Hopp til innhold

Arealstatistikk for Norge

Oppdatert: 19.05.17

Her finner du størrelsen på norsk landareal, samt hvilke kommuner og fylker som er Norges største og minste.

Størrelsen på Norge:

  • Fastlands-Norge: 323 781 km²
  • Svalbard (inkl. Bjørnøya): 61 022 km²
  • Jan-Mayen: 377 km²
  • Kongeriket Norge: 385 180 km²

Landareal per kommune:

  • Størst: Guovdageaidnu – Kautokeino 9707,34 km2
  • Minst: Kvitsøy 6,18 km2

Innsjøareal i kommunene:

  • Guovdageaidnu – Kautokeino, 705,35 km2
  • Relativt mest: Hole 30,1 %
  • Minst: Kvitsøy 0,01 km2
  • Relativt minst: Hvaler 0,07 %

Finn arealet for ditt fylke eller kommune

I tabellen under kan du se det totale arealet for din kommune sammen med arealet for noen utvalgte områder. Tallenes verdi er kvadratkilometer (km2).

Du kan også laste ned arealstatistikken i pdf eller excel i følgende inndeling:

Tips: I tabellen under kan du sorter kolonnene i stigende eller synkende rekkefølge ved å trykke på titlene. Du kan også søke i tabellen.

KommunenavnTotalt arealFastland og øyerHavflateÅpent områdeSnø, is og breInnsjøElv med tørrfallMyrSkogDyrket markBy- og tettbebygg#Industriomr#Annet
Halden661,4642,319,110,80460,926,9482,163,59,51,61
Moss125,163,661,54,905,40,21,1366,47,41,50,6
Sarpsborg427,1405,621,521,5025,310,64,624776,915,72,41,5
Fredrikstad559,1292,6266,627,702,36,51,615570,722,43,92,5
Hvaler518,690,1428,430,700,100,453,74,20,900,2
Aremark319,3319,301,10370,38,7249,622,20,200,2
Marker412,9412,902045,10,213,3309,641,70,80,10,1
Rømskog183,1183,100,5024,10,27,7146,93,60,10,10
Trøgstad204,4204,4014,3016,60,22,5106,962,11,400,5
Spydeberg14214205,907,41,22,785,137,21,50,50,5
Askim69,269,207,701,51,60,22627,34,10,40,4
Eidsberg235,9235,9012,7043,23,9134,5742,50,21
Skiptvet101,2101,205,400,37,9153,132,80,700,1
Rakkestad434,7434,709,308,65,411,7283,6112,62,20,50,7
Råde158,9118,840,17013,401,354,636,42,50,43,2
Rygge12774,252,86,704,30,10,227,727,63,70,33,6
Våler25725705,3017,90,24192,635,71,10,10,1
Hobøl140,4140,404,900,80,21,3101,530,21,300,2
Vestby151,513417,58,900,300,584,135,43,30,80,7
Ski165,5165,506,203,802,2105,439,76,11,60,6
Ås104,1103,118,501,800,349,238,14,60,20,3
Frogn115,485,729,73,60100,660,316,23,40,10,6
Nesodden116,661,555,12,400,700,746,65,85,100,1
Oppegård45,5378,42,202,800,123,81,36,300,7
Bærum216,7192,324,412,2030,52,9126,814,826,51,93,7
Asker131100,730,27,603,800,860,511,515,80,10,5
Aurskog-Høland961,7961,7011,5066,9154,5714,8106,84,40,61,1
Sørum206,6206,60401,751,1113,975,84,20,40,4
Fet176,4176,409,20326,82,197,425,72,60,10,4
Rælingen71,771,703,5013,71,61,642,35,13,60,10,2
Enebakk232,6232,6080370,13,415327,82,500,7
Lørenskog70,570,504,903,301,546,26,56,50,31,4
Skedsmo77770800,51,50,831,320,99,43,70,9
Nittedal186,2186,202,905,90,85,2145,218,25,40,71,9
Gjerdrum83,283,200,900,60,43,648,227,61,500,4
Ullensaker252,5252,507,101,80,31,8121,995,38,11,214,8
Nes637,4637,405,5013,614,929,4417,9149,94,90,21,2
Eidsvoll456,5456,5014,6064,86,114,4296,651,970,70,3
