91248,539,584,31,360,31
Kragerø1059,81305,3754,5128,76016,410,254,6245,895,52,50,231,16
Drangedal1062,781062,78055,01066,11,3928,9897,1912,561,030,050,54
Nome429,68429,68012,39039,434,845,37335,5228,92,090,270,87
263,21263,21027,103,531,423,6201,3423,71,590,250,67
Sauherad320,53320,5307,3029,261,675,04248,2427,611,150,040,23
Tinn2045,152045,1501002,490194,063,06140,87690,8610,211,720,631,25
Hjartdal791,6791,60172,92052,961,5260,16492,1311,680,050,070,1
Seljord715,08715,080166,56044,531,2937,99451,4412,40,550,190,13
Kviteseid708,46708,46070,18083,961,4721,03520,4710,220,350,050,73
Nissedal905,18905,180131,920117,631,6344,15604,394,890,190,150,23
Fyresdal1280,141280,140204,760171,242,0964,21829,517,740,280,110,2
Tokke984,48984,480232,76077,572,3334,82625,5210,140,780,050,51
Vinje3105,843105,8401772,450,81372,898,12157,98776,3514,161,020,221,83
Risør584,73192,97391,7610,75013,850,11,27160,14,941,740,090,14
Grimstad941,82303,59638,2315,29030,890,336,05223,1821,495,330,550,48
Arendal918,82270,07648,7512,4013,950,983,1206,4218,8512,551,220,6
Gjerstad322,14322,14012,09013,780,7116,25271,687,240,2400,14
Vegårshei355,65355,6502,61033,280,617,1298,233,620,1500,06
Tvedestrand609,79217,62392,176,14013,330,352,76185,967,361,1900,53
Froland644,55644,55023,4039,863,6646,76520,648,461,040,280,44
Lillesand850,75190,41660,3411,9409,990,043,24155,346,962,280,250,37
Birkenes674,2674,2018,18041,013,2851,25548,6410,230,860,130,63
Åmli1130,611130,610101,85062,799,3967,75877,4310,520,420,230,23
Iveland261,64261,6403,51014,720,6121,69218,112,90,0600,02
Evje og Hornnes550,23550,23048,67029,65,957,57399,837,340,840,080,39
Bygland1311,661311,660462,540156,325,0960,58619,167,390,3900,17
Valle1265,311265,310618,60129,483,9939,43465,677,370,170,090,5
Bykle1467,131467,130920,80208,873,7343,4286,072,330,440,051,46
Kristiansand776,26276,52499,7317,02015,12,294,86207,297,4418,212,022,28
Mandal1095,64222,56873,0921,71010,231,713,71171,329,333,440,890,21
Farsund1252,74262,54990,258,5010,660,057,86153,1828,352,770,470,7
Flekkefjord859,24543,52315,7297,3060,850,8113,75357,6810,752,090,160,13
Vennesla384,48384,4809,26021,60,8328,38310,779,683,470,370,12
Songdalen215,94215,9405,1509,20,4416,43172,639,481,440,980,19
Søgne549,01151,26397,7511,3606,90,274,27120,365,622,180,230,07
Marnardal395,01395,01011,66016,652,4832,31320,1211,290,360,060,08
Åseral887,52887,520458,5086,872,9340,22291,386,460,0501,12
Audnedal251,45251,4508,32014,381,0313,88204,748,590,280,070,16
Lindesnes802,33316,02486,3232,74017,720,9412,59237,0113,61,160,170,09
Lyngdal626,62391,13235,4945,45019,21,8315,2293,9912,992,090,30,08
Hægebostad461,33461,330129,78036,10,9724,78262,117,370,050,090,09
Kvinesdal971,74962,429,32357,73069,766,1942,22466,1918,221,010,460,64
Sirdal1554,831554,8301110,980175,124,5322,36231,258,960,380,061,19
Eigersund1061,63432,48629,16271,7044,220,835,3288,6617,053,380,660,66