Nannestad34134103,9015,61,110,7252,652,82,801,5
Hurdal28528503,9023,70,39,2239,97,10,600,3
Oslo480,8454,126,750,3027,10,66,6289,48,362,34,74,9
Kongsvinger1036,51036,5011,1071,811,843,1835,756,34,60,61,4
Hamar350,9350,9025,4012,40,970,2182,548,79,20,90,8
Ringsaker1280,11280,1099,40155,71,9167,1669174,98,81,61,8
Løten369,4369,408,206,60,640,5263,2482,10,10,3
Stange724,3724,3013,6082,70,634,3481,1105,25,30,51,1
Nord-Odal508,1508,106,5031,80,925,841427,80,80,20,2
Sør-Odal516,7516,705,5029,87,925,1379,665,91,90,50,4
Eidskog640,4640,405,5036131,9522,740,71,60,40,5
Grue837,2837,206,5050,59,352,664769,31,10,50,4
Åsnes1040,91040,905,9025,711,387798,4110,71,20,20,5
Våler705,3705,305,40207,687530,553,110,50,2
Elverum1229,31229,3010,408,411,8156,4981,351,86,60,81,9
Trysil3014,43014,40332,3056,717439,9213329,71,90,43,4
Åmot1339,91339,9064,7034,112,5196,41007,820,21,30,32,7
Stor-Elvdal2165,82165,80479,8021,518,1210,31411,423,11,10,20,3
Rendalen3179,53179,50955,40109,29,7319,21761,123,90,600,5
Engerdal2196,52196,50640,20275,54,3217,11044,813,80,10,10,6
Tolga1122,61122,60515,7022,52,9121,8428,630,40,30,10,3
Tynset1880,51880,50768,60517,3204786,460,51,40,31
Alvdal942,1942,10392,7016,36,742,4450,532,60,30,30,3
Folldal1276,91276,90751,1012,34,579398,8300,50,20,4
Os1040,41040,40447,5028,43,8125,2404,230,50,300,5
Lillehammer478,2478,2046,90252,259,4305,330,47,90,30,7
Gjøvik672,2672,2025,9041,30,934493,566,98,20,80,8
Dovre1364,41364,401007,51,911,83,551,4259,5271,100,6
Lesja2259,52259,501740,92283,66,822,3338,743,90,300,9
Skjåk2075,52075,501578,7120,897,7106,2244,816,50,40,20,3
Lom1968,61968,601539,9127,564,115,713,5189,417,70,500,1
Vågå133013300815,928,371,95,825,7354,226,70,70,30,6
Nord-Fron1141,51141,50421,1042,76,579,4547,641,61,70,30,7
Sel904,9904,90442,4010,16,428,3382,532,11,60,41,1
Sør-Fron742,2742,20286,9026,24,454,833434,60,900,4
Ringebu1247,61247,60468,5018,77,4142,8560,546,71,40,41,2
Øyer639,9639,90150018,84,8135,4297,530,21,30,21,7
Gausdal1191,21191,20275,4042,22,6182,1627,458,51,50,11,2
Østre Toten562,6562,6015,50770,114,7339111,53,90,40,5
Vestre Toten249,5249,507,9017,90,33,4154,459,250,80,7
Jevnaker225,7225,705031,20,27,1164,315,22,20,30,2
Lunner291,8291,808,50200,15,4226,628,62,30,10,3
Gran756,7756,7017,5099,90,129,7528,777,13,20,10,4
Søndre Land728,4728,4010,5068,90,340,4581,424,51,60,10,7
Nordre Land955,3955,3069,9031,73,291,7720,735,51,50,50,7
Sør-Aurdal110911090118,4035,35,5102,1827,719,10,40,20,4
Etnedal459,1459,1034,8015,11,346,9348,312,50,100,1
Nord-Aurdal906,5906,50162,4055,12,3147,1505,830,41,50,11,8
Vestre Slidre463,3463,30127041,80,543,9223,925,80,100,2
Øystre Slidre963,1963,10469,6080,51,9127,7257,323,50,402,2
Vang1505,41505,401057,29,91922,328200,215,20,200,5
Drammen146138,27,88,301,51,91,594,113,714,41,51,3
Kongsberg793,1793,1034031,27,523,3645,342,17,10,62
Ringerike1555,11555,10580119,413,841,21235,675,37,22,52,1
Hole192,7192,707057,70,41,9101,921,71,500,6
Flå704,4704,40146,3030,13,644,1472,87,20,100,2
Nes809,7809,70114,6032,15,988,5553,3131,10,20,9
Gol532,5532,5066,9016,51,971,9354,418,31,70,10,8
Hemsedal753,5753,50471,9038,92,936,6186,714,30,70,11,5
Ål1174,91174,90558,90,291,61,9107,8387,424,31,70,30,8
Hol1854,61854,601153,48,5196,2590,7385,511,31,60,12,4
Sigdal842,3842,30103,4029,1251,9619,934,90,40,20,6
Krødsherad374,5374,5029,4034,20,610,3287,89,80,40,11,9
Modum517,2517,209,2048,85,28,9388,850,64,50,20,9
Øvre Eiker456,7456,7010,5035,839,1336,75550,51,1
Nedre Eiker121,8121,803,405,52,22,292,18,76,50,50,6
Lier307,6301,75,99,1018,816,4216,742,55,10,81,4
Røyken143,1112,630,55,701,20,21,181,216,75,70,20,6
Hurum260,7163,397,54,906,901,5131,113,73,10,81,2
Flesberg561,9561,9033,9019,64,536,8452,113,90,30,20,6
Rollag449,3449,3035,9016,13,345,2337,910,30,20,10,3
Nore og Uvdal2502,32502,301339,40230,75,7191,4717,816,20,300,8
Horten149,570,479,24,501,800,134,221,76,80,41
Holmestrand94,486,18,31,301,800,357,620,63,40,40,6
Tønsberg163,811053,86,800,60,40,44244,912,11,90,9
Larvik1281,7535,2746,530,4028,95,44,7361,285,311,22,75,4
Sandefjord606,5422,3184,315,307,50,52,6266,3108,315,22,44,1
Svelvik77,557,719,82,201,500,946,84,21,90,10,1
Sande199,9178,321,66,203,80,32,2131,431,62,200,6
Hof163,1163,101,5014,30,20,9128,116,50,80,30,5
Re249,7224,7255,802,300,813578,51,50,40,4
Nøtterøy202,860,6142,39,200,100,131,411,67,20,10,8
Tjøme652,339,4612,911,400,100,123,62,61,400,2
Lardal277,7277,701,504,52,56,1238,523,60,30,30,5
Porsgrunn199164,434,614,203,10,61,1121,27,912,12,71,5
Skien783,4779,24,235,1057,52,711,4609,243,615,22,22,4
Notodden918,7918,7090,6063,83,730,1705,119,93,90,61
Siljan21421402011,20,67,4184,57,40,500,3
Bamble370,8304,466,413,5021,90,14,9248,59,64,31,40,3
Kragerø1059,8305,5754,328,8016,40,44,6245,95,52,50,21,2
Drangedal1062,81062,8055066,11,428,9897,212,610,10,5
Nome429,7429,7012,4039,44,85,4335,528,92,10,30,9
263,2263,2027,103,51,43,6201,323,71,60,30,7
Sauherad320,5320,507,3029,31,75248,227,61,100,2
Tinn2045,12045,101002,50194,13,1140,9690,910,21,70,61,2
Hjartdal791,6791,60172,90531,560,2492,111,700,10,2
Seljord715,1715,10166,6044,51,338451,412,40,50,20,1
Kviteseid708,5708,5070,1083,61,821520,510,20,400,9
Nissedal905,2905,20131,90117,61,644,2604,44,90,20,20,2
Fyresdal1280,11280,10204,80171,22,164,2829,57,70,30,10,2
Tokke984,5984,50232,8077,62,334,8625,510,10,800,5
Vinje3105,83105,801772,50,8372,98,1158776,414,210,21,8
Risør584,7193391,810,7013,80,11,3160,14,91,80,10,1
Grimstad941,8303,6638,215,3030,90,36,1223,121,35,30,50,7
Arendal918,8270,2648,612,40141,13,1206,418,812,61,20,6
Gjerstad322,1322,1012,1013,80,716,2271,77,20,200,1
Vegårshei355,7355,702,6033,30,617,1298,23,60,200,1
Tvedestrand609,8215394,76,1010,80,32,81867,41,200,5
Froland644,5644,5023,4039,93,746,8520,68,510,30,4
Lillesand850,7190,4660,3120100,13,2155,372,30,30,4
Birkenes674,2674,2018,30413,351,2548,510,20,90,10,6
Åmli1130,61130,60101,8062,89,467,8877,410,50,40,20,2
Iveland261,6261,603,5014,70,621,7218,12,90,100