Sandnes354,56304,3950,17106,17018,580,394,26108,6147,7214,662,411,6
Stavanger140,1171,3568,7621,3203,3500,037,511,6623,4131,08
Haugesund365,6172,68292,9337,1404,3103,2914,732,629,3110,27
Sokndal868,15294,97573,18172,98027,030,792,781,955,521,1402,85
Lund408,42408,420178,61053,950,565,54154,0614,640,9700,09
Bjerkreim650,56650,560412,74071,012,248,43131,3424,110,5600,11
1060,46257,99802,47141,4809,740,471,4712,5586,534,530,640,59
Klepp546,68113,49433,1920,02010,860,270,763,7672,933,650,880,35
Time183,19183,190106,05012,090,223,0313,3243,084,170,540,7
Gjesdal626,5617,958,54428,03057,662,096,18103,3417,112,750,070,72
Sola564,9968,7496,2922,5500,2200,452,4529,54,912,695,91
Randaberg90,7224,7166,016,2400,600,041,3614,211,580,450,23
Forsand846,36780,0566,31557,9078,211,034,69130,546,860,2900,53
Strand332,6218,14114,4671,93022,650,221,84103,3313,443,510,171,05
Hjelmeland1195,21088,82106,39624,370114,771,915,04312,4919,080,280,180,72
Suldal1909,251736,88172,36957,852,52147,643,5914,43592,4816,370,920,140,95
Sauda564,53546,3118,22378,79036,861,062,83120,263,641,840,390,65
Finnøy388,31104,41283,8932,1701,5101,4154,2114,910,1800,03
Rennesøy215,365,51149,7937,5800,6101,528,7316,150,7700,16
Kvitsøy362,446,29356,165,1700,010000,880,2100,01
Bokn188,6247,17141,4534,7902,602,383,363,810,2100,01
Tysvær635,69425,41210,28142,88025,63012,39215,5324,621,991,940,43
Karmøy1347,71229,941117,77135,56010,410,0112,9624,9629,4611,751,783,06
Utsira859,576,32853,255,4300,0300,120,090,590,0500,01
Vindafjord765,05620,59144,46203,4021,030,6712,89330,4950,121,350,40,25
Bergen570,29464,71105,59169,57019,490,146,83189,3115,2554,773,615,74
Etne813,62735,2778,36415,1739,541,970,9312,25202,0722,090,940,170,19
Sveio373,99246,14127,8580,16021,89017,58113,4511,970,560,060,48
Bømlo1657,34246,571410,78139,16011,120,019,279,715,431,620,20,12
Stord225,84143,6982,1537,8206,230,074,9681,535,266,081,220,51
Fitjar240,61142,4498,1782,4907,980,015,9739,685,610,650,010,04
Tysnes482,49255,12227,3839,3609,910,036,83191,037,720,1400,1
Kvinnherad1505,821090,73415,09496,8997,1947,040,88,13409,9425,563,620,850,69
Jondal330,98247,0783,91125,682,9612,240,13,598,853,350,140,020,25
Odda1627,891615,8912,01120262,34136,513,468,44195,334,141,920,721,02
Ullensvang1531,41398,52132,871084,6313,36110,563,1525,13148,8511,950,650,060,18
Eidfjord1518,561491,4727,091133,3853,09102,956,6390,07101,213,110,30,110,63
Ulvik745,85720,8425,02526,8423,5556,981,615,8100,175,380,270,040,18
Granvin228,48212,4516,0375,530,017,40,0411,21113,094,880,140,090,07
Voss1808,541805,812,731048,662,6669,145,6440,49587,8345,533,270,52,09
Kvam762,02616,5145,52315,740,0335,410,6111,21234,3316,391,990,220,56
Fusa507,08377,83129,25106,61023,940,183,66233,649,30,190,240,07
Samnanger290,08269,0721,02130,57011,160,442,6119,862,50,40,031,5
Os245,43139,57105,8619,3805,920,171,54103,15,43,40,340,32