Evje og Hornnes550,2550,2048,7029,65,957,6399,87,30,80,10,4
Bygland1311,71311,70462,50156,35,160,6619,27,40,400,2
Valle1265,31265,30604,90131,44,150,3466,57,40,20,10,5
Bykle1467,11467,109200209,53,743,4285,42,30,402,4
Kristiansand776,3276,9499,417015,12,64,9207,37,418,322,2
Mandal1095,6222,8872,821,7010,223,7171,39,33,50,90,2
Farsund1252,7262,5990,258,6010,70,17,9153,226,72,80,52,2
Flekkefjord859,2543,5315,797,3060,90,813,8357,710,72,10,20,1
Vennesla384,5384,509,3021,60,828,4310,79,73,50,40,1
Songdalen215,9215,905,109,20,416,4172,69,51,410,2
Søgne549151,3397,711,406,90,34,3120,45,62,20,20,1
Marnardal395395011,7016,62,532,3320,111,30,40,10,1
Åseral887,5887,50458,1086,92,940,2291,46,5001,5
Audnedal251,5251,508,3014,4113,9204,78,60,30,10,2
Lindesnes802,3316,5485,932,7017,71,412,623713,61,20,20,1
Lyngdal626,6391,2235,445,5019,21,915,2294132,10,30,1
Hægebostad461,3461,30129,8036,1124,8262,17,400,10,1
Kvinesdal971,7963,28,5359,1069,8742,2464,718,110,50,8
Sirdal1554,81554,801100,80177,64,125,1235,59,10,40,12,1
Eigersund1061,6432,5629,2271,7044,20,85,388,7173,40,70,7
Sandnes354,230450,2106018,60,44,3108,647,514,72,41,6
Stavanger140,171,468,821,403,4007,511,523,431,1
Haugesund365,672,7292,937,104,303,314,72,69,410,3
Sokndal868,2295573,21730270,82,7825,51,102,9
Lund408,4408,40178,60540,65,5154,114,6100,1
Bjerkreim650,6650,60412,20712,28,4131,324,10,600,6
1060,5258802,5141,509,70,51,512,686,64,50,60,6
Klepp546,7113,5433,220010,90,30,83,8733,70,90,3
Time183,2183,20106012,10,2313,343,14,20,50,7
Gjesdal626,56188,5428057,72,16,2103,317,12,70,10,7
Sola565,369496,322,700,200,52,529,74,92,75,9
Randaberg90,724,7666,200,6001,414,21,60,50,2
Forsand846,4780,166,3546,1080,11,15,2139,76,90,300,6
Strand332,6218,1114,571,9022,70,21,8103,313,43,60,21
Hjelmeland1195,21088,8106,4593,40118,2220,4332,7210,30,20,6
Suldal1909,21736,9172,4925,31,5150,73,419,761519,10,90,21,1
Sauda564,5546,318,2350,8037,91,14,6144,941,80,50,6
Finnøy388,3104,4283,932,101,501,454,214,90,300
Rennesøy215,365,5149,837,600,601,58,716,10,800,2
Kvitsøy362,46,3356,25,2000000,90,200
Bokn188,647,2141,534,802,602,43,43,80,200
Tysvær635,7425,4210,3142,8025,6012,4215,524,62,11,90,4
Karmøy1347,72301117,8135,4010,40132529,511,91,83
Utsira859,66,3853,35,40000,10,10,6000
Vindafjord765,1620,6144,5197,7021,20,715,2333,350,31,50,40,3
Bergen570,3464,7105,6169,6019,50,16,8189,315,254,83,65,7
Etne813,6735,378,3404,139,3431,115,7208,921,610,20,4
Sveio374246,1127,880,2021,9017,6113,4120,60,10,5
Bømlo1657,3246,61410,8139,2011,109,279,75,41,60,20,1
Stord225,8143,782,137,806,20,1581,55,36,21,20,5
Fitjar240,6142,498,282,5080639,75,60,700
Tysnes482,5255,1227,439,409,906,81917,70,100,1
Kvinnherad1505,81090,7415,1496,897,147,20,88,1409,925,63,70,80,7
Jondal331247,183,9125,7312,20,13,598,83,30,100,2
Odda1627,91615,9121197,8621373,58,81994,11,90,71
Ullensvang1531,41398,5132,91082,213,4110,53,127,3149,2120,70,10,2
Eidfjord1518,61491,527,11127,553,1103,16,493,7103,530,30,20,6