Austevoll947,09117,19829,977,0102,9505,1629,912,08000,07
Sund564,9499,54465,478,5204,8601,9311,321,5810,220,11
Fjell768,93148,17620,76120,5106,9702,38,751,056,491,880,22
Askøy219,64101,12118,5242,4206,710,012,6836,112,119,441,10,53
Vaksdal756,79715,3441,45430,11028,53,423,38242,915,790,970,040,23
Modalen418,65411,996,66284,3029,941,341,2493,141,730,0900,22
Osterøy311,64255,1256,5265,56011,390,043,51161,4511,851,150,10,07
Meland130,5292,5837,9433,9505,050,011,8944,945,061,140,110,45
Øygarden985,9566,8919,1654,4802,3601,774,810,70,81,770,1
Radøy209,8111,4598,3561,0804,6408,828,048,270,5600,06
Lindås637,04474,99162,05174,83018,130,5414,21246,2615,822,482,20,51
Austrheim161,9557,56104,3938,4600,730,017,17,722,970,260,240,08
Fedje465,889,27456,618,1600,3300,480,0900,200,01
Masfjorden641,71556,0785,64285,17044,390,834,33215,325,79000,24
Flora2140,51693,331447,18340,467,35450,5513,88270,111,652,710,940,7
Gulen983,14597,21385,93383,25021,480,3213,77166,710,820,180,140,53
Solund1747,71228,251519,46201,8709,1404,7611,560,740,140,030
Hyllestad384,2258,91125,3109,53010,860,233,02127,817,120,160,060,11
Høyanger1116,68905,41211,26550,970,2466,40,927,27268,599,211,320,250,23
Vik970,56833,33137,23543,9210,8435,720,267,62220,7913,490,5700,12
Balestrand535,09429,67105,41270,56,318,360,270,87128,134,720,4800,04
Leikanger217,55180,1137,45100,241,912,440,222,9168,742,840,7300,07
Sogndal852,71745,83106,88309,859,059,320,496,27339,8318,551,630,220,68
Aurland1516,521467,6148,911144,0713,1387,362,754,66208,826,080,450,020,26
Lærdal1406,261342,4763,79981,671,2163,593,076,98274,6110,320,6900,34
Årdal1008,96976,5432,42696,3411,5244,921,645,51212,861,381,60,530,24
Luster2805,892706,2399,661657,62386,4100,35,2513,1502,8138,291,030,21,22
Askvoll1588,6326,171262,43217,050,2212,930,085,5676,8513,050,310,020,11
Fjaler488,16416,5171,65145,49025,621,0310,43218,614,710,500,12
Gaular588,7581,826,88283,45040,592,2512,5220,1122,110,380,040,38
Jølster670,87670,870377,1359,8350,141,128,4150,6922,470,6800,4
Førde604,5585,6418,86299,917,2631,351,3410,34204,5316,763,070,530,56
Naustdal398,14369,2928,86203,550,1212,51,315,58122,3113,440,4100,07
Bremanger1931,44832,831098,62564,5918,9145,690,188,86183,3610,090,620,210,31
Vågsøy820,89176,69644,2122,7805,3704,2136,396,341,40,070,13
Selje1041,3226,12815,19184,6206,220,024,1420,529,970,4400,19
Eid549,69469,2280,48183,080,1348,290,7314,32201,8318,51,460,210,65
Hornindal191,61191,61090,650,6712,850,328,0569,489,180,1700,25
Gloppen1095,221030,4564,77558,1147,0965,041,924,16302,3629,591,50,050,65
Stryn1455,291377,1978,11669,77238,5654,871,1519,08362,7629,21,160,130,51
Molde585,13362,66222,4761,4406,80,3743,96223,6717,576,350,941,56
Ålesund194,5698,6295,9419,9205,4501,855,094,4110,520,770,65
Kristiansund669,4787,38582,0921,1501,2407,5846,923,45,410,810,88
Vanylven483,57385,298,37263,87019,640,299,171,0719,450,350,091,36
Sande458,0793,21364,8768,9503,0401,311,328,030,410,030,13
Herøy1193,27119,521073,7590,7401,5101,7315,997,381,80,230,15
Ulstein256,6397,19159,4465,4202,3201,2321,973,672,020,450,11
Hareid135,0882,2552,8442,1205,430,021,0627,374,321,380,160,39
Volda656,49547,23109,27299,620,3722,580,087,88198,4615,342,190,170,53
Ørsta943,56804,43139,13470,815,4618,640,7611,53265,8227,182,90,331
Ørskog153,8132,3621,4457,303,190,265,0160,425,610,480,030,05
Norddal986,67943,5143,16659,127,6241,581,458,06194,6310,470,300,31
Stranda944,37865,8778,5566,1115,720,370,8412,5233,6414,671,220,210,6
Stordal273,55247,0726,48143,50,022,840,64,7390,93,860,240,050,33
Sykkylven400,6337,7962,81148,13,48,960,297,63152,7213,981,80,350,56
Skodje156,89120,0336,8615,3209,250,043,3984,735,8410,090,37
Sula122,9858,564,4824,1901,4501,5726,192,662,110,250,09
Giske907,7640,53867,2321,800,6600,42,9611,332,1101,28
Haram1063,34261,13802,2126,8406,8307,8395,4321,312,5300,37
Vestnes466,75352,01114,74138,950,044,410,112,32173,2319,992,220,210,54
Rauma1635,111502,14132,97932,1417,55546,1436,78417,0734,892,010,551,01
Nesset1131,561046,0785,49672,377,1558,012,4831,02253,8719,730,680,140,63
Midsund275,194,65180,4551,6100,7602,5733,216,220,2300,06
Sandøy1007,1421,43985,7111,1900,0704,251,833,790,2400,05
Aukra461,7659,08402,6824,3900,09013,9911,656,980,641,220,11
Fræna1123,48369,73753,75111,0107,60,1952,95143,151,672,290,290,63
Eide445,13152,1293,0344,8906,340,0715,663,4520,190,6400,92
Averøy718,58175,29543,2967,302,430,0113,7870,3220,680,560,020,19
Gjemnes470,6381,6388,97104,57010,260,2935,3206,7623,880,350,050,16
Tingvoll504,75336,7616851,44015,110,0422,91228,4618,020,510,030,23
Sunndal1799,661713,4486,221239,929,2760,315,1924,27347,323,462,220,80,69
Surnadal1453,261365,3187,95724,770,8243,786,5482,26467,8337,620,940,290,46
Rindal631,84631,840286,410,3817,722,963,72233,3426,690,50,050,12
Halsa383,31300,5382,7891,0108,170,0717,65168,5114,850,200,09
Smøla2154,45271,911882,54142,53010,760,06104,512,5810,930,3200,22
Aure1048,34641,37406,97222,26019,130,5133,32343,2821,810,340,620,1
Trondheim527,84341,19186,6530,18018,11,4518,31166,0265,9932,235,553,38
Hemne789,32669,9119,42243,45032,672,1352,15315,9722,031,140,160,22
Snillfjord648,46508,11140,34202,04018,450,7241,19231,7413,780,0600,13
Hitra1397,69680,39717,31325,31036,140,37109,6195,6912,460,500,32
Frøya5291,58240,715050,87199,92010,9022,083,1640,490,010,16
Ørland335,2673,18262,0818,300,0902,27,5438,791,1605,1
Agdenes462,53317,26145,2794,58020,380,3826,97156,1818,550,1400,08
Rissa767,41615,55151,86166,72026,051,6642,42318,1658,981,010,170,38
Bjugn1173,24383,81789,44110,69027,650,3327,82180,1536,030,950,030,16
Åfjord1411,31954,66456,65463,17055,344,0579,06320,6231,270,80,070,28
Roan974,68374,64600,04208,31018,650,8232,71103,410,640,0600,05