Ulvik74772225527,423,6571,65,9100,75,40,300,2
Granvin227,3211,316750,27,4011,1112,44,90,10,10,1
Voss1808,51805,82,71019,73,270,45,647,1608,345,83,30,52
Kvam762616,5145,5315,8035,40,611,2234,316,420,20,6
Fusa507,1377,8129,2106,6023,90,23,7233,69,30,20,20,1
Samnanger290,1269,121130,6011,20,42,6119,92,50,401,5
Os245,4139,6105,919,405,90,21,5103,15,43,40,30,3
Austevoll947,1117,2829,9770305,229,92,1000,1
Sund564,999,5465,478,504,901,911,31,610,20,1
Fjell768,9148,2620,8120,50702,38,816,61,90,2
Askøy219,6101,1118,542,406,702,736,12,19,51,10,5
Vaksdal756,8715,441,4426,40293,13,6246,35,8100,2
Modalen418,64126,7283,6030,31,31,393,41,70,100,2
Osterøy311,6255,156,565,6011,403,5161,411,81,10,10,1
Meland130,592,637,9340501,944,95,11,20,10,4
Øygarden98666,8919,254,502,401,84,80,70,81,80,1
Radøy209,8111,498,361,104,608,8288,30,600,1
Lindås637475162166,6018,40,514,2253,916,22,52,20,5
Austrheim161,957,6104,438,500,707,17,730,30,20,1
Fedje465,99,3456,68,200,300,50,100,200
Masfjorden641,7556,185,6261,9045,80,84237,26,1000,3
Flora2140,5693,31447,2340,57,4450,513,9269,911,72,70,90,7
Gulen983,1597,2385,9323,2021,90,214,822511,30,20,10,6
Solund1747,7228,21519,5201,809,104,811,60,80,100
Hyllestad384,2258,9125,378,30110,13,6157,28,20,20,10,1
Høyanger1116,7907,7209531,90,269,90,912,5280,110,21,30,30,3
Vik970,6833,3137,2535,210,9370,311,1224,313,70,600,2
Balestrand535,1429,7105,4270,56,318,40,30,9128,14,70,500
Leikanger217,6180,137,4100,21,92,40,22,968,72,80,700,1
Sogndal852,7745,8106,9309,8599,30,56,3339,818,51,60,20,7
Aurland1516,51467,748,81135,811,588,33,18,3213,86,10,500,3
Lærdal1406,31342,563,8981,71,263,63,17274,610,30,700,3
Årdal1009976,632,4696,311,544,91,75,5212,91,41,60,50,2
Luster2805,92706,299,71657,4386,4100,35,513,1502,838,310,21,2
Askvoll1588,6326,21262,4208,20,213,20,15,983,314,80,300,1
Fjaler488,2416,571,6135,2025,60,912,6225,516,10,500,2
Gaular588,7581,86,9278,4040,22,113,3224,522,30,500,5
Jølster670,9670,90377,159,850,11,18,4150,722,50,700,4
Førde604,5585,818,7298,117,331,31,510,9205,816,82,90,70,6
Naustdal398,1369,528,7200,40,112,51,515,5125,113,90,400,1
Bremanger1931,4832,81098,6564,618,945,70,28,9183,410,10,60,20,3
Vågsøy820,9176,7644,2122,805,404,236,46,31,40,10,1
Selje1041,3226,1815,2184,606,204,120,5100,400,2
Eid549,7469,280,5183,10,148,30,714,3201,818,51,50,20,7
Hornindal191,6191,6090,70,712,80,3869,59,20,200,2
Gloppen1095,21030,564,7558,147,165224,2302,329,61,50,10,7
Stryn1455,31377,278,1669,5238,854,91,219,1362,729,31,20,10,4
Molde585,1362,7222,461,506,80,444223,617,56,40,91,6
Ålesund194,698,695,919,905,501,855,14,410,50,80,7
Kristiansund669,587,4582,121,101,207,646,93,45,40,80,9
Vanylven483,6385,298,4263,9019,60,39,171,119,50,40,11,4
Sande458,193,2364,968,90301,311,380,400,1
Herøy1193,3119,51073,790,801,501,7167,41,80,20,2
Ulstein256,697,2159,465,402,301,2223,720,50,1
Hareid135,182,352,842,105,401,127,44,31,40,20,4
Volda656,5547,2109,3299,60,422,60,17,9198,515,32,20,20,5
Ørsta943,6804,4139,1470,85,518,60,811,5265,827,22,90,31
Ørskog153,8132,421,457,303,20,3560,45,60,500,1
Norddal986,7943,543,2659,127,641,61,58,1194,710,40,300,3
Stranda944,4865,978,5566,115,720,40,812,5233,714,61,20,20,6
Stordal273,6247,126,5143,502,80,64,790,93,90,20,10,3
Sykkylven400,6337,862,8148,13,490,37,6152,7141,80,30,6
Skodje156,912036,915,309,303,484,75,810,10,4
Sula12358,564,524,201,401,626,22,72,10,20,1
Giske907,840,5867,221,800,700,4311,32,101,3
Haram1063,3261,1802,2126,806,807,895,421,32,500,4
Vestnes466,7352114,713904,40,112,3173,2202,20,20,5
Rauma1635,11502,1133931,917,5546,136,84173520,61,1
Nesset1131,61046,185,5672,57582,531253,919,80,70,10,7
Midsund275,194,7180,551,600,802,633,26,20,200,1
Sandøy1007,121,4985,711,200,104,21,83,80,200,1
Aukra461,859,1402,724,400,101411,670,61,20,1
Fræna1123,5369,7753,711107,60,253143,151,72,30,30,6
Eide445,1152,129344,906,30,115,663,420,20,600,9
Averøy718,6175,7542,967,302,8013,870,320,70,600,2
Gjemnes470,6381,689104,6010,30,335,3206,823,90,400,2
Tingvoll504,8336,816851,4015,1022,9228,5180,500,2
Sunndal1799,71713,486,21239,89,360,35,224,2347,323,52,20,80,9
Surnadal1453,3136687,2724,60,843,87,382,3467,837,60,90,30,6
Rindal631,8631,80286,40,417,72,963,7233,326,70,50,10,1
Halsa383,3300,582,89108,20,117,6168,514,80,200,1
Smøla2154,5271,91882,5142,5010,80,1104,52,610,90,300,2
Aure1048,3641,4407222,3019,10,533,3343,321,80,30,60,1
Trondheim527,8342,2185,630,3018,12,518,3165,965,732,45,63,5
Hemne789,3669,9119,4243,4032,72,152,1316221,10,20,2
Snillfjord648,5508,1140,3202018,40,741,2231,713,80,100,1
Hitra1397,7680,4717,3325,3036,10,4109,6195,712,50,500,3
Frøya5291,6241,25050,4199,9011,4022,13,240,500,2
Ørland335,373,2262,118,300,102,27,538,81,205,1
Agdenes462,5317,3145,294,7020,40,427156,118,50,100,1
Rissa767,4621,4146165,8031,61,942,6318,159,710,20,4
Bjugn1173,2383,8789,4110,5027,60,327,8180,136,11,100,2
Åfjord1411,3954,7456,7463055,3479320,531,70,80,10,2
Roan974,7374,6600208,3018,70,832,7103,410,70,100,1
Osen1751,9387,21364,7208,7016,11,431,9119,49,30,100,2
Oppdal2274,12274,101606,33,467,84,8122,1421,242,52,30,43,2
Rennebu9489480312,5018,94126,9451,832,60,60,20,5
Meldal613,3613,30101,3016,74,1100,4358,230,71,80,10,2
Orkdal639,9594,345,6101,1027,22,983329,645,93,10,80,6
Røros1956,51956,50689,10194,75,5228,6807,827,420,31
Holtålen1209,51209,50665,2033,24,8160,6324,820,10,200,5
Midtre Gauldal1860,51860,50645,5044,19,2297,1803,958,81,20,30,5
Melhus696,5694,42,164035,15,5110,3397,976,930,51,2
Skaun252,8224,228,615010,90,223,1140,233,11,50,10,1
Klæbu186,4186,4018,109,81,534,4110,210,11,301
Malvik232,7168,464,36,206,30,212,4125,3143,50,30,3
Selbu1234,81234,80339,2088,15,8151,4612,136,70,70,20,6
Tydal1329,21329,20691,10,1108,14,1197,4319,87,90,300,5
Steinkjer1619,61564,555,1160,80137,64,3200,9889,2164,84,31,21,5
Namsos1040,2778,6261,6200,1020,86,656,9470,319,13,210,6
Meråker1273,41273,40573081,93,2236,3366,511,50,400,6
Stjørdal1000,6938,362,4113,6018,16,5141561,288,84,60,73,8