Osen1751,93387,171364,76208,69016,121,3731,97119,429,260,1300,22
Oppdal2274,112274,1101606,33,4167,764,84122,11421,2942,442,340,383,23
Rennebu947,97947,970312,48018,873,99126,86451,8332,650,570,20,53
Meldal613,35613,350101,33016,674,08100,4358,3530,581,730,050,15
Orkdal639,94594,3245,62101,2027,192,8683,04329,6745,833,10,830,59
Røros1956,461956,460689,10194,85,5228,65807,8127,322,010,261,01
Holtålen1209,51209,50665,3033,184,84160,65324,7120,110,20,040,45
Midtre Gauldal1860,511860,510645,51044,129,23297,09803,8758,811,160,210,53
Melhus696,5693,832,6764,01035,094,96110,33398,1376,872,970,311,17
Skaun252,81224,2128,615,09010,890,223,07140,2233,061,480,110,09
Klæbu186,36186,36018,0709,791,5134,42110,2610,091,2800,93
Malvik232,71168,4464,276,3306,330,2212,37125,3513,883,40,310,24
Selbu1234,851234,850340,28088,115,86151,6611,0436,70,590,20,48
Tydal1329,211329,210691,250,12108,064,09197,45320,047,590,30,040,28
Steinkjer1619,61564,4155,19161,060137,594,12200,98890,3163,374,311,221,47
Namsos1040,17777,21262,95200,11020,825,2756,9470,2819,063,171,040,55
Meråker1273,411273,410572,88081,923,22236,31366,5511,450,4200,65
Stjørdal1000,62938,2162,42113,51018,116,43140,97560,689,524,590,663,82
Frosta247,3676,32171,043,7102,0401,1943,8825,090,170,030,22
Leksvik614,72430,22184,568,66029,980,5568,3243,5718,120,880,070,1
Levanger836,98645,79191,1946,52033,951,4375,6353,74128,984,080,780,72
Verdal1564,731546,8517,88546,01059,188,03216,41625,4285,373,081,581,76
Verran676,28601,6674,61211043,020,575,95258,5910,920,960,440,28
Namdalseid805,59769,5336,06210,33031,833,0293,07400,9529,770,250,060,27
Snåsa2342,662342,6601004,170182,779,82276,61833,2435,270,520,080,18
Lierne2961,72961,701095,510322,887,64387,861132,3714,80,0600,58
Røyrvik1584,761584,760791,120,14249,243,12126,48409,724,420,1500,36
Namsskogan1417,161417,160745,29048,5814,92117,75482,397,630,2500,34
Grong1136,161136,160370,12022,316,31113,87592,3819,840,740,040,56
Høylandet759,25754,424,83316,15049,22,5755,11313,5417,50,110,010,22
Overhalla729,79729,790210,61030,649,7559,39372,1345,50,810,290,67
Fosnes681,44544,26137,18239,11069,84121,07202,5410,590,0500,07
Flatanger1283,64458,71824,92230,44024,530,6717,95174,829,930,250,030,1
Vikna3292,16318,682973,47223,1507,52025,0448,0213,371,090,130,36
Nærøy1553,271067,54485,74372,34052,281,3747,63551,0641,080,980,240,56
Leka1704,94110,031594,9267,9701,6902,9229,497,87000,08
Inderøy561,22365,67195,5517,22014,440,117,9259,5654,991,170,060,23
Bodø4826,71395,263431,44661,330,3581,931,4258,75547,9427,758,371,356,08
Narvik2223,612023,02200,61403,7258,5113,124,7434,55392,518,44,371,042,07
Bindal1905,541264,25641,29745,450,0569,12,9620,26413,7112,170,4400,12
Sømna790,1195,26594,8469,5503,410,14,4189,128,020,60,020,05
Brønnøy2099,211046,411052,8627,861,0243,332,5614,59330,6422,622,270,031,48
Vega2921,38164,942756,44128,5502,290,1211,5311,4310,680,2100,13
Vevelstad661,11538,9122,2411,410,3320,891,173,5795,775,710,0300,02
Herøy2262,164,42197,754,5900,5902,363,932,480,3900,05
Alstahaug585,22187,61397,61104,6600,880,036,7651,8419,782,250,540,86
Leirfjord596,17465,22130,94276,39013,280,9120,48132,4221,370,210,010,16
Vefsn2030,31928,59101,721021,715,3379,3510,2972,19706,1928,332,860,781,56
Grane2004,162004,1601027,7913,57107,9212,7598,86732,889,560,5900,24
Hattfjelldal2684,312684,3101384,312,82259,8711125,38872,2118,080,320,060,28
Dønna759,31191,94567,37126,0305,610,0211,4635,3813,39000,06
Nesna402,82183,18219,6396,9201,760,043,4465,6214,550,6500,21
Hemnes1653,161588,7464,42747,7555,21153,575,156,4254820,371,70,240,37
Rana4588,224459,93128,292781,63223,05230,0826,0286,131068,3726,97,513,217,03
Lurøy1337,7265,191072,51162,8406,850,065,4383,995,850,0900,07
Træna1793,8116,511777,316,2200,0600,01000,180,030,01
Rødøy3103,06711,292391,77471,7647,4624,710,439,23150,237,390,0300,06
Meløy2746,28873,831872,46388,7166,0274,581,1511,44215,4514,491,120,250,62
Gildeskål1502,25664,67837,58403,94,2741,870,549,44194,799,070,3700,43
Beiarn1239,281221,7617,52773,9259,433,77,1321,47315,4110,540,0900,1
Saltdal2245,932216,1729,771468,758,58120,0510,5349,13545,8411,11,40,330,45
Fauske1293,871209,6184,26639,55105,2999,522,8835,8305,0817,512,870,260,86
Sørfold1829,811637,78192,03977,534,13161,83,2323,06431,136,110,440,20,18
Steigen3484,491009,082475,41511,824,3644,10,8836,99385,2225,320,2400,16
Hamarøy1562,521033,56528,96474,425,07108,451,0437,48397,758,590,6200,14
Tysfjord1929,011463,72465,29986,5231,27103,971,2717,15319,482,890,570,130,47
Lødingen1043,95527,49516,46321,350,9419,270,3412,36167,334,890,80,040,17
Tjeldsund444,83319,26125,57186,890,328,730,1711,7105,525,510,190,070,14
Evenes390,34252,78137,5661,150,4210,580,5419,34149,499,290,280,021,65
Ballangen1193,13932,21260,92477,2824,7184,431,0921,12311,0811,790,2900,42
Røst3371,410,133361,278,9500,3200,7900000,06
Værøy1824,1518,641805,5117,6800,0400,610,0100,2100,09
Flakstad1172,39178,39994,01155,4209,310,014,366,62,310,200,18
Vestvågøy2109,64424,631685280,19017,680,0235,0160,127,913,010,10,61
Vågan2087,48479,141608,33275,340,3518,440,1831,09141,179,492,3200,76
Hadsel1184,42566,56617,86274,082,215,420,0128,09221,7221,872,7100,46
1825,74246,671579,07108,68011,83023,9588,3213,060,500,33
Øksnes1815,18319,511495,67166,8108,860,0236,2698,827,171,300,26
Sortland1093,04721,91371,13286,790,0824,380,2274,63310,2921,353,0601,1
Andøy2793,08656,122136,96219,44039,040,37216,39155,0718,261,8505,7
Moskenes1592,45118,791473,67108,3708,3200,121,2300,7400,01
Tromsø5287,932520,782767,151631,4348,1143,683,47112,73635,9227,0212,751,484,19
Harstad1520,39445,141075,25166,53016,60,1820,8210,3422,266,590,651,21
Kvæfjord701,58512,58189,01247,720,6615,140,225,21210,5112,280,700,15
Skånland580,7549585,75194,433,9629,330,923,6229,7512,360,4700,21