Frosta247,476,31713,80201,243,725,10,200,2
Leksvik614,7430,2184,568,50300,568,3243,118,70,90,10,1
Levanger837645,8191,246,50341,475,6353,71294,10,80,7
Verdal1564,71547,816,9545,8059,29216,4625,485,53,11,71,8
Verran676,3601,774,6210,80430,576258,61110,40,3
Namdalseid805,6769,636210,3031,83,192,9400,830,10,20,10,2
Snåsa2342,72342,701004,10182,89,8276,6833,335,20,50,10,3
Lierne2961,72961,701095,50322,97,6387,91132,414,80,100,6
Røyrvik1584,81584,80791,10,1249,23,1126,5409,74,40,200,4
Namsskogan1417,21417,20745,2048,614,9117,7482,37,90,200,3
Grong1136,21136,20370,7022,316,2113,9591,919,80,700,6
Høylandet759,2754,74,6316,1049,22,855,1313,517,50,100,3
Overhalla729,8729,80210,7030,69,759,5371,945,60,80,30,7
Fosnes681,4544,3137,2239,1069,8121,1202,510,5000,1
Flatanger1283,6458,7824,9230,4024,50,717,9174,89,90,300,1
Vikna3292,2318,72973,5223,207,50254813,41,10,10,3
Nærøy1553,31067,5485,7372,4052,31,447,655141,110,30,6
Leka1704,91101594,96801,702,929,57,9000,1
Inderøy561,2365,7195,517,2014,40,117,9259,455,21,20,10,2
Bodø4826,71395,33431,46560,382,61,358,8552,827,68,31,46,1
Narvik2223,62023200,61403,758,5113,24,734,5392,58,44,41,22
Bindal1905,51264,3641,3745,50,169,1320,3413,712,20,400,1
Sømna790,1195,3594,869,503,40,14,489,1280,600,1
Brønnøy2099,21046,41052,8627,9143,32,614,6330,622,62,301,5
Vega2921,4164,82756,6128,502,10,111,511,410,70,200,1
Vevelstad661,1538,9122,2411,40,320,91,23,695,85,7000
Herøy2262,164,42197,754,600,602,43,92,50,400,1
Alstahaug585,2187,6397,6104,700,906,851,819,82,30,50,9
Leirfjord596,2465,2130,9276,1013,30,920,5132,321,80,200,2
Vefsn2030,31929,1101,21021,75,379,310,872,2706,128,42,90,81,6
Grane2004,22004,201027,813,6108,112,598,9732,99,60,600,2
Hattfjelldal2684,32684,301384,312,8259,811125,4872,218,10,30,10,3
Dønna759,3191,9567,412605,6011,535,413,4000,1
Nesna402,8183,2219,696,901,803,465,614,50,700,2
Hemnes1653,21589,463,7747,455,2153,65,856,454820,71,70,20,4
Rana4588,24460128,22781,6223230,22686,11068,426,97,53,27
Lurøy1337,7265,21072,5162,806,90,15,4845,80,100,1
Træna1793,816,51777,316,200,100000,200
Rødøy3103,1711,32391,8471,847,524,70,49,2150,27,4000,1
Meløy2746,3873,81872,5388,716674,61,211,4215,514,51,10,30,6
Gildeskål1502,3664,7837,6403,94,341,90,59,4194,89,10,400,4
Beiarn1239,31222,317773,959,433,77,721,5315,410,50,100,1
Saltdal2245,92216,229,81468,88,6120,110,549,1545,811,11,40,30,5
Fauske1293,91201,492,5621,9105,491,52,637,5319,718,63,10,30,8
Sørfold1829,81637,4192,5963,534,11622,724,1442,87,10,40,30,2
Steigen3484,51009,12475,4511,84,444,10,937385,225,30,200,2
Hamarøy1562,51033,6528,9474,45,1108,4137,5397,88,60,600,1
Tysfjord19291463,7465,3986,531,31041,317,1319,52,90,60,10,5
Lødingen1044527,5516,5321,30,919,30,312,4167,34,90,800,2
Tjeldsund444,8319,3125,6186,90,38,70,211,7105,55,50,20,10,1
Evenes390,3252,8137,661,20,410,60,519,3149,59,30,301,6
Ballangen1193,1932,2260,9477,324,784,41,121,1311,111,80,300,4
Røst3371,410,13361,3900,300,800000,1
Værøy1824,218,61805,517,70000,6000,200,1