Ibestad592,72241,06351,6691,930,726,880,0210,77120,649,670,3500,08
Gratangen374,67312,7461,93156,921,217,060,2916,31126,753,920,100,18
Lavangen324,56301,6322,93168,670,494,780,7515,62105,975,120,1400,09
Bardu2703,882703,8801759,6715,95173,714,6787,82634,315,81,400,58
Salangen521,56457,9663,61184,720,2818,341,5718,29221,8812,060,590,080,17
Målselv3356,413322,0934,322035,8417,7788,7626103,681008,4935,541,780,244
Sørreisa391,03361,1729,86118,690,6313,21,0626,15193,937,040,290,050,13
Dyrøy469,75288,54181,2186,080,211,210,3717,81163,189,440,0800,17
Tranøy938,43523,87414,56196,630,1323,281,3249,4243,669,240,070,040,1
Torsken1076,1243,42832,68144,4308,060,068,0981,720,640,3700,06
Berg1130,55293,89836,66184,650,217,240,319,7880,820,510,3500,04
Lenvik1586,68892,46694,23274,88042,331,2484,15460,2426,092,580,170,78
Balsfjord1741,711496,92244,8687,974,7553,532,5564,3627,1355,010,860,30,51
Karlsøy5888,341091,594796,75760,930,1840,50,3739,75244,974,280,3400,28
Lyngen1299,64812,56487,07514,3958,8616,20,6823,31181,9715,960,760,060,38
Storfjord1605,431542,8362,61167,4710,8758,556,5111,32280,516,730,5200,36
Kåfjord1115,35991,18124,17795,963,8139,651,24,08135,9510,040,3400,14
Skjervøy1561,7473,71088368,793,418,420,2917,1173,331,210,790,030,32
Nordreisa3681,173437,45243,722551,048,3686,5214,8898,32657,8118,461,5900,48
Kvænangen2682,482109,47573,011613,7420,295,994,8442,49325,995,880,150,010,18
Vardø2487,53600,621886,91531,13012,632,449,852,151,040,8700,55
Vadsø1962,981257,65705,341043,56020,393,5789,8689,357,32,430,360,84
Hammerfest3227,78848,212379,58728,532,1229,550,049,8672,61,662,381,190,3
Kautokeino9707,339707,3303776,020704,4434,031586,483601,773,660,5900,35
Alta4557,653849,43708,222679,8711,08184,0412,6589,18838,9324,535,50,173,47
Loppa2808,57688,882119,69545,3438,0317,850,098,2278,750,270,2600,06
Hasvik2767,91555,572212,35515,91021,470,056,4510,8300,4300,43
Kvalsund2143,721844,29299,431494,390,4697,367,5891,88149,921,90,150,110,54
Måsøy3882,591135,822746,771043,15067,061,2715,338,370,210,3600,08
Nordkapp4098,47925,693172,78854,59033,240,8531,024,8500,8600,28
Porsanger5995,964872,581123,383345,510209,8122,53262,291016,1812,181,130,212,75
Karasjok5452,955452,9501342,370204,0539,44538,273317,110,490,790,080,36
Lebesby5729,233459,412269,832814,590218,288,8180,35334,811,940,3500,28
Gamvik3105,251416,341688,911276,24058,43,0746,8730,720,420,4500,17
Berlevåg2440,951121,781319,161043,34036,152,8620,5816,810,680,490,080,78
Tana4365,974051,35314,622409,830158,2261,32212,461180,8427,720,350,010,6
Nesseby1637,391436,89200,5784,54068,342,63136,09442,163,02000,11
Båtsfjord2814,181434,721379,461393,06015,033,79,112,540,090,6800,54
Sør-Varanger5107,283971,581135,71572,380496,0716,83386,71473,4411,432,641,0711,02
Totalt469244,15323781,08145463,07145708,092707,0118441,291191,8218798,77125707,629625,551112,21156,47332,24