Flakstad1172,4178,4994155,409,304,46,62,30,200,2
Vestvågøy2109,6424,61685,1280,2017,603560,127,930,10,6
Vågan2087,5479,11608,3275,30,418,40,231,1141,29,52,300,7
Hadsel1184,4566,6617,9274,12,215,4028,1221,721,92,700,5
1825,7246,71579,1108,7011,802488,313,10,500,3
Øksnes1815,2319,51495,7166,808,9036,398,87,21,300,3
Sortland1093721,9371,1286,80,124,40,274,6310,321,33,101,1
Andøy2793,1656,12137219,10390,4216,4155,118,31,906,1
Moskenes1592,5118,81473,7108,408,300,11,200,700
Tromsø5287,92521,32766,61631,548,143,74112,7635,92712,71,54,2
Harstad1520,4445,21075,2166,5016,60,220,8210,322,36,60,71,2
Kvæfjord701,6512,6189247,70,715,10,225,2210,512,30,700,2
Skånland580,749585,8194,4429,30,923,6229,712,40,500,2
Ibestad592,7241,1351,791,90,76,9010,8120,69,70,400,1
Gratangen374,7312,761,9156,91,27,10,316,3126,83,90,100,2
Lavangen324,6301,622,9168,70,54,80,815,61065,10,100,1
Bardu2703,92703,901759,615,9173,714,787,8634,115,81,400,8
Salangen521,645863,6184,70,318,31,618,3221,912,10,60,10,2
Målselv3356,43326,230,22036,317,18930,1103,71008,535,61,80,34
Sørreisa391361,229,9118,70,613,21,126,1193,970,30,10,1
Dyrøy469,8288,5181,286,10,211,20,417,8163,29,40,100,2
Tranøy938,4523,9414,6196,50,123,31,349,4243,79,40,100,1
Torsken1076,1243,4832,7144,408,10,18,181,70,60,400,1
Berg1130,5293,9836,7184,60,217,20,39,880,80,50,300
Lenvik1586,7892,7694274,9042,31,584,1460,226,12,60,20,8
Balsfjord1741,71496,9244,86884,853,52,664,3627,1550,90,30,5
Karlsøy5888,31091,64796,7760,90,240,50,439,72454,30,300,3
Lyngen1299,6812,6487,1514,458,916,20,723,3182160,80,10,4
Storfjord1605,41542,862,61167,510,958,66,411,3280,56,70,500,4
Gáivuotna1115,3991,2124,2795,93,839,61,24,1135,810,20,300,2
Skjervøy1561,7473,71088368,83,48,40,317,173,31,20,800,3
Nordreisa3681,23437,5243,725518,486,514,998,3657,818,51,600,5
Kvænangen2682,52109,55731613,720,2964,842,53265,90,100,2
Vardø2487,5600,61886,9531,1012,62,449,82,210,900,6
Vadsø19631257,8705,11043,6020,43,889,989,37,32,40,40,8
Hammerfest3227,8848,22379,6728,42,129,509,972,61,72,41,20,4
Kautokeino9707,39707,3037760704,4341586,53601,73,70,600,4
Alta4557,63849,5708,22679,911,118412,789,2838,824,55,60,33,5
Loppa2808,6688,92119,7545,33817,90,18,278,70,30,300,1
Hasvik2767,9555,62212,3515,9021,506,410,800,400,4
Kvalsund2143,71844,3299,41494,40,597,47,691,9149,91,90,20,10,5
Måsøy3882,61135,82746,81043,2067,11,315,38,40,20,400,1
Nordkapp4098,5925,73172,8854,6033,20,9314,800,900,3
Porsanger59964872,61123,43345,50209,822,5262,31016,112,21,20,22,7
Karasjok5452,95452,901342,4020439,4538,33317,110,50,80,10,4
Lebesby5729,23459,42269,82814,60218,38,880,3334,81,90,300,3
Gamvik3105,31416,31688,91276,2058,43,146,930,70,40,500,2
Berlevåg2440,91121,81319,21043,3036,22,920,616,80,70,50,10,8
Tana43664051,3314,62409,80158,261,3212,51180,827,70,400,6
Nesseby1637,41436,9200,5784,5068,32,6136,1442,23000,1
Båtsfjord2814,21434,71379,51393,10153,79,112,50,10,700,5
Sør-Varanger5107,33971,61135,71572,40496,116,8386,71473,411,42,61,111